Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal már nagyon szeretnénk...

Párommal már nagyon szeretnénk babát, én viszont még tanulok (nagy köztünk a korkülönbség). Ti hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Látom, hogy sok ilyen kérdés volt mostanában, de én is szeretném megkérdezni, mit gondoltok a helyzetünkről. 21 éves vagyok, a párom 33, 3 éve tart a kapcsolatunk, együtt élünk már majdnem az elejétől kezdve. Kicsit több, mint fél éve jegyzett el.

Én alapvetően nagyon családcentrikus vagyok, mindig korán szerettem volna anyuka lenni, az ő korában pedig szerintem természetes, hogy már vágyik az apaságra. Eddig az volt a terv, hogy miután lediplomázok jöhet az esküvő, aztán kicsit dolgozok és utána a baba. Most viszont azt mondja, szeretné már minél hamarabb, hogy gyerekünk legyen, nem baj, ha nem fejezem be a sulit és nem dolgozok, próbáljuk meg.


Leginkább attól tartok, a szüleim mit szólnának, hiszen végig arra neveltek, hogy tanulni kell, doktorija van mindkettőjüknek, abban a szellemben nőttem fel, hogy a karrier és a tudás a legnagyobb kincs. Félek, hogy csalódnának bennem :( Ha ezt nem érezném, nem is gondolkodnék azon, hogy belevágjunk-e, bár igaz, nem vagyok teljesen tisztában azzal, mennyibe kerül egy pici baba és a saját magunk fenntartása. Párom 400 ezer forint körül keres (azt hiszem, nyilván nem kérem el a fizetési papírját), lakás saját, autó saját, hitel nincs. A szüleim engem havi 100 ezer forinttal támogatnak, de biztos vagyok benne, hogy ha kiderülne, hoy babát várok, ennél többet adnának, szerencsére ez nem okozna gondot. Páromnak megtakarítása van és külön lakástakarék, illetve szüleim a születésemtől fogva tesznek nekem is lakástakarékba, ez jelenleg kb 5 millió körüli összeg (lehet, hogy ez a lakás kicsi lenne (2 szoba), csak azért írtam le). Meg tudnánk élni?


Ti ezeknek a tudatában hogy döntenétek? Sulival mi legyen, ha terhes leszek? Levelező? Mennyit kellene halasztanom?


Köszi a válaszokat, ha bármi nem világos, szívesen válaszolok :)


2017. jan. 2. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

Először is vegyen feleségül mielőtt gyereket akar csinálni (igen, én konzervatívan gondolkozom ebben).

Amúgy pedig mindenképp diplomázz le és legalább 1 évet dolgozz.

Ha érzelemmentesen végiggondolod te is rá fogsz jönni, hogy mekkora butaság lenne így gyereket vállalni.

2017. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

Én biztosan kötném az ebet a karóhoz!

Csak akkor vállalnék gyereket amikor minden előtte tervezett célt elértem!

És ne haragudj, de 3 év még nem olyan sok idő hogy félbeszakítsam a tervet azért mert a másik gyereket akar!

2017. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%
Én mindenképp várnék. Fiatal vagy, értelmes, minden adott hogy elvégezd a sulit es kilépj az életbe kicsit dolgozni előtte hogy ne szoruljatok másokra akkor sem ha neadjisten nem maradtok együtt a pároddal. Sajnos itt jön ki tényleg ez a korkülönbség. Az alatt a pár év alatt kiderülhet hogy megállja-e a kapcsolatotok is a helyét. 3 év mem túl sok, és nagyon fiatalon kerültetek össze. Ha nem tud várni ennyit és nem vesz feleségül addig nem is beszélgetnék vele tovább a gyerektémáról.
2017. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Szia
2017. jan. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Jol hangzik, amiket leirsz...megis valahol erdemes elgondolkodnod...meg be sem fejezted az iskolat...sosem dolgoztal...a paroddal sosem elted a rutin megszokott hetkoznapokat...tudod...amikor szamlak...munka...fozes stb. A hetkoznapok nem ugyanolyanok egyetem.mellett mint amikor munkad vab...felelosseged. Itt sok feszultseg ki szokott bukni...


A mi gyerekunk tobb mint 9 ev utan fog megszuletni hozzank...soknak tunik...de elmondom miert.

17-18 evesek voltunk mikor megismerkedtunk. Aztan erettsegi uzan jott 3 ev tavkapcsolat mert nem volt a ket szak ugyanabban a varosban...nem akarta egyikunk sem hogy a masik lemondja az almat. Vegul 3 ev alapkepzes utan odakoltoztem hozza...a ket ev mesteriz munka mellett vegeztem el. O meg mindig tanult (orvosi). Vegul masodik munka mellett bevallaltam.meg egy mesterit...azon a nyaron megkerte a kezem....itt mar 3 eve egyutt is eltunk...kovetkezo nyaron volt az eskuvonk, amikor a ferjem diplomazott. Most 2. Eves rezis es most varjuk a gyerekunket. Anyagilag nincs akkora hatterunk mi t Nektek szulostol...de van eg munkahelyem ahova visszavarnak...dolgoztam mar...tudom mi a munka...


Az igaz, hogy barmi barmikor megtortenhet de igyekezni kell ahhoz hogx eretten felelosseggel vallaljunk gyereket.

Nem azt akartam mondanoi hogy mi vagyunk a kovetendo pelda...de nekunk igy volt megfelelo meg ha 9 evbe is kerult. Neha soknak tunt...neha ugy ereztem a ferjem sose vegez...neha azt ereztem megbolondulok egy gyerekert...de megerte varni...



Kivanok bolcsesseget a dontesetekhez-merthogy ez kozos dontes.


26-N

2017. jan. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%
Annyibol lehet megelni amennyid van! Van aki 50ezerbol el meg gyerekkel egyutt,van aki ennek a 100x-bol. Minel tobbet keres az ember,annal nagyobb az igeny,de ilyen korulmenyekhez siman johet egy baba (ha az anyagiakat nezem) en 22vagyok es most szuletett meg a masodik kislanyunk 5napja (ja es nem vagyok roma,ugyanis itt mindig kerdes,ha latjak,hogy 22evesen ket gyermekem van :D ) ! Az en ferjem kint dolgozik Svajcba,szamszerint nem mondom meg mennyit keres,amugy sem tartozik senkire. Mi bevallaltuk hamar,mert a kapcsolatunk adott volt,en is a menyasszonya voltam mar akkor,az anyagiak boven adottak,sulizni nem tanultam tovabb igaz,de boven keres annyit,hogy ha nem akarok,eletem vegeig nem dolgozok (persze ez valoszinu nem igy lesz,mert elegge megviseli az embert a gyerek es az,hogy konkretan nincs kapcsolata a kulvilaggal). Magunkbol kiindulva tudom,hogy minel tobb van,annal tobbet is koltesz,de azert egy ilyen osszeget szepen be lehet osztani es vigan meg lehet elni belole picibabaval is! Ha ti is szeretnetek ne a szulok hatarozzak ezt meg es ne is az iskola. Estin siman be tudod fejezni. Egyebkent az en szuleim sem orultek eloszor a hirnek,anyukam konkretan sokkot kapott es 10percig meredten nezett magaele,de tulestunk rajta,elfogadta es azota akarmikor szoba kerul a bejelentes napja,mindig mondja,hogy igy utolag nagyon orul neki es mennyire jo,hogy ilyen gyonyoru unokat csinaltunk nekik :D
2017. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%

Olyan szép,mikor valaki a mások keresetére akar azonnal gyereket gyártani... Legyén saját kereseted,amit te oszthatsz be a rezsi,kaja kifizetése után.

Utána pattogj,hogy mennyi marad a kasszában! A saját kasszádban! Nem anyádéban!

2017. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!