Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok? Ti mit tennétek...

Terhes vagyok? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 2 éve szedek megszakítás nélkül fogamzásgátló tablettát, tíz napja viszont váltanom kellett a nőgyógyász tanácsára bőrproblémák miatt. Az új gyógyszert ugyanúgy kezdtem el szedni, ahogy a régit szedtem. Miután elfogyott a régi gyógyszerem 1 hetet menstruáltam(ez idő alatt értelemszerűen nem vettem be) és ahogy elmúlt már az újjat kezdtem el szedni, másnap pedig lefeküdtem a pasimmal. Az egyik ismerősöm megijesztett, hogy gyógyszerváltaskor kiegészítő védekezés kell egy ideig. Hát ezt az apró részletet elfelejtette a doki mondani. Most két hét után Elkezdtem barnázni, pedig 10 napja múlt el a menzesz. 18 éves vagyok, gyógyszert szedek, dohányzom, bulikban rendszeresen alkoholt is fogyasztottam az elmúlt hetekben, esély sincsen arra, hogy egészséges babám szülessen. Ezenkívül pedig érettségi előtt állok, a pasim pedig már más lánnyal van. Orvoshoz se tudok menni, mert nem látna még semmit. Szerintetek terhes vagyok?

2016. dec. 21. 19:11
 1/7 anonim válasza:
64%
Szerintem nem lehetsz terhes, mert 2 év folyamatos szedés után idő kell (nyilván nem olyan sok), hogy kiürüljön a gyógyszer a szervezetedből. A barnázás szerintem azért lehet, mert az (új) gyógyszereknél az elején lehet barnázni vagy esetleg vérezni. Én nem aggódnék a helyedben, mert a méhed nem lehet valami baba barát ennyi fogamzásgátló után (viccelek :D), de lehet jobb lenne, ha csinálnál egy tesztet. Milyen gyógyszert szedtél és most milyet szedsz?
2016. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
En ugy gondolom a fog.gatlo nem hiaba olyan gyogyszer, hogy mindennap szedni kell rendeltetesszeruen. Tehat sztem olyan nincs, hogy ki kell urulnie pl ha a babat akarsz. Nem hiszem, hogy terhes vagy, bar nem latok beled. En is inkabb kiegeszito vedekezest is hasznaltam volna. Majd ird meg mi lett veled!
2016. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De soha egy napot se hagytam ki, sőt percre pontosan szedem (csörög az emlékeztetőm a telomon) A doki pedig egy szóval sem mondta a kiegészítő védekezést, csak azt hogyha elfogy kezdjem el automatikusan az ujjat szedni. Csináltam tesztet is, ami negatív lett, de szerintem még nem telt el annyi idő hogy megbízható eredményt adjon.
2016. dec. 21. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a hormon változás okozza ilyenkor a barnázást. Biztosan nem vagy terhes.
2016. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy terhes vagy, de had mondjak valamit én is dohányoztam és rendszeresen ittam alkoholt, sőt épp olyan gyógyszert is szedtem amit terhesség alatt tilos, mégis egészséges fiam született. Érettségit GYES alatt tettem le, és rengeteg nő vállal egyedül gyereket. Egy gyerek soha nem garancia arra hogy 2 ember együtt marad.
2016. dec. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Eddig én is úgy tudtam, hogy ha gyógyszert váltasz, akkor egy hét pihi, megvonásos vérzés, és utána kezded el szedni ugyanúgy, csak már a másik fajtát.

Nekem volt, hogy egy évben 3. alkalommal kellett gyógyszert váltani, az egyiket pont azért cseréltem le, mert nagyon sokat barnáztam mellette.

De nem lettem terhes.


A termékenységemmel egészen biztosan nincs gond, mert fogamzásgátlás nélkül mindig sikerült egy-két hónapon belül teherbe esni. :)


A középidős barnázás pedig nem jellemző terhes tünet, úgyhogy nincs miért aggódnod.

De ha ezt téged megnyugtat, akkor a hét napos szünetben csinálj egy tesztet, az ki fogja mutatni, ha terhes vagy, ha pedig látod, hogy negatív, akkor lehiggadsz.

2016. dec. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Hát gondolom úgy volt vele a doki, hogy 18 évesen el tudod olvasni a gyógyszer használati utasítását. Tényleg kiegészítő védekezés kellett volna. Egyébként meg ha az is lennél, korai terhesség ilyenkor még nincs hatása se az alkoholnak, se a dohányzásnak.
2016. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!