Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki aki 33 felett szülte...

Valaki aki 33 felett szülte az első gyerekét, mit tanácsolnátok nekem mire készüljek fel, illetve nem vagyok-e túl idős 36-37 évesen?

Figyelt kérdés
Nem sokára 35 éves leszek. Sajnos az életem nem úgy alakult,hogy bevállaljak gyereket, kapcsolatom tönkrement és nem lettem még kismama közel a 35. életkorhoz sem. Egyik barátnőm azt mondta,hogy ő már 35 felett nem szülne, túl idős, beteg lesz nagy eséllyel a gyerek stb. Elszomorodtam,utána is néztem és azt olvastam, hogy nagyon nehéz, kevés az esély hogy könnyen teherbeesek 36 évesen.

2017. febr. 12. 20:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyan annyi esélye van annak hogy nehezen esel teherbe,mint annak hogy könnyen.ezt nem lehet előre megjósolni.valóban 35 felett nagyobb a rizikó faktor,de ez nem jelenti azt hogy reménytelen.valószínűleg többször kell majd terhesgondozáson megjelennek illetve javasolni fogja az orvos,hogy csináltass kombinált dawn szűrést
2017. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
5%
sajnálatos, de én is így jártam. én sem vállalok már!
2017. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ne aggódj, persze hogy teherbeeshetsz és nagy eséllyel nem lesz semmi baj! Nagyon sok ismerősöm szült 40 hez közel , minden baba egészséges! Én is 35 leszek már van egy gyermekem de még kistesot szeretnénk!
2017. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok, hogy majd szigorúbban kell vennem a vizsgálatokat, ezzel nincs is baj.A leginkább attól tartok,hogy sokkal nehezebben fogok megfoganni és már lassan a 40. életemet fogom taposni, így ráadásul még annak is kevesebb az esélye,hogy a gyerekemnek testvére lesz.
2017. febr. 12. 20:20
 5/42 anonim ***** válasza:
19%
azért mert sokan szülnek 40 évesen nem biztos, hogy az a jó.
2017. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

Ma már nagyon kitolódott a szülő nők életkora.

Egyre többen szülnek 30 felett.

Régen, persze azt mondták, hogy nagyobb a kockázat, de ma már a szülések levezetése, a terhesgondozás is más.

Egészségi kockázatok bármelyik életkorban lehetnek, 40 felett kicsit több, de nem lehet azt mondani, hogy nagy eséllyel beteg lesz. Inkább azt, hogy 40 felett előfordulhat.

36-37 évesen még bőven belefér. Mire nyugdíjba mégy, unokáid is lehetnek.

2017. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%

Ha nincs semmi nőgyógyászati gondod, akkor nem lesz olyan nehéz teherbe esni.

Sokan azért szülnek közel a 40-hez és azért jön össze nagyon nehezen, mert vannak nőgyógyászati problémáik. És az ilyen problémák 30 felett gyakrabban jelentkeznek.

Én 40 éves koromig vállalnám. Persze ez sok mindentől függ. Fiatalos vagyok, fitt. Sok kortársam meg már olyan öreges. Soknak a szülei jobban néznek ki, mint ők.

2017. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
2.-hoz? Miért nem vállalsz, mi történt?
2017. febr. 12. 20:26
 9/42 A kérdező kommentje:
Nem 40 évesen akarom én sem,csak ugye mondják, hogy nehezebb összehozni a gyereket, tehát akár 37-38 is lehetek mire összejön. Genetikai vizsgálatot amúgy minden kismamának kellene csináltatnia függetlenül az életkortól. Nekem van egy genetikai betegségem, de az esély nem magas arra,hogy a gyerekem is örökölje. Nem halálos, együtt lehet élni vele, csak gyógyszerezésre szorulok.
2017. febr. 12. 20:29
 10/42 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem idös lennél hozzá.Én is 35 éves koromig szülnék max.De én nem amiatt hogy több a lehetséges komplikácio,hanem mert szeretném megélni a gyerekem sikereit,esetleges unokákat is.

Persze kivételek mindig vannak.

Szerintem nem jo a természettel szembe menni.

2017. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!