Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekem nagyon szeretne...

Gyermekem nagyon szeretne kistesot de kb.10% esély van rá hogy sikerül. Hogy mondjam el neki hogy valószínű soha nem lesz tesoja?

Figyelt kérdés
4 éve járunk emiatt dokikhoz (meddosegibe) de nem sok jóval kecsegtetnek, tényleg minimális az esély, gyermekem 6 éves nagyon szeretne már testvért, eddig mindig azt mondtam neki hogy persze higgyünk benne és hátha lesz kistestvére de már nem akarom hogy feleslegesen remenykedjen de így meg annyira szomorú, nem tudom mi a jobb , meghagyni a reményt aztán majd csak elfelejti vagy ne is biztatni?

2017. jan. 18. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Várd meg amíg matekból veszik a százalékszámítást.
2017. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Èn elmondanám az igazat, hogy men biztos h lesz testvère, mert valamièrt nem jön. Igy, ha mègis sikerül majd pozitivan csalódik legalàbb. Sok sikert , kitartàs
2017. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már megérti, ha elmondod, hogy ti is szeretnétek kistestvért, de sajnos nem csak azon múlik, hogy apa és anya mit szeretne. Szerintem se nem kell reményt kelteni, se nem kell biztatni.El lehet mondani, hogy orvoshoz jártok apával, mert lehetséges, hogy az orvos tud segíteni.
2017. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Én így mondtam: "Soha nem lesz kistesód!"

Biggyesztett egyet és túl is tette magát a kérdésen. Gondolod, hogy lelki sérülést okozol? Én nem hinném.

2017. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez még olyan, mintha egy kiskutyára vágyna. Szerintem titeket visel meg, nem őt. Megmondod, h ti így vagytok egy egész, szép és boldog család. A gyerekek könnyebben elfogadják a dolgokat, ha a szülő határozottan és egyértelműen fogalmaz.
2017. jan. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2-3. válaszadóhoz csatlakozom. Ennyi idős korban már abszolút lehet őszintén beszélni a gyermekkel a témáról. Elmondanám, hogy bár nagyon szeretnénk mi is kistestvért, sajnos nem megy olyan egyszerűen, mint ahogy szeretnénk és abban reménykedünk, hogy az orvosok tudnak segíteni.
2017. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele de egyem meg a szívét annyira reménykedik és mikor rákerdez hogy akkor már soha nem lesz? Most kerek perec kimondtam hogy ne számítson rá de férjem szerint nem kéne az igazsággal letorni inkább mondjuk hogy hátha egyszer..és majd elfelejti de nekem már nem áll rá a szám a biztatásra, nem akarom hamis reményekkel táplálni.
2017. jan. 19. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Higgy magadban! Mond ami neked belülről jön. Az anyai oszton mukodik benned.. Azt súgja "a legjobbat a gyermekednek" legy határozott es ha kérdései vannak őszintén, az ő szintjén mond el neki amiket tudni szeretne, ha beszelni akar róla figyelj rá, de szerintem is hamar tovabblep. Nektek nehezebb ez de fel a fejjel. minden jót nektek😊
2017. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%
Miért nem elég a gyermeked? Miért kell mindenkinek egyből 2-3 gyereket potyogtatni? Őt szeretni nem elég?
2017. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En pl azért 2-3 mert mindig is tobb gyermekre vágytam, na meg picit azert is hogy együtt felnoni a tesoddal tök más (sztem jobb)mint egyedül, picit azert is mert majd a koporsom felett lesz aki a gyermekeim kezet fogja (a tesvere) megint csak masik oka hogy se uncsiteso se szomszéd gyerek nem olyan hiszen a tesójával egyutt ébred es együtt fekszik le... Pótolhatatlan
2017. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!