Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal már nagyon szeretnénk...

Párommal már nagyon szeretnénk babát, én viszont még tanulok (nagy köztünk a korkülönbség). Ti hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Látom, hogy sok ilyen kérdés volt mostanában, de én is szeretném megkérdezni, mit gondoltok a helyzetünkről. 21 éves vagyok, a párom 33, 3 éve tart a kapcsolatunk, együtt élünk már majdnem az elejétől kezdve. Kicsit több, mint fél éve jegyzett el.

Én alapvetően nagyon családcentrikus vagyok, mindig korán szerettem volna anyuka lenni, az ő korában pedig szerintem természetes, hogy már vágyik az apaságra. Eddig az volt a terv, hogy miután lediplomázok jöhet az esküvő, aztán kicsit dolgozok és utána a baba. Most viszont azt mondja, szeretné már minél hamarabb, hogy gyerekünk legyen, nem baj, ha nem fejezem be a sulit és nem dolgozok, próbáljuk meg.


Leginkább attól tartok, a szüleim mit szólnának, hiszen végig arra neveltek, hogy tanulni kell, doktorija van mindkettőjüknek, abban a szellemben nőttem fel, hogy a karrier és a tudás a legnagyobb kincs. Félek, hogy csalódnának bennem :( Ha ezt nem érezném, nem is gondolkodnék azon, hogy belevágjunk-e, bár igaz, nem vagyok teljesen tisztában azzal, mennyibe kerül egy pici baba és a saját magunk fenntartása. Párom 400 ezer forint körül keres (azt hiszem, nyilván nem kérem el a fizetési papírját), lakás saját, autó saját, hitel nincs. A szüleim engem havi 100 ezer forinttal támogatnak, de biztos vagyok benne, hogy ha kiderülne, hoy babát várok, ennél többet adnának, szerencsére ez nem okozna gondot. Páromnak megtakarítása van és külön lakástakarék, illetve szüleim a születésemtől fogva tesznek nekem is lakástakarékba, ez jelenleg kb 5 millió körüli összeg (lehet, hogy ez a lakás kicsi lenne (2 szoba), csak azért írtam le). Meg tudnánk élni?


Ti ezeknek a tudatában hogy döntenétek? Sulival mi legyen, ha terhes leszek? Levelező? Mennyit kellene halasztanom?


Köszi a válaszokat, ha bármi nem világos, szívesen válaszolok :)


2017. jan. 2. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%

Viccelsz? Ennek a feléből is simán meg lehetne élni. Párod jól keres nagyon. Suliban 2 félévet passziváltatsz, utána meg levelezőn befejezed. Mit tanulsz?


Inkább most, mint 40 évesen. Szüleid meg sztem azért úgyis örülnek majd az unokának, bár lehet, h először kicsit meg lesznek lepődve.


Sok boldogságot! :)

2017. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Tanulnék, majd legalább 1 évet dolgoznék és megtartanám az esküvőt még a gyerekvállalás előtt.
2017. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, fordítónak tanulok, még másfél évem van hátra minimum. Valahogy mindenképp szeretném befejezni legalább az alapképzés 3 évét, mert különben vissza kellene fizetni a képzés árát, mivel államin vagyok.
2017. jan. 2. 12:44
 4/27 A kérdező kommentje:
Értem, neked is köszönöm, ez volt az eredeti terv ugye...
2017. jan. 2. 12:45
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Saját fizetés, diploma (amit szeretnél megcsinálni, ha jól értem) nélkül gyerek? Úgy, hogy soha nem dolgoztál még? Szerinted a szüleid meddig szeretnének téged támogatni? Felnőtt, önálló egzisztenciával rendelkező emberek vállalnak gyereket, nem anyu pénzéből. 5 millióért pedig nem lehet lakást kapni, max. falun lerobbant házat.
2017. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A tanulást mindenképp befejezném: de az utolsó félévben már rajta lehettek a témán, HA te is késznek érzed magad rá.
2017. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Diploma, esküvő, munka, gyerek. És ha nem érti meg, sajnos csak diploma és munka... legalábbis vele.

Ha tényleg szeret, azt nézi, neked mi a legjobb. Elhiszem, hogy szeretne gyereket, de nem késtek le semmiről.

2017. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy nem lehet annyiért házat kapni, akkor eladnánk ezt a lakást, és ennek az árához jönne még az 5 millió. De neked is köszönöm.
2017. jan. 2. 12:50
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Befejezném az iskolát, dolgoznék és utána jöhet a baba. A mai világban fontos szerintem, hogy a nő a saját lábán is megálljon. Az nagyon jó, hogy a szüleid támogatnak, de azért egy felnőtt, családos embernél ezt már nem lehet elvárni és számítani rá, még akkor sem, ha amúgy szívesen adják. A pároddal is történhet bármi. Ha mégis úgy döntötök, hogy most vállaltok gyereket, akkor is el fogjátok tudni tartani, a párod bevétele megfelelő hozzá
2017. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerülni a szüléssel, és egy nő mindig annyit és úgy vállaljon, ahányat egyedül fel tud nevelni.

Bármi történhet.

Ha most gond nélkül el tudnád tartani kettőtöket, akkor hajrá!

Ha teljesen mértékben a párodtól és/vagy a szüleidtől függ a megélhetésed, akkor várj egy kicsit.


Tényleg bármi történhet az életben egy-két év alatt, egy gyereket felnevelni pedig alsó hangon 20 év. Elhidegültök, félrelép, elveszti a munkahelyét, baleset éri, (ne adj isten) váratlanul meghal, szüleid éri valami, stb.

És akármi is történik, te felelős leszel a gyerekedért.

Itt bukik ki a korkülönbség: te még nagyon ráérsz, ő viszont már nem tud várni.

2017. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!