Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretethiány= fiatakkori...

Szeretethiány= fiatakkori terhesség?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Magamról írom le. Középiskolás lány vagyok. Sajnos nagyon rossz osztályba kerültem anno 9.be. Immáron 11. Es vagyok. Van egy barátom. 1 éve vagyunk együtt. Osztálytársaimat utálom.. Nagyon szerettem volna kisbabát(persze csak elméletben, ez gyakorlatban még nem fog megvalósulni egy ideig még az biztos) egyik ismerősőm rávilágított arra, hogy igazából csak azért szeretnék terhes lenni, hogy több törödést kapjak, szeretetet a picitől és ne kelljen bejárnom suliba. Ezen nagyon sokat gondolkodtam és szerintem igaza van. Félreértés ne essék ezért nem fogok szülni, másokat megszólni meg semmi, de szerintetek ebben van valami?(és most itt nem azokra a tinikre gondolok akik matt részegen disco után nem védekeznek egy egyéjszakásban és besikerül, vagy akiknél elszakadt a gumi)
2016. nov. 2. 08:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*fiatalkori (bocsánat)
2016. nov. 2. 08:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is határozottan szeretethiány miatt lettem tervezetten terhes 17 évesen. A sulival nem volt bajom.
2016. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szeretethiány lehet közrejátszik, de a szándékosan megcsinált gyerekek a tinédzsereknél inkább céltalanság miatt van. Nincs jövőképük, nincsenek céljaik, nem köti le őket semmi (hobbi, munka), nem akarnak foglalkozni semmivel, hát mit csináljanak? Gyereket. Aztán persze néhány hét, hónap múlva kiderül, hogy mégsem olyan nagy buli ez.


Ne vállalj még gyereket, lesz még rá elég időd. A gyerek nem unaloműző elfoglaltság, hanem óriási felelősség, és az ember életének egyik legnehezebb és legproblémásabb szakasza (nem rossz értelemben mondom, de tényleg számtalan problémát kell gyorsan és hatékonyan megoldani, nem célszerű ezt tapasztalan, "butácska" tiniként).

2016. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, nem kell ezt a dolgot komolyan venni, hidd el ez csak átmeneti állapot. A tinik 80%-a átesik ezen az érzésen. Én is voltam már így anno 18-19 évesen. Nekem az érettségi után lett jobb. Amikor kitüzöl magad elé egy komolyabb célt, hidd el egy ideig nem fogsz ezzel a témával foglalkozni. Csak kellenek a célok a komolyabb tervek a jövöre nézve, egy életcél, amiért most küzdhetsz. Én most 26 éves vagyok, most már igazán úgy érzem, hogy jöhet a baba. Van egy jó munkahelyem, egy saját házam, egy imádnivaló férjem. Így visszagondolva, mindez nem lenne, ha akkor vállaltam volna gyereket. Remélem tudtam segíteni.
2016. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is azért akarok/akartam tini koromba is gyereket mert kiutáltak az osztályból. N/23
2016. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen ez is egy ok.

De nem csak tiniknél fordul elő sajnos.

Márpedig a gyerek nem csak ontja magából a szeretetet, hanem sokszor pont az ellenkezőjét. Az pedig ha a gyereked tűnik haragosnak/üt meg/bánt/szavakkal sért meg, sokkal jobban fáj mintha az osztálytársak lennének szemetek veled.

Márpedig a gyereknevelés nem egy álomutazás, meg mosolygó emberek a reklámokból.


Nem szabad ilyen okból gyereket vállalni, mert egyik félnek sem lesz jó hosszú távon.

A gyerek elkezd önállósodni, amit a szülő úgy fog megélni hogy őt már nem szereti és lelkiismeret furdalást csinál a gyereknek.

Ez egy egészségtelen kapcsolat lesz, minden jóindulat ellenére.


Aki szeretethiányos Inkább vegyen kutyát vagy macskát és gondozza, szeresse, ápolja amennyire csak lehet.

2016. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem nem szerettek otthon, legalábbis apám biztosan nem, sőt kifejezetten irritálta a létem. Anyám meg inkább tettekben mutatta ki, gondoskodásban hogy szeret. Öleléssel, beszélgetéssel soha. 19 évesen szültem de már sokkal korábban is megtettem volna ha úgy alakult volna.

Én kifejezetten terápiaként éltem meg a gyerekem közelségét. Nem egyenesen vezet egyik a másikhoz, de mindenképp van összefüggés.

2016. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van benne összefüggés...nekem anyukámmal sosem volt jó kapcsolatom,sokat bántott,megalázott, nem szeretett egyáltalán. Apa elhagyott minket, és anya mindig éreztette velem és a négy tesómmal, hogy a mi hibánk... suliban is sokat bántottak.

17 voltam, onnantól éreztem ezt, hogy már azonnal gyereket akarok.

20 voltam mikor terhes lettem,párom 17.

Mindenáron gyereket akartam, ki akartam szabadulni abból a légkörből ami otthon volt.

Szerencsére sikerült,10 éve vagyunk már együtt, most várjuk a harmadik babánkat aki kislány, és már most úgy vagyok vele,ő minden szeretetet, támogatást megkap majd amit én sosem! Félre ne értse senki a két fiam is megkapja ugyanezt, de valahogy úgy érzem a kislányommal majd kiválthatom az én lelki sérüléseimet.

2016. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!