Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csináljak ha nem bírom...

Mit csináljak ha nem bírom szedni a folsavat, mert nem bírja szervezetem?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha mar terhes vagy azonnal keresd meg a dokid ezzel. A folsav nagyon fontos.

Ha meg nem vagy akkor legalabb hivd fel. Vagy kerj tanacsot patikustol

2016. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hánysz tőle? Étkezés közben/után veszed be? Biztos van több fajta folsav készítmény is, próbáltál másikat is?
2016. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

A szervezetednek szüksége van rá, nem lehet, hogy nem bírja. Olyan nincs.

Más kérdés, hogy esetleg te nem bírod beszedni a gyógyszert... Mit szedsz/szednél, és miben nyilvánul meg, hogy nem bírod?

2016. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Èrdekes.. A alapbol van folsav a szervezetben persze nem sok , de van.. akkor minding rosszul lennèl. Na de nem ertek hozza. Túl sokat szedsz? Nekem pl a mennyiseg sok. Aztan B komplexben kellett szednem, abban van folsav, mivel a folsav az B9vitamin. Picit kevesebb volt benne. De hatasos ! :)
2016. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van a metafolin, az is folsav, csak jobb a felszívódása, vegyél olyat, vagy vidd be élelmiszerből: brokkoli, spenót, nézz utána miben van sok folsav, de csak kajával nehéz elegendő menmyiséget bevinni.
2016. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mit szed a kérdező, mert én pont a metafolinos vitamintól voltam nagyon rosszul, és tudomásom szerint ezzel nem vagyok egyedül.
2016. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

En folatot szedek (metafolin). Nekem attol semmi bajom sincs, de a folsavtol volt.

Nekem mthfr genmutaciom van, a szervezetem a folsavat nem tudja atalakitani es hasznositani (az szintetikus es a szervezet teszi hasznosithatova), de a folatot igen (ez termeszetes).

Veteletem is ketszer, mindegyik utan egyre nagyobb dozisu folsavat irt fel a doki, en pedig egyre rosszabbul voltam, mire vegul kiderult, hogy a szervezetem mereganyagkent kezeli az osszes folsavat, amit beszedtem es ez a baj.

Akkor valtottam az folatra, azota jol vagyok.

Szerintem erdemes megprobalni, vagy pedig taplalkozassal bevinni a szukseges mennyiseget, mert szukseged van most ra.

2016. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez mennyire számít, de a fiamnak, amikor még picike volt, pár hetes, folsavat írt fel a gyerekorvos (már nem emlékszem milyen, régen volt), de azt tudom, hogy beadtam neki, és 2 órára rá legalább egy órán keresztül sírt és nem lehetett megnyugtatni. Néhány napig figyeltem, hogy tényleg van-e összefüggés, aztán amikor úgy véltem, hogy van, akkor abbahagytam és onnantól nem volt baja.

Lehet, hogy csak másfajta kéne, de beszélj orvossal mindenképpen.

2016. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyél sok nyers spenótot és narancsot.


Ha odafigyelsz a kajára akkor nem kell. Én se szedtem.


A tabik nagy része szintetikus folsavat tartalmaz amit az emberek 50-60 %-as nem képes hasznosítani.

2016. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig beszélj az orvosoddal vagy a védőnőddel, egy telefon semmibe se kerül.


Én a MagneB6-ot nem bírtam (hasmenés), az orvost megkérdeztem, azt mondta, hogy akkor ne szedjem, elég a terhesvitamin, a védőnőt megkérdeztem azt mondta, hogy a Boiron Magnesium 300+ -t szedjem, mert magnézium mindenképpen kell, attól nem lesz, és tényleg nincs.

2016. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!