Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felkészülés a teherbeesésre,...

Felkészülés a teherbeesésre, ki hogy kezdett neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ki hogyan készítette fel a szervezetét a gyerekvállalásra?


Tudatosan készülünk a gyerek vállalásra,2018-ban szeretnénk hozzá kezdeni, nekem sajnos vannak nőgyógyászati problémáim ,szeretnék egy keveset fogyni és a nődokim is javasolt egy peteérés segítő kúrát.

Viszont szeretnék egy kis pluszt esélyt adni ,remélem megértitek :)


Ha valakinek van esetleg tanácsa ,ötlete szívesen fogadnánk :)


Köszönöm


2017. jan. 1. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Szia mi ebben a ciklusban kezdunk majd neki!

Èrdemes 3hónappal a "kezdès" elott feltolteni a vitaminraktárotokat.

Nekem a doki napi 3-400mg e vitamint javasolt es , ami a legfontosabb folsavat.

Èn nyâr óta iszok 3fèle pezsgőtablettát (multivitamin, kalcium,d vitamin) ezeket most elhagyom.

Folsavat , e vitamint es b komplexet szedek (b vitaminok segitik a peteèrèst) ès heti 3-4X fel orat mozgok. :) bar azt alapbol is. En csináltattam rákszurest is, bar mar amugyis ideje volt.:) ennyi.soknak tunik meg le Is leszek pontozva PEDIG a tudatos (!) Gyerek vállalás nagyjából igy kellene kinezzen. Amit a dokim mèg mondott h az, E es multivitamin a ferjemnek sem ârtana ès a hosszu forro furdoket hanyagolja

2017. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Megcsináltattam a fogaimat.

Rákszűrés.

Terhesvitamint kezdtem el szedni az első próbálkozós hónapban (első hónapban sikerült végül a baba). Előtte csak C-vitamint szedtem hébe-hóba.

2017. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Mielőtt nekikeztünk volna orvosi javaslatra fél évvel előbb abbahagytam a fogamzásgátlót és az éles együttlétek előtt 1 hónappal elkezdtem folsavat szedni. Ennyi.

Elsőre sikerült, a tervezett hónapban született a baba :D

2017. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Mi is 2018-ban szeretnénk "elkezdeni" (mi erre a jó szó?) :) Én arra gondoltam hogy elmegyek előtte nőgyógyászhoz, fogorvoshoz. Igazából 4 éve csináltunk egy életmódváltást a férjemmel, azóta egészségesen táplálkozunk. Vitaminokat is szedünk évek óta. Nem tudom mit lehetne még. Én már úúúgy csinálnék valamit. :D Valami kézzel foghatót, kifesteni a babaszobát vagy valami.
2017. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Abba hagytam a fogamzas gatlast

Kov honapban terhes is lettem :-)

2017. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
4# folsav szedes, vagy nèzd meg mikor van ovud.:) az pl èrdekes sztem.
2017. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Sehogy.

Egészséges életmód nem csak a terhességhez kell.

Vitaminbevitel szintén.

Káros szenvedélyem nincs (volt, de évekkel korábban abbahagytam).

Nőgyógyászati gondokat se csak azért érdemes kikezelni.

Gyógyszert se szedtem.

Ilyen értelemben évek óta bármikor jöhetett volna mire belevágtunk.

Elsőre sikerült is.

2017. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Én egyébként is szoktam rákszürésre, fogászhoz járni, szóval szerintem nem kell különösebben rákészülni erre, főleg ha csak 1 év múlva kezdetek el próbálkozni. Folsav az egyetlen, ami fontos teherbeesés előtt, de én azt egyébként is szedtem, mert szükségem volt vaspotlásra és folsav is volt a tablettában.
2017. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom ki(k) is miért pontozták le a válaszokat, de ez legyen idén a legnagyobb örömük.
2017. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

8# szerinted innen senki sem megy amugy rakszuresre? Csak a dokim javasolta, mert 9honapja voltam ès, ha sikerül, akkor erdemes elobb mint terhesseg alatt. Olyankor van, akinek kellemetlenebb!! :)

Vannak , akik hulyesègnek tartjak elotte nodokihoz menni. Pedig a tudatos gyerekvállalás mirol szòl? Felelossegteljessègről.

Ha dohanyzik vki, akk leszokni.

Vitamint szedni.

Es el lâtogatni nődokihoz, alap vizsgálatra... szted mirol szól?:)

:)

2017. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!