Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Ha az ébredési...

Hogy is van ez? Ha az ébredési hőmérsékletem le esik akkor van tüszőrepedés, vagy másnapján?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor van tüszőrepedés, mikor megemelkedik a hő.
2016. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjuk azzal, hogy nem mindenkinek es nem is minden ciklusban esik le a ho peteeres kornyeken, elvileg az esetek kb 15%-ban van csak es nem is feltetlenul az ovu elotti napon tortenik, hanem 2-3 nappal ovu elott is lehet.

Viszont nekem amikor leesett, aznap volt tuszorepedes.

Szerencses vagyok, mert erzem az ovulaciot, es mindig aznap ereztem a fajdalmat, amikor az ebredesi hom leesett. Masnapra pedig nagyot ugrott fel.


Egyebkent is igy logikus, hiszen a homerseklet ugras annak a kovetkezmenye, hogy a tuszo megreped, progeszteront termel a sargatest, ami megemeli a testhot. Azaz a hoemelkedes a tuszorepedes kovetkezmenye, azutan van, nem elotte.

2016. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

#1-es nagyon rosszul mondja, ha a hő felment, akkor a tüszőrepedés már megtörtént múltidőben. Mivel a hő megemelkedését a tüsző helyén kialakuló sárgatest által termelt progeszteron okozza.


Elvileg a leesés a repedés előtt közvetlenül van. Azért mondom, hogy elvileg, mert nekem pl. nincs leesésem, egyszerűen felmegy alaphőről a hőm. A leesés úgymond nem "kötelező".

2016. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönö válaszoat!

14-én leesett a hőm, 15-én pedig már magasra ugrott fel. Viszont akkor, 15-én feszült és fájt a hasam pár óra hosszáig.

Esélyes esetleg hogy azért feszült a hasam, mert a Closty közre játszott hogy több petém érett meg? Mert 16-án megint leugrott pár fokot, de 17-e óta ent van magasan.

2016. dec. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!