Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák! Nektek lélektani...

Anyukák! Nektek lélektani értelemben, milyen érzés volt védekezés nélkül szeretkezni, hogy létrejöhessen a terhesség? 23L

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy lélektani értelemben, nektek milyen volt védekezés nélkül szeretkezni? Mennyivel másabb volt így a szex élménye? Milyen gondolatok voltak a fejetekben? Milyen érzések fogalmazódtak meg bennetek?


Illetve, fizikálisan, mennyivel volt másabb a gumi nélküli szex? Érezni lehetett, amikor a párotok elélvezett bennetek?


Azért teszem fel ezeket a kérdéseket, met bár ebben a pillanatban még nem szeretnénk a párommal kisabbát, de úgy tervezzük, 1 év múlva elkezdünk védekezés nélkül szeretkezni.


2016. nov. 19. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Fizikai értelemben ugyanaz volt, mert fogamzásgátlóval védekeztünk, tehát a férjem mindig bennem ment el. Ez ejakulációt nem érzed! :)


Lélektani szempontból van ennek inkább jelentősége, hiszen közösen elindultok egy úton, van egy közös célotok. Szerencsére mindig is jó kapcsolatom volt a férjemmel, de sokkal jobbá vált ebben az időben. Láttam rajta, hogy ő is nagyon akarja, magától utánanézett, hogy a férfi mit tehet annak érdekében, hogy sikeres legyen a gyermekáldás. Azután meg jött és mondta nekem, hogy mit tanult, vitaminokat is vett magának. Nagyon cuki volt! :)

2016. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem volt nagy különbség, mi is tablettát használtunk. Aztán azt abbahagytam, vártunk egy hónapot, hogy ürüljön a szervezetből, és utána kezdtünk el élesben "gyereket csinálni".

Előre lebeszéltük, hogy a természet majd teszi a dolgát, elsőre úgyse sikerül, majd fél év után kezdünk bele hőmérőzni meg hasonlók, ha addig nem sikerül.

Ehhez képest első ciklus után ott álltunk és néztük a két csíkos tesztet, hogy úristen, szülők leszünk!

2016. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Inkább lélektani hatása van. Az ember azt várja, ha nem védekezik akkor előbb-utóbb összejön a baba. Ennek ellenére nagyon sok olyan pár van, akiknek hosszú évek után vagy nagy szenvedéssel esetleg egyáltalán nem jön össze. Aztán meg jön a rágörcsölés, várják, hogy ne jöjjön meg és ész nélkül tesztelgetnek(pl 2 nappal aktus után meg ilyenek) és még a negatív tesztet is próbálják "halvány pozitívnak" titulálni.


Eszméletlen sok ilyen kérdés van itt.

2016. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal jobb volt óvszer nélkül.. Nem dörzsölődött ki végre a hüvelyem.. Nem gondoltam semmire nem agyaltam semmin egyszerűen csak élveztem az együttlétet.. Semmilyen más érzés nem volt bennem attól hogy a párom bennem ment el és nem az Óvszerbe.. Nyilván ez kell ahhoz hogy teherbeessen az ember. Türelmes voltam és nem görcsöltem rá a baba témára.. 10 hónap után sikerült a baba.. 22 L 33 hkm
2016. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanolyan volt mint máskor, a fejemben sem volt semmi hogy jajj most mit csinálunk éppen
2016. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Sokkal jobb nélküle de 95%-ban a tudat miatt.

Fizikailag inkább a férfinak jobb (nőnek is csak minimálisan).

Az ejakulációt nem lehet érezni belül.

De sokkal intimebb így az együttlét, sokkal közelebb érzed magadhoz a párod lelki értelemben is.

2016. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Óvszer nélkül sokkal jobb nekem is. Mi váltottunk is spirálra, annyira utáltam az óvszert (már szültem). Sokkal jobban éreztem a párom hőmérsékletét, hogy bőr ér a bőrhöz, nem egy műanyag. Az óvszer nélküli szexhez viszont abszolút hűség tartozik!

A lelki része. Először tényleg felemelő érzés volt, első hónapban vártam a pozitív tesztet. Sajnos másfél évig nem lett pozi, így a védekezés nélküli szex lett a normális, minden lelki külön töltet nélkül. Az volt végül meglepő, mikor végül pozitív lett a teszt :)

2016. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Sokkal jobb természetesen! Mind lélektanilag (izgalmas, stb.), mind fizikálisan.

Volt régebben, hogy szedtem fogamzásgátlót, még jóval a férjem előtt, tehát tudtam milyen érzés gumi nélkül, de nem akartam hormonnal tömni magam, rég abbahagytam, a férjemmel gumival védekeztünk, nagy ritkán megszakítással (bár ez ugye nem igazán védekezési módszer).


Nekünk is első hónapban összejött a baba.

Azóta nem volt szex, mert veszélyeztetett vagyok, nem mertük csinálni. :(

2016. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem csodas erzes volt es kulonleges. Felemelo...mwgnyugtato boldog erzes volt. Mar elso honapban osszejott a babo...csak sajnos elveszitettuk 9.heten. Utana mikor ujra probalkoztunk mar nem volt meg a nyugodtsag. Inkabb aggodalommal toltott el hogy vajon mikor lehet ujra kisbabank :(


Azota sikerult mar <3 csodalatos erzes

2016. nov. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csodas volt, minden ertelemben. Egybol sikerult is. Nagy boldogsag. Aztan jott a fekete leves...elment a babo :(


Utana mar sokkal gorcsosebben akartam. Csak arra tudtam gondolni hogy ujra szeretnek anya lenni, egeszseges kisbabat szulni.


De az elso feltetel es panik nelkuli alkalmak csodasak voltak...<3

2016. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!