Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A röntgen így is okoz bajt?

A röntgen így is okoz bajt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A röntgen okozhat rendellenes fejlődési zavarokat akkor is, amikor még nem tud kiderülni hogy terhes-e valaki , vagy pl. első 1-2 héten a megtermékenyítést követően?


Tegnap megröngenezték a vállam egy baleset miatt sürgősségi jelleggel, és most lehet, hogy kisbabát várok, mivel nem akar megjönni. (Lehet megfog, de esélyes az is, hogy összejött a baba.) Megszakításos védekezést alkalmazunk, mivel ha becsúszik, akkor nyugodtan jöhet, de úgy alakítjuk a dolgokat, hogy ne tudjon létrejönni még. (Tehát nem lenne világégés ha most összejönne)



2017. jan. 25. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent vagy semmit elv. Vagy egészséges lesz a baba, vagy elmegy, ha sérült..nekem ezt mondta a fogorvos a röntgenre.
2017. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani. 1 alkalom nagy valószínűséggel nem okoz problémát, főleg ha letakartak. Viszont normális terhességből is születnek nagyon beteg babák. Sokszor van olyan is, hogy az utcán nagyobb a háttér sugárzás mint amit a röntgenben kapsz. Inkább a terápiás dózist a gáz, nem a diagnosztikus.
2017. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azt mondtam hogy nem áll fent terhesség. (mert mindent megtettünk azért, hogy ne legyen (még) baba. Ha bárhol is hiba csúszott a rendszerbe azt nem tudom még megmondani, csak késik aminek nem kéne.)


Annyi mindent olvastam, gondoltam megkérdezem itt. Akkor elvileg ha gondot okozna (pl dns törés, vagy mi) akkor jóeséllyel elvetélek ha úgy adódik. Ha nem, akkor meg esélyes, hogy egészséges lesz.

2017. jan. 25. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, születhet ettől betegen a baba.

Ezért kérdik mindig előtte, hogy nem terhes-e az ember, mert akkor nem jó kockáztatni.


Pl.lombik előtt már a stimulálás alatt sem engedtek röntgenre menni.


Szóval okozhat gondot, igen.

2017. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!