Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan hogy a görbe nem...

Van olyan hogy a görbe nem mutatja az ovulációt de mégis volt?

Figyelt kérdés

Januártól intenzívebben sportolok és azóta lentebb ment az alaphőm is,illetve az ovulációmat nem egyértelműen mutatja(pedig tojásfehérje nyák és ovulációs fájdalmam is van)itt van néhány görbém:

2017 Február

[link]


2017 Január

[link]


2016 Dec

[link]


2016 Nov

[link]


2016 Okt

[link]


2016 Szept

[link]



2017. febr. 27. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Kissé túl hosszú ciklusaid vannak, a görbéd alapján lehet némi hormon gond is. Esetleg inzulinrezisztencia. Sportolás mindenképp segít, de, ha IR-ed is van akkor arra kell a gyógyszer. Nekem úgy lett szép ciklusom addig hosszabbak voltak. Görbéid alapján van ovud, most meg még odébb van. A ciklusod nem rövidült, pedig kellene neki, vagyis jobb lenne.


Nyilván babát szeretnétek, érdemes lenne elmenni egy vérvételre akár magánba is, hogy már eredményekkel mehess orvoshoz így gyorsítva az eljárást.


Nem mindig jó a ej ráérünk még főleg, ha már ennyire vezeted a görbéd és figyelsz mindenre :) Én 6évig halogattam mondván fiatalok vagyunk... egy vetélés kellett hozzá, hogy rájöjjek valami tuti nem stimmel, bánom, hogy nem mentem hamarabb, most nem az első, hanem talán már a második babánkat várnánk.


Nyilván a ti dolgotok, de tudom milyen várni és csalódni és bizonytalannak lenni. Egy idő után azért sok az embernek. Házi praktikákkal meg semmire se megyünk...összesen 7 év alatt erre rájöttem. Amint megfelelő kezelést kaptam 3 hónap után jött a baba. Ennyit számít :)


Összességében van peteérésed, de hosszúak a ciklusaid. Valami gond biztos van, de nem valószínű, hogy olyan egetrengető baj lenne :) A görbe, ha nem mutat ovut, szinte biztos, hogy nincs. Viszont, ha mutat az sem 100%, nekem csodaszép görbével sem volt ovum, uh alapján. Gondold át, remélem egy kicsit tudtam segíteni.


Sok sikert kívánok és minden jót.


18hkm

2017. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a homerod rendben van? Pl digitalisban ha merul az elem, akkor meg mukodik, de nem pontosan mer.


Ahogy latom a ciklusaid is eleg valtozo hosszusagiak, a januari ki is tolodott jobban.

Lehet az intenzivebb sport miatt is, bar onmagaban ez nem szokott gond lenni, inkabb akkor, hogyha tulzott, radikalis dietaval is parosul.

Januarban volt szerinted peteeresed? A gorbe alapjan nem egyertelmu.

Egyebkent az ovus fajdalom es nyak meg nem jelenti azt, hogy biztosan volt peteeres. A szervezeted keszul ra, feszulhet a petefeszked a nagyobb tuszotol, de ha nem reped meg, akkor nem ugrik meg a progeszteronszint es nem emelkedik meg a homerseklet.

Ha tovabbra is ilyen lesz a ciklusod, akkor keress fel egy orvost, csinaljatok egy hormonsort, hoyg kideruljon van-e egyaltalan peteeresed.

2017. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Van hormon gond pco+Ir (bár nem bizonyítva) de csak most tudok márciusban bejelentkezni jó dokinőhöz,mert egyébként 4 éve szedek metfromint is de az endo dokim soha nem küldött cukor terhelésre,arra magamtól mentem el.Csak azt hittem ha kardiózok és diétára is figyelek inkább javulni fog az állapotom..(140ch tartok kb)

Másodiknak válaszolva nem tudom hogy volt e ovum én sem venném 100%-ra de volt egy iszonyat görcsölésem is,lehet ciszta volt és kipukkant..De következő menszesznél csináltatok hormonsort mindenképp.

2017. febr. 27. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!