Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket tanácsolnátok az első...

Miket tanácsolnátok az első gyermeküket váró kismamáknak?

Figyelt kérdés

Azoknak a kismamáknak akik félnek,hogy milyen anyák lesznek,akik félnek,hogy rosszul fognak csinálni dolgokat,akik aggódnak,hogy a párjuk majd teljesen másképp néz rájuk.

Akiket azzal bombáznak,hogy a hordozó helyett babakocsi legyen , a tápszer helyett anyatej.

Akiktől azt kérdezik a terhesség végén,hogy "egyben vagy még?"

Illetve Ti miket fogadtatok meg ,miket tartottatok hülyeségnek?

Milyen "inkább" bombázásokat kaptatok? (Pl. Inkább babakocsi,mint hordozó)

Mik voltak azok a megjegyzések amiket kaptatok?


2016. dec. 13. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két dolgot tartok hülyeségnek:

1. másokra hallgatni vagy mások megjegyzései miatt idegeskedni

2. az internetre hallgatni (hacsak nem tudod biztonsággal kiszűrni, melyek a szakmailag megfelelő oldalak)

2016. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaja 1-esnek igaza van.


Annyit tanácsolnék még, hogyha bármiben segítségre van szükséged, kérdésed van vagy bizonytalan vagy, akkor mindenképpen szakemberhez, tehát orvoshoz, védőnőhöz, vagy pszichológushoz fordulj.


A többi kérdésedre válaszolva:

Nem emlékszem milyen tanácsokat fogadtam meg és mit nem. Ja de, egyre emlékszem, vettem egy szőnyeget, amit először nem akartam, de aztán rájöttem, hogy igaz, tényleg kell majd és örülök, hogy megvettem.


Nem igazán kaptam "inkább" tanácsokat és megjegyzéseket. Inkább csak olyanok rémlenek, hogy mit egyek meg mit ne egyek, de azt lesz.rtam.

2016. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne gorcsolj ra semmire a gyerek nem robot este sem vagy az. Ha valami nem megy vegkepp nem kell eroltetni pl szoptatas. A gyerek erez rajtad mindent igy figyelj magadra is es probalj kiegyensulyozott maradni pl a nem gorcsolessel es tulzott akarassal vagy megfelelni vagyassal. Ne hagyd el magad szules utan es figyelj a parodra is a baba mellett. Kellenek kulon es kettes peogramok, dolgozni es figyelni kell tudatosan a kapcsolatra. Minel tobb dologba vond be a parodat a baba korul.

Mindent ugy csinalj ahogy te legbelul jonak erzed. Tenyleg ne hallgass masokra. Nem az o eletuk nem az o gyerekuk. Szakdolgokat mondjuk nem art elolvasni a baba lelki fejlodesevel kapcsolatban igy ha van valami nem er varatlanul es esetleg tanacs is van hozza hogy kezeld ami konnyithet sok mindent.

2016. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
2016. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem tanácsolnék,azt is rühelltem mikor nekem osztotta valami inkompetens az észt!

Ill.annyit azért mégis,hogy ha jót akarsz magadnak magasról leszrod mások véleményét! Éld a saját életed és ne valaki másét!

2016. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én csak annyit tanácsolnék, hogy amikor csak tudsz pihenj!!! Minden más megvár, de nekünk anyáknak toppon kell lenni!!!


Illetve ha van aki felajánlja segítségét, főleg szülés után azt fogad el!!! Nekem nem volt és 1 hónapig nagyon depis voltam, nem igazán tudtam hogy csináljam, még a védőnő és orvos se segített... Aztán bele jöttem és fantasztikus dolog az anyaság!! Még akkor ha intravénásan szeretnék kávét inni minden nap, mert 3 napja nem aludtam a kisfiam éjszakai bulizásai miatt :) :)


Mindenkinek jó és élvezetes anyaságot kívánok! Egy 8 hónapos kisfiú anyukája!

2017. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!