Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát tervezünk, eddig sikerte...

Babát tervezünk, eddig sikertelenül és az utóbbi időben kevesebb lett a menstruacióm mennyisege. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyan így vagyok! Előző hónapban gyakorlatilag alig volt...

Amúgy én azt vettem észre (nem csak most, hanem mikor még védekeztünk is) hogy a kiegyensúlyozott, megfelelő mennyiségű és minőségű szexuális élettől nem szenvedek annyit, mikor megjön. Azelőtt az első 1-2 napot csak gyógyszerrel éltem túl, és még így is fájt. Most nem kell bevennem semmit, és abszolút elviselhető a fájdalom, nem vérzek sokat és hamarabb is elmúlik. A hormonok, gondolom.

2017. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak gondolom igy nehezebb lesz teherbe esni
2017. márc. 21. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:
De érdekes, hogy másnak is így van! Amióta mi is babát szeretnén kevesenn a mennyisége és a hossza is. Eddig 5-6 nap volt, most 3-4 nap. A mennyiség is szerintem vagy a felére csökkent. Én sok vitamint szedek, én első körben erre gondoltam.
2017. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En nem szedek semmi fále vitamint es megis...
2017. márc. 21. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. 5 napig szokott tartani, most már 4. hónapja csak 2-3 nap. Én is megijedtem, hogy valami gond van, nem elég vastag a méhnyálkahártyám, nincs peteérésem stb. Az orvos azt mondta, minden rendben, ha rendszeresen megjön, nem baj, ha kevesebb a vérzés.
2017. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, neki a sikeres hónap előtti mensije pár nappal hamarabb jött meg és vagy 2 napig tartott, mondta, hogy csodálkozott is, hogy alig tartott valameddig. Ha bizonytalan vagy, használj ovulációs tesztet. Amúgy pont itt olvastam, hogy a túl erős, fájdalmas menstruáció sem jó, volt egy nő, akinek valami hormon problémája volt talán, nem emlékszem pontosan, túlműködött a petefészke. A doki gyógyszerrel beállította neki. Csökkent a vérzés mennyisége és nem szenvedett annyit, és sikerült is a baba pár hónapon belül.

Bizz a testedben es ne keress ott hibát, ahol (még) nincs.

Akkor érdemes orvoshoz menni, ha a ciklusais nagyon rövidek vagy hosszúak, az probléma lehet (nem egyszer-egyszer csúszik, hanem állandóan annyi)

Orvos ismerősöm mondta, hogy ha 1-1 vérzés kimarad vagy csúszik többet, nem probléma, amíg nem válik rendszeressé ez a "probléma". Egy nő életében teljesen normális, ha a ciklus változik, nagyon összetett dolog, ha beáll kamaszkorban, az sem jelenti azt, hogy később már soha semmi változás nem lesz. NAGY változás nem, de ilyen pl simán lehet. Annyi minden hatással van a szervezetünkre.

A szerelem, szeretet, a szeretkezés közben termelődő hormonok, fizikai és lelki változások. Mind-mind hatással vannak ránk, persze. Én személy szerint örülök neki, hogy nem kell 5 napot várnom, hogy újra próbálkozhassunk, hanem csak 2-3at :)

2017. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!