Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7. dpo hőleesés, majd emelkedé...

7. dpo hőleesés, majd emelkedés? Lehet beágyazódás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek utalhat beágyazódásra, hogy a 7. dpo-n az ébredési hőm 36,1-re visszaesett (36,3-ról), majd ma, a 8. dpo-n hirtelen felugrott 36,5-re?

Az én alaphőm 36-36,1 között mozog, és ovulációkor 35,8-35,9-re esik vissza.

A 6. dpo-n éreztem 1-2 percig erősebb alhasi görcsöt, kicsit meg is ijedtem, de ahogyan jött, el is múlt. Reménykedhetek szerintetek? Másnál is volt hőleesés ami a beágyazódásra utalt? Nagyon bízom ebben a hónapban...:)



2016. dec. 20. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 7-8. napi hőleesés az ösztrogénugrás miatti progeszteron-csökkenés miatt van. Egy nap alatt visszaáll, semmi köze a beágyazódáshoz.
2016. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az ennyire alacsony alaphő pajzsmirigy-alulműködésre is utalhat, célszerű lenne megnézetni.
2016. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A luteális fázisban van, hogy felmegy 36,7-re is, utánaolvastam én is mikor először kezdtem a hőmérőzést, de egyénenként eltérhet ez. Tehát nincs kőbe vésve, hogy mindenkinek 36,3 az alaphője pl. Meg szerencsére nekem gyönyörűen mutatja a peteérést, és egyértelműen emelkedik, csökken a hőm, nem csak 1-2 tizedeket. Na meg az én luteális szakaszom sem 14 nap, hanem 16. :) De kb, az a típusú ember vagyok, akinél semmi nem úgy "működik" mint a nagy könyvben. :) Ilyen hőleesésem viszont még sosem volt, hogy aztán másnap ismét felugrik, ezért is tettem fel a kérdést.
2016. dec. 20. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:
2016. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy én reggel 5-5:20 körül szoktam mérni, de volt olyan amikor pl 7-kor vagy 7:35-kor mértem, akkor nekem is 36,3 volt az alaphőm. Szerintem azért az is befolyásolhatja az alacsonyabb ébredési hőt. :)
2016. dec. 20. 09:56
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen a hőgörbém, bár a ciklus elején nem méregettem, de szerintem így is egyértelmű. Viszont az ovut rossz helyre húzta be, mert teszttel is követem az ovut, és egyértelműen 12.-én volt pozitív, másnapra pedig negatív.

2016. dec. 20. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Ezt a görbét így nem lehet kiértékelni. Egy rakás napon nem méred, egyszer 5:20-kor, másszor 7-kor méred.


Ezt vagy rendesen csinálja az ember, vagy sehogy. Sajnos ilyen összevisszaság mellett nem működik.


Ettől még lehet hogy volt ovud, és lehet hogy ott, ahová teszi a gép, de nem kiolvasható a görbéből.


Ovulációs fájdalmad meg vagy nincs, vagy nem nem ismered fel, mert 4-5 napon keresztül nincs...


Az sem mindegy, milyen eszközzel méred és hol.

És igen, ha másfél órával korábban méred, az adhat alacsonyabb értéket.

2016. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amit linkeltem görbét, azon nincs olyan érték amit 7-kor mértem, de az előző hónapokban ha mértem is később, azt nyilván bejelöltem, hogy ne vegye figyelembe. Mivel tudom mikor kellene lennie a peteérésnek (az elmúlt hónapok megfigyelései, és napi mérései alapján), ezért kezdtem el mérni most is a ciklus 11. napja körül. Szerintem egyértelmű a peteérés a hőgörbén így is, valamint ovutesztet is csináltam, ami egyértelmű volt. A ciklus.hu átlagot néz, és igen, mivel nem mértem végig a ciklus elejétől, behúzta találomra, de írtam is, hogy nem jó helyre, tehát a kérdésem nem az volt, hogy vajon mikor lehetett peteérésem, mert tisztában vagyok vele. Hanem, hogy a 7. dpo-n, ahol 36,1-re visszaesett a hőm, majd ma felment 36,5-re, lehete-e beágyazódás miatt esetleg, főleg ha előtte nem volt jellemző nálam, hogy leesett volna a hőm ilyen mértékben a luteális szakaszban.
2016. dec. 20. 12:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért ne érezhetném az ovu fájdalmat? Lehet, hogy az éppen nem az volt, de mivel olyan opció nincs, hogy talán az volt, talán nem, nyilván azt jelöltem be. Egyébként 12.-én késő este olyan szintű görcsöm volt 1-2 óra erejéig, hogy szinte abban is biztos vagyok, hogy akkor repedt meg a tűsző, ami akár ovuteszt alapján elképzelhető is, mivel másnapra full negatív lett.
2016. dec. 20. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de nem értem a felháborodásodat. Feltetted a kérdést,megkpatad a választ.

Attól, hogy mostanság nagyon népszerű elmélet a hőleesés-beágyazódás elmélet, még nem igaz, akkor sem ha teb így szeretnéd.

Olvass utána.

2016. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!