Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél? Okt.2. -án jár le...

Mit tennél? Okt.2. -án jár le az 1 éves munkaszerződésem. Ha minden jól sikerült, akkor már 4 hetes terhes vagyok (holnap veszem meg a tesztet), már 4 napja késik. Nél?

Figyelt kérdés
Szóval Okt.2. -án már 6 hós leszek, tehát látszani fog már rajtam, hogy terhes vok. A munkáltatóm tuti nem kötne velem így egy új szerződést. Tp. -re mikortól lehetne elmennem?
2010. máj. 2. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha orvosilag indokolt akkor akár a kezdetektől táppénzen lehet lenni. Azt tudni kell, hogy a munkáltató jogszerűen szüntetheti meg a határozott idejű munkaviszonyt a táppénz folyósítása alatt is. Kérdés, hogy a munkáltató van-e annyira lojális, hogy legalább addig hosszabbít szerződést amíg nem leszel Tgyásra jogosult. A tgyást leghamarabb a szülés várható időpontja előtt 4 héttel lehet megkezdeni. Ha legalább egy napig vagy úgy tgyásra jogosult, hogy van mögötte munkaviszony akkor passzív jogon jár gyed is.
2010. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Táppénz alatt megszüntethető a munkaviszony????
2010. máj. 3. 06:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű szerződésed akkor megteheti,hogy nem hosszabbitja meg.Én is igy jártam.A tgyás-hoz és a gyed-hez az kell,hogy az igénylés előtti 2 évben legyen 365 nap biztositott jogviszonyod,és onnan is menj el szülni.Vagyis el kell menned munkanélkülire,ugyanúgy fogsz kapni mindent mintha munkahelyröl mennél szülni,csak a munkaügyhöz kell mászkálni a papirokért nem a munkahelyre.Remélem érthetően irtam le ,ha mégsem irj privit:)
2010. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen értem.

Egy picit megnyugodtam,mert ma csináltam meg a tesztet,és.........POZI:)!!

2010. máj. 3. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!