Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második gyerekkel lazábban...

Második gyerekkel lazábban veszitek a dolgokat? Más vele, mint az elsővel?

Figyelt kérdés

Kislányom hét éves, kistesót tervezünk. Úgy érzem, hogy nem görcsölnék rá most úgy semmire, mint vele. Tényleg így van?

Könnyebben el tudod dönteni, hogy megveszel-e valami századik kütyüt, amire nincs is szükség, Jobban be tudod osztani az időd?


2017. febr. 28. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, milliószor... harmadikkal meg aztán pláne. 😄
2017. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem. A harmadikkal aggodtam a legtobbet.
2017. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lazábban vettük volna, ha megtehettük volna.

De az első egyáltalán nem volt hasfájós, a második extrán igen, az első nyugodt természetű, a második indulatos, hirtelen haragú. Az első piszok jó alvó volt mindig, a másodiknak lényegesen kevesebb az alvásigénye.


Amiben egyértelműen változtunk, a vásárlás, az elsőnél sok játékot, ruhát vásároltunk, a másodiknál sokkal ésszerűbben tettük ezt.


A harmadiknál viszont tényleg lazább vagyok, de csak azért, mert ő megint egy kiegyensúlyozott, nyugodt baba. (reméljük, ilyen is marad)


Az időbeosztás mára már elég jól megy, de ez tanult dolog, sokkal jobban figyelek az értékes időre. :)


4 év van köztük, ez is sokat segített.

2017. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az én kislányomnál csakis nyugodtabb gyerek lehet a második. Mindig is keveset aludt, egy kis örökmozgó, hasfájós volt, aztán jött a foga. Mára megszoktam, hogy pár óra alvás is elég lehet, ha úgy alakul. 10 hónaposan járt, míg más anyuka a homokozó szélén ülve nézte a lapátolgató babáját, mi körbe-körbe szaladtunk a játszótéren.

Szóval ha ennél elevenebb gyereket kapunk, akkor tényleg fel kell kötnöm a gatyám! :)

2017. febr. 28. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Én határozottan azt mondom, hogy igen, sokkal lazábbak vagyunk a kislányunkkal kapcsolatban, mint anno, a fiunkkal. De óriási segítség, hogy a kislányunk egy áldott "jó" baba a legelejétől kezdve (bár már nem baba, két éves nagylány). A jót azért tettem idézőjelbe, mert nincs jó-rossz baba, csak érzékeltetni akartam, hogy Ő az az eszik-alszik típus volt az első pár hónapban, szval megkönnyítette a dolgunkat. Vele kapcsolatban semmin nem stresszeltem, jött minden ösztönösen, a betegségeit mindannyian könnyebben viseljük, én már nem parázom annyit. Ösztönösen tudtam a legelején, hogy hogyan menjen a szoptatás, éjjelente aludtunk, napközben sokszor a mellkasomra kötözve aludt, amíg a fiammal játszóztunk, sétáltunk. Szval minden sokkal gördülékenyebben ment. Mondjuk nálunk pici a korkülönbség, mi nagyon benne voltunk még a babás időszakban a 21 hónapos fiammal a lányom születésekor. Jól jött a rutin. Nálatok nagy lesz a korkülönbség, azt nem tudom, milyen lehet, gondolom, jó, a nagy abszolút partner lehet a tesó körüli dolgokban. Jó egészséget!
2017. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!