Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Illik elmondani a szüleinknek,...

Illik elmondani a szüleinknek, hogy úgy döntöttünk megpróbálkozunk a picivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek illik elmondani a szüleinknek, hogy úgy döntöttünk megpróbálkozunk a picivel...vagy nem??

Mi már nagyon izgatottak vagyunk...de ha sikerülne és akkor mondanánk el...akkor NAGYON meglepődnének mert NEM IS SELYTIK!!!:-) De mindenki örülne!!Szerintetek elmodjuk??


2007. nov. 20. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Szia!Nem tudom,hány éves vagy,de szerintem már nagykorú.Szerintem illik előtte felkésziteni a szülőket az unokára,ha ez nem sikerül,mert már útban a pici akkor meg pláne jó,ha tudják!

Különben az én édes szüleim már akkor tudták,hogy terhes vagyok,amikor még nem is voltam orvosnál.

Apukám minden este megkérdi,hogy van az unokája,mit csinál,mozgolódik-e,pedig még csak 23 hetes a pocaklakó.

Sok boldogságot a picihez!

2007. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illendőség kérdése. :-)Ha igazi meglepetést szeretnétek okozni, akkor szerintem ne mondjátok el. Már csak azért sem, mert az elhatározás és a megvalósulás között nagyon sok idő is eltelhet, sajnos erre nem egy példa van, hogy valaki évekig próbálkozik, pedig semmi eü.-i bajuk nincs. Ha már készülnek rá, várják az unokát, és rendre kérdezgetik tőletek, hogy mi újság már, akkor ti is frusztrálva, versenyhelyzetbe szorítva éreznétek magatokat, ami esetleg elronthatja az örömet. A másik dolog, hogy az első három hónap legyen inkább a te saját örömmel teli hónapod a pároddal együtt, és vigyázzatok nagyon egymásra. Aztán mikor már túl vagytok a "kritikus" kezdeten (nem akarok vészmadárkodni, de erre is gondolni kell), akkor már nagydobra verhetitek, és biztosra veszem, hogy mindenki odáig lesz a boldogságtól!! :-)
2007. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem illendőség kérdése.

Én nem mondanám még el, a következő okból:

Ha nem sikerül elsőre, az egész család kérdezgetné, hogy "mi van?" , "mikor lesz már...?" .

Ez eléggé tud stresszelni ahhoz, hogy sokkal nehezebben jöjjön össze, mint nyugodt körülmények között.

Ha sikerült, biztosan örömmel fogadják akkor is, ha előre nem sejtették.

Sok sikert!

2007. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én el sem tudtam titkolni apámék előtt,mert látták rajtam,hogy milyen szarul vagyok.Mikor elmondtam a tüneteimet már tudták,hogy mi a helyzet.Pedig akkor még mi sem voltunk biztosak benne.Nekünk sajna nem sikerült a meglepi,de ha Ti titokban tudjátok tartani,akkor rajta.Milyen jó lesz majd látni a szüleitek meglepett,de boldog arcát.Mindent bele!Sok szerencsét!
2007. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már megbántam nagyon, hogy elmondtam babát szeretnénk a férjemmel, mert egy éve nem akar összejönni. Szóval nem mondanám el a helyedben. Egyet értek az előző válaszolóval.

Egyébként meg úgyis észre fogják venni maguktól, mert leszenk apró elszólások stb. , és abból ki fogják következtetni, hogy rá vagytok hangolódva.

2007. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ugyanebben a cipőben járunk a párommal. Nagyon sokat gondolkodtam én is rajta, hogy szóljunk e vagy sem, de végül úgy döntöttünk, hogy ez a kettőnk "dolga", bár legszívesebben szétkürtölném a világba. Nem szeretnénk semmit sem elkiabálni, ha már biztos lesz az a pici a hasamban, majd akkor szólunk. Egy kicsit babonás vagyok, így arról sem szólunk, hogy lassan elkezdünk próbálkozni, és majd arról sem, ha kiderül, hogy terhes vagyok, legalábbis nem az első pár hétben. Anyósom egyébként fenntartásokkal kezeli ezt a témát, szerinte nekünk még dolgoznunk kellene, persze a velem majdnem egykorú lánya terhes, de az nem számít.

Az én érveim: egy kis babona, meghittség (ne azon rágódjon már mindenki, hogy mi volt tegnap este, mire várunk még?). Nem szeretném, hogy a felkészülési szakaszból, az első örömökből stresszes, aggódó, rohanó, türelmetlen "babaösszehozás" legyen.

2007. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs köze az illemhez! =o) Ez egy olyan kérdés, amit nektek kell egymás között tisztázni. Ha ti úgy látjátok jobbnak, hogy a meglepetést választjátok, akkor csak egy-két hónapig kell titkolnotok (persze ez csak problémamentes terhesség esetén lehetséges), tehát ennek a variációnak a katarzis az előnye. Ha viszont úgy döntötök, hogy előre felkészítitek a szüleiteket, annak meg az, hogy édesanyád biztosan sokat tud majd segíteni lelkileg, hogy mire készülj, mire ne, mit figyelj, mit ne...Viszont a hátránya, hogy nyilván sűrűn kérdezgetik majd, hogy hogy álltok, mi a helyzet...Ez kellemetlen lehet. Én a magam részéről a katarzis híve vagyok, ez egy olyan hatalmas öröm, ami hirtelen erősebb hatást vált ki a szülőkből. Akárhogy is döntötök: az a ti közös döntésetek legyen! :o)
2007. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az a legegyszerűbb megoldás, nem szólni előre a szüleinknek!Mert a terhesség első 3 hónapja kritikus időszaknak számít, ez a magánügyünk és persze titokban élvezünk a boldogságunkat. Amikor túl vagyunk a kritikus időszakon, akkor már innentől kezdve lehet szólni nekik. Átadtunk a mindkét szülőnek a borítékba rejtett ultrahangos képet, alatta "Gratulálunk, nagyszülők lesztek!" felirattal.Annyira sikerült meglepnünk őket, hogy örömükben sírtak, tehát megérte. Sok sikert!!!!
2007. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb ha nem mondod el, ha mar eleve ez a kerdes felmerul benned!! Ennek biztos megvan a maga oka. En sem mondom el hogy tervezzuk a babat, mert az fogadna hogy ne, ilyen hlyzetben (egyetemre jarok), meg vagyunk orulve, stbstb, amugy meg a sajat babm lesz, es ha megerkezik, ok lesznek a legboldogabb nagymama meg nagypapa.....
2007. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is hasonló cipőben járunk, és úgy döntöttünk, nem szólunk előre, legyen meglepi nekik. Ahogy már előttem is mondták, azért nem előre mondjuk, mert akkor kérdezgetnék, hogy na mi van már. Mivel már eltelt pár hónap, tudom, jól döntöttünk! Elég ha én számolgatom a napokat!!!
2007. nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!