Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy becsúszott a...

Lehet, hogy becsúszott a harmadik baba, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Még nem biztos a dolog, de január 1-3-ig kellett volna megjönnie és még nem jött meg. Védekeztünk mindig gumival.

2 gyerek már van, 2 lány, egyik 6.5 éves, másik 2. Külföldön élünk. Ezt csak azért írom le, mert ugye más a támogatási rendszer.

Minimálbéresek vagyunk mind a kette a férjemmel, ő teljes munkaidőben, én jelenleg 4 órában. Decemberben váltottam melót-de cégen belül-, azelőtt 5 órában dolgoztam. Magasabb pozíció miatt váltottam.

Sajnos elég alja munkát végeztem előtte és szerettem volna kikerülni belőle. Az egyetlen út pedig a cégen belüli fellépés volt. Próbáltam több, mint egy éven keresztül próbálkozni cégen kívűl, elkezdtem az ügy érdekében tenni valamit-éveken keresztül jártam nyelvórákra, hogy a nyelvtanom fejlődjön, internetes kurzusokat végezni abban az irányban, amerre szeretnék lépni, önkéntes melót vállaltam februártól novemberig...szóval elég sok energiát belefektettem, hogy elkezdjem felépíteni a kis karrieremet. Terveim szerint 4-6 hónap után-áprilistól kezdve-szeretnék újra munkát keresni. Cégen belül azt hiszem már nem tudnék feljebb jutni. Jelenleg nem éppen abban az irányban tudtam lépni, amerre akartam-mondjuk ez relatív, mert azért csinálok olyan dolgokat, amik azért ahhoz a munkakörhöz is jók tapasztalatnak-, de ebből a munkakörből még hamarabb tovább tudok lépni, mint az előzőből. Szóval szeretnék karriert építeni, szeretném azt csinálni, amit élvezek is-most is élvezem ezt az új melót, de az álmom mégis egy másik meló. Nem csak azért, hogy élvezzem, de abban az irányban, ha el tudnék helyezkedni, a fizetésem is magasabb lehetne.

Jelenleg épphogy kijövünk. Ha visszamennék 8 órában dolgozni, anyagi veszteség lenne a két gyerekkel, mert többet fizetnék a gyerekek vigyázásáért, mint amennyit keresek. Ezért maximum 6 órában tudok dolgozni. Idővel, ha nem sikerül váltanom innen gyorsan, kérvényezem az óraszám emelésemet. Erre van is esély.

Férjem is szeretne előre lépni és végre most, hogy délután dolgozom, így elkezdhet munkát keresni. Igazából nem lehet előre tudni, hogy sikerül e magasabb fizetést szereznie.

Talán egy kicsit össze tudnánk szorítani magunkat, de eleve nem vagyunk nagyon költekezősek. Nem járunk el sehova, a gyerekeket se járatjuk sehova, évente egyszer megyünk el kirándulni-Mo.-ra látogatóba, de idén nem tudunk elég valószínű, nem csak anyagiak miatt, de csak egy hét szabit kaptam.

3 szobás (csak a hálószobákat számolom) kis lakásban lakunk-itt kicsik a lakások. Fizetjük a lakáshitelt. Autónk van, de évek óta gondolkodunk a lecserélésén, de anyagilag nem jutottunk még oda, hogy cseréljünk.

Anyagilag valószínű elég rossz ötlet lenne megtartani, ha nem változik a helyzet. Helyileg talán össze tudnánk rakni a két lányunkat egy szobába, de elég szűkösen lennének.

Érzelmileg még elhatároltam magam.

A 2 lányunk között volt két vetélésem...eléggé megviseltek, mert sajnos itt nem olyan jó a terhesgondozás és mikor jeleztem, hogy baj van, az első vetélésnél 7 hetet kellett várnom, hogy megtudjam, már 7 hete elhalt a terhességem. Mire kaptam időpontot egy órával előtte elvetéltem. A 2. vetéléssel meg majdnem meg is haltam, mert ha én nem mentem volna el magán uh-ra, akkor megint 12 hetesen derül ki a dolog. Így is, 12 hetesen voltam sürgősségi kaparáson, pedig már 8 hetesen tudtam, hogy 6 hetesen elhalt a terhességem.

A 2. lányunk születése se volt piskóta, szépen megvárták, mire 35-re leesik a szívhang, csak akkor toltak be sürgősségi császárra....

Szóval van bennem egy kis félsz.

Mikor megszületett a 2. lányunk, nem tudtam feldolgozni, hogy nem tudtam megszülni. Kábé 3-4 hónapja sikerült úgy-ahogy belenyugodnom. Mindig is szerettünk volna egy fiú babát, de a két lány után tudtuk, hogy nem engedhetünk meg magunknak egy 3. esélyt. Mindig is bennem volt a remény egy 3. babáért, mert úgy éreztem, családunk nem teljes és nem tudtam lezárni a terhességemet normálisan-amit már feljebb említettem. És kábé 3-4 hónapja végre meg tudtam beszélni magammal, hogy nagyon rossz ötlet lenne egy 3. baba. Felforgatna mindent, végre kezdünk helyrejönni, kialakult a mi kis életvitelünk.

Még nem vettem tesztet, de ma azt hiszem el kell menem egy tesztért.

Nem tudom, mit csinálnék, ha kiderülne, hogy terhes vagyok.

Tudom, mindenki azt mondja, hogy akkor kezdjek el aggódni, ha már bizonyos, de már előtte agyal az ember.

A férjemnek is felvetettem, jelenleg nem akar belegondolni.

Úgy érzem ugyanazt gondoljuk a férjemmel, de jelenleg nem tudnánk döntést hozni.

Ilyen helyzetben ti mit csinálnátok, hogyan döntenétek?

Én most tiszta fejjel próbálok gondolkodni, inkább az eszemmel, mint a szívemmel. Az nem vitás, hogy ha egyszer megszülném, akkor a világ minden kincsénél jobban szeretném, szeretnénk. De jelenleg úgy érzem, hiba lenne érzelmileg belelovalnom magam, mert ha érzelmeket belekavarok, akkor képtelenség elvetetnem.

Vádaskodók kerüljenek legyenek szívesek, mint mondtam, védekeztünk, mégis, valalahol biztosan hibáztunk, de ezen már olyan kár vitatkozni, ha egyszer teherbe estem....ami még nem biztos.

Egy kicsit azért gyanakszom....rossullét már 2-3 napja van. Fájni is fájok már kábé egy hete. A peteérést és a beágyazódást is szoktam érezni. És ilyeneket érzek az elmúlt hétben. Mondjuk a belső rendszerem is belassult, mert pár napig nem tudtam elmenni nagyvécézni, épp most tudtam, szóval talán az is belassult és csak símán késik.


2017. jan. 7. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
írd le három mondatban, szted ki olvassa el?
2017. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Szia. Én elolvastam! :)

Elöször egy teszt utána a válaszok. Mert lehet estére meg is jön..

2017. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Én ilyen anyagiak mellé nem vállalnék gyereket.
2017. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Huh, jó hosszú lett. Én csak végigfutottam, bocsi, de én így, ezen körülmények között nem vállalnám be.

Nem kockáztatnám az életem. Ott van már két gyerek, őket kell felnevelni, nem kockáztatnám, hogy félárván maradnak. Pont azért, mert az általad leírtak után nem bíznék abban, hogy baj esetén az egészségügyiek mindent megtennének értem és a babáért.

Ha nagyon meg akarnám tartani, akkor hazajönnék. Bárki bármit mond, a haldokló magyar egészségügy még így is sokkal emberközpontúbb és megpróbálnak meggyógyítani, nem úgy mint pl. az angliai/ír kórházakban, ahol inkább hagynak megdögleni, mert az elhalt magzatot sem kaparják ki, mert szerintük nem biztos, hogy meghalt. Lsd. példád.

2017. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Én elolvastam!

Hasonló a helyzetem mint neked! Csak kicsit mégis más! 2 vetélésem volt! Mostvagyok 3. Kal terhes pár honap és szülök! Igaz mi mo- gon élünk. Párom jol keres anyira hogy nekem dolgoznom sem kell, párom 3 gyeret szeretne! De ugye akkor nagyobb lakást kell venünk ezt kitudnánk adni amibe most lakunk de az is lehet elkel ednunk hogy elég legyen a pénz másik házra, meg ugye akkor kocsit is le kell cserélni nagyobbra! A páromnak természetes hogy ő keres én meg itthon a gyerekekkel! De én mégsem tudom mi legyen, én 1 gyereknek is örülnék ha csak egy maradna! Ès igaz még van időm de nem tudom mi legyen! Én most azt gondoltam ki hogy minden ugy lesz ahogy lesz! Kicsit hagyom magam sodrodni! 2 vetélésem már volt így minden ugy lesz ahogy lesz! Ja elvetettni biztos nem vetenék gyereket! A mised ab ok nagyon megviseltek ha jönni akar akkor hadjöjjön! Biztos valami oka van naki, én így gondolom!

De persze ezt nektek kell eldöntenetek.

2017. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelmű hogy megtartanám, főleg így házasságban, két gyerek után nem tudnám elvetetni a harmadikat, végül is már nem a semmire szülnél. Minden más csak rizsa, kifogás. Felesleges ilyen hosszú litániát írni (elolvastam amúgy), mindent meg lehet oldani, ha akarja az ember. Az ottani orvosi rendszer sem lenne nekem kizáró ok, hiszen ennyivel egyet sem szabadott volna vállalnod, és egyik másik nőnek sem.

De amúgy ha ilyen nehezen jöttök ki a fizetésetekből akkor mért vagytok külföldön? Magyarországon is lehet találni olyan várost, ahol sok a munkalehetőség, itt is lehet fejlődni stb és akkor nem lennétek a családtól se messze, tudnának segíteni stb.

De tényleg várd meg a tesztet, addig kár parázni.

2017. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyire stresszes az eleted es vedekeztetek..lehet inkabb az miatt kesik mert sokat idegeskedsz..!tesztelj
2017. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vettem tesztet és reggel elrakott vizeletből leteszteltem. Úgy néz ki, negatív, de természetesen holnap reggel megismétlem a tesztet. Remélem csak csúszik és/vagy stressz okozza.

Férjem is azt mondja, hogy most az lenne ésszerű, ha terhes lennék, hogy elvetessük. De főleg csak anyagiak miatt.

Persze tényleg sokat spóroltunk azon, hogy az első gyerekről megtartottuk a ruhákat -eleve használtan vettük azokat is-, de az nem igaz, hogy csak úgy, összehúzod magad és még egy gyerek elfér. Egyből megugranak a költségek az újabb babával, ezt észrevettük. Valószínűleg anyagilag nem nagyon élnénk túl.

2017. jan. 7. 16:51
 9/16 A kérdező kommentje:
Ma is megcsináltam a tesztet, de semmi, totál fehér. Nem tudom, mi van, kicsit görcsöltem pár másodpercig, ahogy szoktam egy nappal mensi előtt, remélem holnap megjön.
2017. jan. 8. 09:36
 10/16 A kérdező kommentje:

Ma reggel ugyan az...valakinek valami tipp? Ennyit késik, csak úgy? Vagy gagyi a teszt? Lehet ma, ha leadom a nagylányomat a sulinál, begurulok a dokihoz, talán megkérhetem őket, hogy teszteljenek le. Mondjuk lehet, hogy először felhívom őket, hogy lehet e.

Az nem lehet, hogy ilyen hamar abbahagyom a mensit, ugye?

Habár mondják, ha későn jött meg, akkor hamar fogom abbahagyni, de 33-at töltöttem évvégén. 15 évesen jött meg.

2017. jan. 9. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!