Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menses után 3 nappal kezdtem...

Menses után 3 nappal kezdtem el szedni újból a fogamzásgátlót és aznap voltunk együtt a barátomal, de nem védekeztünk. Rá egy hétre újra voltunk együtt, viszont együttlét után vettem be egy fogamzásgátlót. Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
A két együtt lét között volt egy kis gyenge vérzésem.

2017. febr. 5. 20:47
1 2
 1/14 anonim válasza:

Betegtájékoztató?

Menzesz előtt szedtél fogamzásgátlót, pontosan egy hét múlva kezdted el újra szedni? Ha nem, terhes lehetsz.

Minden nap egy időben vedted be a tablettát? 12óra nem telt el két bogyóbevétel között? Ha eltelt, akkor terhes lehetsz...

Mellette antibiotikumot, vagy más fogamzásgátló hatóanyagának felszívódását gátló gyógyszert szedtél? Ha igen, terhes lehetsz...

2017. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Kedves első!


12 óra 2 tabletta bevétele között? Hogyan? 24 óránként kell szedni a fogamzásgátlót nem 12 óránként..


Kedves Kérdező!


Igen, simán lehetsz terhes. Én rendesen szedtem mégis itt van a pocakomban a 29 hetes picúr. Nagyon oda kell figyelni vagy könnyen baj lehet. Ha van bármi tüneted csinálj tesztet vagy menj orvoshoz. Mást már nem nagyon tehetsz.

2017. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Kedves 2. válaszoló neked pedig nagyon sok boldogságot és egészséget a babával. Gratulálok :)

2017. febr. 6. 09:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Milyen fog.gátló ez?

Csak mert szinte biztos, hogy rosszul szedted, ami azt jelenti, hgoy nem véd.

Múlt hónapban is szedted? Mert akkor 7 nap szünet után, a 8. napon kellett elkezdened a következő levelet. Függetlenül attól, mikor jött meg vagy múlt el.

Ha nem szedted előző hónapban, akkor a menstruáció 1. napján kellett volna kezdeni.

Mindekét esetben minden nap be kell venni egyet, nagyjából ugyanabban az időpontban. Tehát vagy minden nap reggel, vagy minden nap este.

Ha nem így szedted, elég nagy az esély a terhességre, nagyobb, mintha egyáltalán nem vettél volna be semmit.

Hónap végéig óvszert kell használni és imádkozni...

2017. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után jelenkezhetnek tünetek? Van mikor szédülők, hányingerem van. Viszont úgy tudom 14. napnál hamarabb nem érdemes tesztett csinálni
2017. febr. 6. 11:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Így van, a teszt min. 14 nap, de ha többször voltatok együtt, akkor mindegyiktől számítva 14 nap múlva meg kell csinálni a tesztet (vagy a legkésőbbitől számítva, ha csak egyre van pénzed).


Tünetek csak a pozi teszt után vannak, legtöbbször nem is azonnal, hanem 1-2 hét múlva.

2017. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerekemnél nagyon hamar elkezdődött a hányinger, szédülés, úgyhogy mindig azonnal rohantam tesztért és pozitívak is lettek :-) tehát sztem nálad is van esély a terhességre. Arra viszont nem emlékszem, hogy menzeszhez képest mikor teszteltem. Amúgy megkérdezhetem, hogy mik a terveid, ha pozitív lesz a teszted?
2017. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy fiatal vagyok még, hisz 17 vagyok. De mindenképp megfogom tartani, mert nem lenne szivem elvettetni. Tapasztalatom pedig van, hisz van két kisebb öcsém, akiket már 10 éves korom óta segitek anyumnak a nevelésükben.
2017. febr. 6. 13:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

És állásod, pénzed is van? Vagy természetes, hogy anyukád eltartja a gyereket is? A tapasztalat nagyon fontos, csak előbb olvasni kellene megtanulni (betegtájékoztató)... Mit tudsz majd tanítani a gyerekednek, ha te magad ennyi tudsz a világról?


Félre ne értsd, nem abortuszra bíztatlak. Itt csak rossz meg rosszabb döntés lenne, ha valóban terhes lennél. Arra gondolok, hogy mi a francnak nem lehet 17 évesen PICIT jobban vigyázni?! Ha már képes voltál felíratni a fog.gátlót, miért nem szeded be normálisan?! Vagy szándékosan akarsz rosszat magadnak, a pasidnak, a születendő gyerekednek és a családodnak, aki majd finanszírozza az egész mókát?


Komolyan nagyon szeretnék belátni a gondolataidba.

2017. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan akarok teherbe esni. Lakásom és pénzem van, mivel a szüleim elvannak válva és már most a legjobbakat biztositják nekem. A fogamzásgálót pedig most azért nem szedtem normálisan, mert elvan törve a kezem és antibiotikumos inekciót kapok
2017. febr. 6. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!