Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló megkezdése a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló megkezdése a ciklus 6. napján mennyire rizikós? Elnéztem egy napot és rá a ciklus 23. napján voltam együtt a párommal. Ilyenkor lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Elvileg a tablettát a ciklus 1-5 napjáig kell elkezdeni, de nem vagyok biztos, hogy a ciklus 5. vagy 6. napjához tartozik -e az a nap, amikor én bevettem. A tájékoztató szerint 1 hét alatt hat, de direkt vártam több mint 2 hetet, majdnem 3-at és nem vagyok benne biztos, hogy az a ciklusom 5. vagy 6. napja volt amikor elkezdtem.

Augusztus 29-én este volt ilyen barnás, nem kifejezetten teljesen véres pecsételésem... aztán csak 31-étől 3-áig volt meg igazából, sőt miután 3-án bevettem a gyógyszert még 2 napig megvolt, igaz gyenge vérzéssel (ami szokatlan volt, mert mindig 2 napig tart összesen a vérzéses időszak). Ilyenkor nem tudom, hogy melyik nap minek számít. 29-e későn este volt barnás vöröses pecsételésem, de ennyi össz-vissz, utána semmi nem volt csak 2-3 nap után.

Ilyenkor az első napot, hogy számítom? 29-e estétől 30-a estig tart végül is a ciklus első napja? Mert ha így számolom, akkor az 5. napon kezdtem el szedni a gyógyszert.

Ha viszont úgy számolom, hogy 29-e az első nap, amikor tényleg csak este egy foltnyi barnás pecsételésem volt, akkor viszont a 6. napnak számít. Ki mit gondol erről?

Elvileg majd jövő hét hétvégén kell megjönnie valamikor (mert ez már megvonásos vérzés lesz elvileg).

Egyébként Yadine fogamzásgátlót szedek ( régen már szedtem 2 évet, most 2 év kihagyással újból elkezdtem).


A kérdéseim tehát:

1, Hogy számoljam helyesen a ciklus első napját? (ami elv a mensi első napja, tehát a pecsételés kezdetével vagy az igazi vérzéssel számolom?

2, Lehetséges -e, hogy valóban totál elnéztem és ez miatt a beszedett 18 tabletta nem volt hatásos? (csak fél nap eltéréssel végül is, amit ha úgy számítok, ugyanúgy 5. napnak számít)


22/L (régen nem ilyen nyőgve nyelős volt a mensim, az utóbbi fél évben ilyen, hogy picit pecsétel,aztán 2-3 nap teljes szünet, és utána 2 nap alatt megjön rendesen és el is múlik)



2014. szept. 20. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Most már attól a naptól kezd számolni,amikor bevetted a tablettát legelőször. Tehát 21 napig szeded,utána tartasz 7 szünetnapot,és a 8. napon kezded a második levelet el szedni és így tovább.


A rendes ciklusod 1. napja,amikor jelentkezik bármilyen vérzés.Akár pecsételés, akár barnázás,akármi.


2. Ne aggódj, hatásos a tabletta, mert gyakorlatilag az első szemtől már akadályozza a peteérést.Tehát mostantól már művi ciklusod van, nem rendes menstruáció.

2014. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor most azt a szeptember 3-ára eső első tablettaszedési napot végül is 5. vagy 6. napnak számolható?

2014. szept. 21. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!