Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A spontán peteérésnek is...

A spontán peteérésnek is vannak tünetei? Tojásfehérje jellegű folyás?

Figyelt kérdés
Mindig be tudom azonosítani a peteérésemet. De ha spontán jön egy orgazmus miatt például, azzal is jár ez a folyás, vagy az tünetmentes? Mennyire gyakori egy spontán peteérés?
2017. febr. 2. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Városi legenda a spontán peteérés. Két hét, mire egy tüszőben megérik egy pete és a nulláról 2-2,5 centis tüszővé fejlődik. "Spontán" peteérés úgy lehet, hogy eleve van egy 2 centi körüli tüsző a petefészekben és az megreped, de az amúgy is megtörténne pár napon belül.
2017. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Akkor én is egy városi legenda keretein belül estem teherbe az orvosom szerint azokban a napokban amikor meg kellett volna jönnie...


Nekem semmi nem tűnt fel egyébként! Akkor nem védekeztünk, vettem be esemémy utánit, nem jött meg, pozitív lett a tesztem... Előbb biztos nem foganhatott meg mert kb 3 hónapja nem voltam senkivel...

2017. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#2-es, nyilván késett a peteérésed és akkor estél teherbe. De azt elhiheted, hogy nem azt történt, hogy volt egy peteérésed normál időben, aztán rá két hétre még egy, miközben az előző pete sárgatestje vidáman ott működött a petefészekben majdnem két hete.


Mint mondtam, csak repedésre kész petéből tud baba lenni, az más tészta, hogy az ovuláció nem biztos, hogy akkor van, amikor az egyszeri háziasszony gondolja, hogy lennie kéne. De ez nem úgynevezett "spontán peteérés" abban a formában, ahogy az a közhiedelemben forog, hogy hopp, nem is volt ott érő tüsző, de akkorát kufircultunk, hogy az az élettani folyamat, amire kell két hét, lezajlik fél óra alatt. Mese habbal, higgyétek már el.

2017. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Ha városi legenda lenne, háború alatt nem születtek volna gyerekek. Pedig még több is született, mint egyébként.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a férfiak pont akkor tértek haza a frontról 2 napra, mikor az asszonynak éppen peteérése volt a 14 napon?

2017. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ki mondta, hogy a 14. napon van peteérés? Pont ezt ugatom, hogy bármikor lehet éréshez közeli állapotban tüsző, a ciklus 7. és a 28. napján is. De ezt ne nevezzük már spontán peteérésnek. Teljesen értelmetlen ez a kifejezés...


Háború? Két nap kimenő? Jaj, de nagyon elkanyarodtál már a témától... Ne kezdjünk már történészkedni, hogy mennyi volt a frontkatonák kimenője és azalatt hány gyerek fogant. Mert te se tudod megmondani és én se szóval fölösleges idekeverni.

2017. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor mondom másképp: naptármódszer mellett (ami ugye szerinted megbízható, mert csak 1 peteérés van) 100 nőből 1 év alatt 25 teherbe esik. Összehasonlításképpen: megszakítással ez 30. Nem tűnik meggyőzőnek...


A 14. napot csak példának írtam, írhattam volna helyette 13-at és 16-ot is, lényeg, hogy egy(-két) termékeny napról beszélünk havonta.

2017. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor onnantól kezdve, hogy leírtam, hogy

- a ciklus bármelyik részében lehet érésközeli tüsző és hogy

- a nők sokszor tévedésben vannak azt illetően, hogy mikor ovulálnak

ebből te azt következtetted ki, hogy az én véleményem szerint a naptármódszer megbízható, akkor részemről itt befejezem a beszélgetést, mivel látom, hogy nagyon nem megy át, amit mondani próbálok.

2017. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemhogy a spontán peteérésnek, de a normál peteérésnek sem feltétele a tojásfehérjés nyák... nekem csak closty mellett volt tojásfehérjés...


Mikor terhes lettem csak az LH teszt mutatta az ovut.... nyák sehol nem volt...a lényeg, hogy belül legyen jó a nyák minősége..nem feltétlen kell nekünk észrevenni.


És igen van olyan, hogy spontán peteérés, de az inkább a meg nem repedt már megérett tüsző ami később reped meg egy orgazmus során. Teszem azt korábban nem sikerült neki és még megfelelő a mérete , hogy ne legyen belőle ciszta.

2017. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. febr. 2. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!