Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak nekem bizarr, amikor...

Csak nekem bizarr, amikor valaki az első pillanattól kezdve luteális szakasszal, hőgörbével, ovu teszttel és társaival indul neki a gyerekvállalásnak?

Figyelt kérdés
Hosszú próbálkozás vagy kudarcok után megértem, de amikor valaki azonnal ezzel indít, azon mindig elképedek. (igen, nem mintha közöm lenne hozzá,csak fura, hogy mennyire megváltozott a teherbeeséshez fűződő viszonyunk). Ettől nekem elveszik a dolog meghittsége. Olyan, mintha az egész egy projekt lenne. Mi csak szeretkeztünk. Kisgyerekes vagyok, tehát nem az unokák mellől írom mindezt, mégis. már majdhogynem kívülállónak érzem magam, ha egy terhességre gyúró nővel beszélek :-))
2016. dec. 21. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nem mértem hőt,egy évre sikerült.Most szeretnénk másikat,most mérek,hát kiváncsi leszek!
2016. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Teljes mértékben egyetértek veled.
2016. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ó, én ismerek olyat, aki az első sikertelen hónap után meddőségi centrumba akart menni, mert hát mi az, hogy nem sikerült????
2016. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bizarr lenne, ha ilyet hallanék bárkitől, de nekem még soha senki nem mondott olyat, hogy azonnal ezzel kezdett. Hidd el, a többi ember is szeretkezéssel kezdi (nyilván vannak szélsőséges esetek, de a nagy átlag nem ilyen).
2016. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek az a fő oka, hogy ma már jól tudunk védekezni a terhesség ellen és sok év alatt hozzászokunk, hogy az élvezet miatt szexelünk. Nekem is nagyon furcsa volt a "gyerekgyártós" szex és örülök, hogy hamar összejött, mert nem éreztem olyan jól magam szex közben, mint védekezés mellett, sokszor kellett úgy együtt lennünk, hogy nem is volt kedvünk hozzá, munka, fáradtság, stb. miatt. Nem tudom, miért nem tudtam lazábban hozzáállni, de hát több, mint 10 éve együtt vagyunk, nyilván alapból nem szexelünk 2 naponta.

Én csak egy ovulációs mikroszkópot szerettem volna venni magamnak, azt is inkább kíváncsiságból, ovu tesztet, hőmérőt nem használtam.

2016. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4. Remélem igazad van és csak én fogtam ki. Bár nekem annó az orvos is azt mondta a terhesség megállapításánál, hogy most már nem kell tovább hőt mérni. Én meg csak bólogattam némán, h ja ja...


Félreértés ne essék, nem akarok ítélkezni vagy ekézni másokat, de én rengeteg ilyennel találkozom. 40 vagyok, de a mai napig fogalmam nincs a luteális szakaszom hosszáról és fura, amikor erről akarnak beszélgetni, hiszen hát ott áll mellettem a gyermekem, evidens, h ezen már túl vagyok. Nem, nem vagyok túl és még én érzem magam furán, amikor kiderül a számukra :)))

2016. dec. 21. 11:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kikkel találkozol, de velem soha senki nem akart beszélgetni a luzeális fázisomról, azt se tudom mi az és egyetlen nödoki sem ajánlotta a högörbét, ovu tesztet, stb.
2016. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


szerintem azért nem rossz dolog, hogy az ember odafigyel a részletekre, nyilván azért nem kell túlzásba esni sem.

Pl az alaphő méréséből már az is kiderülhet, ha valakinek egyáltalán nincs ovulációja, vagy ha esetleg pajzsmirigy problémája van. Manapság azért nem 20 évesen vállalnak az emberek gyereket, hanem kitolódott 28-35 év közé, legalábbis ismerősi körben ezt tapasztalom, és nem feltétlenül szerencsés, ha esetleg bő 1 év után derül ki valami probléma, és akkor állnak neki keresni az okot, hőmérőzni, ovutesztelni, stb. Nyilván nem kell 1-2 hónap után orvoshoz fordulni, de szerintem semmi baj azzal, ha valaki ismeri a saját testét. Van olyan ismerősöm akinek a párja kamionos, és ők nem tudnak 2 naponta szeretkezni, hanem ott is azért nem árt ha úgy alakulnak a dolgok, hogy pont peteérés legyen. Manapság ha valakinek problémája van a teherbeeséssel, az orvosok is örülnek ha a hölgy visz hőgörbét, mert abból már leszűrhető pár dolog első körben. Az más kérdés, hogy ezeket a dolgokat kivel ossza meg az ember, de velem sem beszélgettek még ettől függetlenül luteális fázisról, meg érdeklődtek a ciklusom hosszáról. Ez pedig személyiségfüggő.

2016. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Én 24 vagyok, nemrég szültem. Tergesség előtt voltam orvosnál, mert fogamzásgátlót szedtem, és érdeklődtem, mennyit kell várnunk stb. Az volt az első dolga, hogy adott egy naptárat, ahova vezethetem a hőmet... Soha nem mértem, 4.hónapban sikerült így is.
2016. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7 év próbálkozás után mondhatom,hogy kikészíti az embert valóban,én néhány hónapig csináltam a hormongyógyszerek miatt és egyéb gondok miatt,de a mostani eszemmel úgy gondolom hogy csak rosszabb tőle sajnos.Nincs baba még de úgy gondolom hogy ha megfeszülök akkor sem ezen fog múlni.De valóban nehéz a sok kudarc,én már nem szenvedek,mert úgy gondolom ha lesz akkor enélkül is lesz babám.
2016. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!