Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy fogamzásgátlót szedek már több mint 1 éve (Dianillét) viszont az elmúlt napokban felírt a nőgyógyászom nekem antibiotikumot (Zinnat) amit 5 napig kellett szednem, naponta 2-őt. A hétvégén (02.24.-02.26.) átjött hozzám a barátom és egész hétvégét nálam töltötte,akkor tartottam a 2.napi antibiotikumnál, eközben végig szedtem a fogamzásgátlót is és az antibiotikumot is. Nem védekeztünk sehogy kb 3-4x belém élvezett mivel engem SENKI SEM tájékoztatott arról hogy az antibiotikum csökkentheti a fogamzásgátló hatását, még a nőgyógyászom se, így nem tudtam, hogy kellene védekezni. Ma van szerda (03.01) és vasárnap fog elfogyni a fogamzásgátlóm és kedden, azaz tegnap szedtem be az utolsó antibiotikumot. Lehetek terhes? Van rá esély, ha igen mekkora? Vagy izguljak vasárnapig,hogy vajon meg fog-e jönni?

2017. márc. 1. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

El kéne olvasni a tájékoztatóját a gyógyszernek, amit 1 éve szedsz. Világosan rá van írva MINDEN fogamzásgátló papírjára, hogy mi csökkentheti a hatékonyságát. Többek között az antibiotikum is.

Sajnos valóban nagyot hibáznak az orvosok, mikor azt feltételezik, hogy felnőtt embereknek van annyi eszük, hogy tudják, mit szednek, illetve MINIMÁLISAN tisztában vannak a gyógyszerek hatásaival, vagy legalább kérdezzenek, ha valamiben nem biztosak...

SAJNOS van rá egy kicsi esély, de talán szerencséje lesz a világnak, és nem estél teherbe. Legközelebb meg tessék gondolkozni dugás előtt. Ha csak 5 percig sikerül, amíg megkeresed a neten a gyógyszered tájékoztatóját, máris megspóroltad a mérgelődést meg az izgulást, hogy megjön e.

2017. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyógyszernek, és a fogamzásgátlónak is van betegtájékoztató papírkája.

Ha figyelmesen átolvasod, és nem egyenesen a kukába hajítod akkor tudtad volna, hogy így csökken a hatása az fogamzásgátlónak.

Van esély rá, hogy teherbe estél, 50-50. Ez felér azzal, hogy elfelejtettél volna bevenni egy szemet. Javaslom, csinálj tesztet 1-2 hét múlva.

2017. márc. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És írd meg légyszi, hogy mit mutatott a teszt! Kíváncsi vagyok.
2017. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek nem reagálok semmit, valakinek felnőttnek is kell lennie ebben a beszélgetésben :)

Második: köszönöm a választ, ha késni fog a menzeszem teszteltek és írok.

Egyébként 26 évesen egy boldog 3 és fél éves párkapcsolattal, erős anyagi háttérrel nem hiszem hogy "akkora szerencséje lenne a világnak" ha nem esnék teherbe (kedves első), szeretnénk babát csak még nem álltunk rá gőzerővel és meg élvezzük az életet kettesbe :)

2017. márc. 2. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Tőlem szülhetsz, amennyit akarsz, csak tanulj meg olvasni. Ennyi ésszel bajos lesz, ha a gyerekeidnek is csak találomra beadogatod a gyógyszereket, aztán utólag jut eszedbe megkérdezni a gyakorin, hogy vajon milyen mellékhatásaik lehetnek.
2017. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ne foglalkozz ezekkel az azonnal elítélő negatív válaszolókkal, kb minden kérdésnél fölényeskednek és bunkóskodnak, rémes!

Akkor várjuk az eredményt! Amúgy megnyugodtam, hogy jók a körülmények és terveztek babát! :-)

2017. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen sajnos, az itt kommentelők 90% ilyen undorító ember és ha írnak valami buta, primitív sértést azt hiszik hogy ők már okosak.

De megnyugodtam hogy normális emberek is akadnak még!!:)

2017. márc. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!