Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elment bennem a barátom,...

Elment bennem a barátom, félek, hog terhes lettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos, egy kótyagos estén történt tegnap előtt, hogy összegabalyodtam a barátommal, akivel egy hónapra szakítottunk, bizonyos okok miatt (nem lényeg ugye).

És nem volt nála semmi, de megígérte, hogy vigyáz. Sajnos, nem vettem észre mennyit ivott már, és én se ittam keveset, ezért megtörtént a baj. Szólt, hogy nem tudta tartani magát és hogy gáz van.

Egyből pánikba estem egy percen belül már a zuhanyzóban mostam magam (bár mint köztudott ez nem oldja meg a helyzetet). A jó hír az, hogy fogamzásgátlót szedek október óta, a rossz, hogy össze-vissza, mert nem fogamzás gátlás céljából szedem, hanem egyéb dolgok miatt. Mondjuk ezt a hónapot normálisan kezdtem a 8. napon és minden nap szedtem eddig a tablettát. De félek, hogy akkor is hiba csúszhatott a rendszerbe. Az orvosok nem hajlandók felírni nekem esemény utánit, mert ennyi hormon a fogamzásgátlóval együtt felborítja a hormonháztartásom és komolyabb bajom lehet belőle. Én mégis parázok, mert anyum is így lett terhes, hogy mellé rendesen szedte a fogamzásgátlót, sőt az első két hónapban még menstruált is...



2017. febr. 9. 11:37
1 2
 11/20 anonim válasza:
83%
Hogy te mekkora hülye vagy! Minek szeded azt a szart?
2017. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha ebben a hónapban normálisan szedted, akkor nem lehetsz terhes. Egyébként ha már szeded a tabit, akkor szerintem érdemes rendes időben bevenni és akkor nem kell a szex miatt aggódnod.
2017. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem sok esélye van hogy terhes légy.... viszont szedjed normálisan ha már szeded a fogamzásgátlót.
2017. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

fogamzásgátlót szedek október óta, a rossz, hogy össze-vissza, mert nem fogamzás gátlás céljából szedem, hanem egyéb dolgok miatt


ja, hogy akkor összevissza kell szedni? Felelőtlen buta liba.

2017. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem fogamzásgátlás céljából szeded a gyógyszert, akkor is folyamatosan kell, és nem össze-vissza.

Ez volt az első hibád és felelőtlen döntésed.

Aztán, hogy lerészegedtél.

Aztán, hogy gumi nélkül szexeltél.


Igen másokkal is megesik, de ezek itt épp a te felelőtlenségeid és ennek a következményeit csak te fogod elviselni. Az, hogy másokkal mi van, az a te szemszögedből teljesen irreleváns.


Ha az orvos nem adott esemény utánit, akkor nem tudsz mit tenni. Vársz 14 napot, aztán tesztelsz.

Ha pozitív lesz, akkor eldöntheted, hogy megtartod, örökbe adod, vagy abortuszra mész.


Anyukád meg ha fogamzásgátló mellett lett terhes, akkor valószínűleg ő se szedte rendesen, vagy nem olvasta el a betegtájékoztatót és nem tudta, hogy hasmenés, hányás stb. esetén plusz egy szemet kell bevenni és/vagy kiegészítő védekezést kell alkalmazni.


Tanulj a hibájából és ne ismételd a történelmet, különben sose fejlődik az emberiség tovább.

2017. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Én a helyedben nagyon félnék hogy terhes vagyok!Tuti összeomlanék.

Azért mert anyukád ilyen volt,meg vérzett neked miért kellene?Nem törvényszerü,nem örökletes.Nem ugy mint a hülyeség.

Nem baj,lesz 9 honapod hogy felnöjjél a feladathoz.Ha meg nem megy majd elveszik a gyereket és bedugják intézetbe vagy más felneveli.

Remélem ezért megérte jol berugni.

Mégis mit vársz?Gratuláljunk ahhoz mekkora balfékek vagytok?

Ne ide irj hanem ülj le és kezdj el gondolkodni.Tudod,mint a felelös felnöttek.

2017. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a személyeskedés nem segít. Kétségbe vagyok esve, sok álszent ember. Ide is azért írtam, mert mindent meg akarok mozgatni, hátha minél több ember annál több tanács, de akit ez ennyire felidegesít, hogy elkövettem egy ilyen dolgot, az ne írjon inkább és akkor a lelki békéje nem borul fel. Azok írjanak, akik segíteni akarnak, és félre tudják tenni a felesleges személyes megjegyzéseket. Tehát tényleg nem érdekel...tényleg. Nem ti fogtok megnevelni és nem most. És a szüleimről sem kell semmi véleményt alkotni, mert ahogy néhány kommentet olvasok, mások sem többek semmivel, mint aminek engem néznek. Nem tudtok semmit a családomról, jobb és bölcsebb ha csendben maradok, ha már úgyis a bölcs szerepét akarjátok játszani (próbáljátok...). Szóval így ne...tényleg ne. Köszi!

Aki a kulturált, mindent tudó ember szerepét akarja játszani, tehát az jobban teszi, ha úgy is viselkedik. Mert az ilyen ember fel tudja fogni, hogyha esetleg vele történne ilyen, neki is jól jöhetne a segítség, és szeretne segítséget kapni, felesleges tapintatlankodás helyett, mert az tudná, hogy úgyse segít... nyilván nem véletlen jár ebben a témában, ezen az oldalon.

Ennyit erről!


Egyébként jártam nőgyógyásznál, háziorvosnál, még egy gyógyszerészt is megkérdeztem és mindenki elutasította a tabletta beszedését és elmondtam nekik, hogy szedem, mikor szedtem, mikor nem és szerintük kevés rá az esély, de csináljak tesztet majd.


Köszönöm azoknak akik segítettek, és normális választ adtak!

2017. febr. 10. 14:11
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

#18:

Hülyeséget csinálsz, ezt nyilvánosságra hozod és fel vagy háborodva, ha ennek valaki hangot ad? :-)


Figyi! Egyébként meg nem lehet a kérdésre válaszolni ;-) Az a kérdésed, hogy mit tegyél ebben a helyzetben? Vegyél tesztet, tesztelgess, aztán ha szerencséd van nem történt semmi, ha nincs, akkor szülsz majd. Tehát ennél többet erre nem lehet válaszolni. Főleg mit vársz azon túl, ha a kompetenseket is megkérdezted, mint dokik, gyógyszerész. Gondolod itt lesz valaki aki ismeretlenül okosabbat fog mondani, mint ők?


Anyukádat meg nem bántottam, csak levontam egy logikus következtetést az írásod alapján :-P

(#1-es voltam)

2017. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen! Pontosan azért írtam ide, nagyon jól írod, mert ez hülyeség volt, és nem mertem máshol először felvállalni, csak itt, mert ez az oldal erről szól, hogy "amit máshol nem mertél...itt megkérdezheted!".

És a jelenlegi helyzetemben nem gondolom, hogy a legnagyobb baj, hogy hülyét csinálok magamból, ennél nagyobb bajom is van, mint az egommal foglalkozni.

Ezt a kérdést pedig akkor írtam ki, amikor tanácstalan voltam, hogy hova forduljak másodjára, mert a háziorvos nem tudott segíteni, csak amit leírtam annyira. És valóban nem tudtam milyen választ várjak a kérdésre, nem reméltem semmit, csak saját tapasztalatot vagy egy kis megnyugtatást, mert az embernek ilyen helyzetben arra van szüksége, nem kell hogy 30-an a képébe vágják mekkora bolond, mikor én is tudom magamról. Soha józanul ilyet nem csinálnék.


A lényeg, hogy remélem nem lesz baj!

2017. febr. 10. 14:49
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

#20:

Jó, oké, elkeseredésedben írtad ki, de azért ugye felnőtt nő vagy? Tehát ez az a kérdés, amivel spuri a nőgyógyászhoz. Ez nem felvállalás kérdése, a doki (pláne egy nődoki) a bizalmasod is. Anélkül nem tudna segíteni.

2017. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!