Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után minden oké lenne?

Abortusz után minden oké lenne?

Figyelt kérdés

Én nem készülök ilyesmire, azt előre leszögezem, más szempontból tettem fel a kérdést.

Itt többször olvastam, hogy nem tesz egy abortusz semmit, utána is lehet próbálkozni, és teljesen veszélytelen.

De nekem van közeli ismerősöm, akinek több abortusza volt (korából kifolyólag leginkább), és utána már hiába próbálkoztak, nem lehet neki gyereke. Ez ennyire egyedi eset lenne? Voltak már ilyen kérdések, és szinte egybehangzó vélemény volt, hogy nulla a kockázat.



2017. márc. 23. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mivel műtét, így nincs olyan hogy nulla kockázat. Én is ismerek ilyen embereket, akiknek abortusz után nem lehet gyerekük, szám szerint hármat, egynél pedig még nem bizonyítható hogy az miatt nem esik teherbe.
2017. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ... Lehet, hogy az abortuszoktól nem lett utána gyerek ( Asherman sy.-t okozhat); de az is lehet, hogy ettől függetlenül volt más oka is: elzáródott petevezeték; ovulációs,- hormonális problémák; későn akartak már gyereket (magas anyai életkor)... stb.

Kivizsgálták, hogy mi volt az oka?

Van, amikor egyszerre több tényező is közrejátszik...

2017. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tapintatlan vele sem akarok lenni, de úgy tudom, igen, és abortusz közbeni komplikáció miatt. Az is bizonyos, hogy extrém volt nála az abortuszok száma, talán ez is közrejátszott.
2017. márc. 23. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
akkor meg is érdemli.
2017. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsére nem vagyok és remélem nem is leszek érintett a témában.

De mi a különbség abban az esetben, ha kiderül, h a magzat down koros és úgy abortálják?vagy ha sajnos elhal és nem indul meg spontán a vetélés?

2017. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Nulla kockázat nincs, de hány olyan nőt szidnak az abortuszellenes fórumokon, akik "olyan gyakran járkálnak abortuszra, mint más a kozmetikába".
2017. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Most olvasom Vida Ági Anyapszichológia c. könyvét, amiben leírja, hogy az abortusz racionálisnak tűnő döntés, aminek az alapja, hogy a saját testemnek én vagyok az ura, ámde olyan lelki sebeket ejt, amik akár nem is tudatosulnak, akadályozva a későbbi várandósságokat. A korábbi abortuszokat fel kell dolgozni, a lelki sebeket begyógyítani, hogy később, amikor a pár majd akar babát, sikerrel járjanak. Az abortusz nem csak egy mütét, ennél sokkal összetettebb a dolog.
2017. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
én sem értem, miért hajtogatják azt, hogy ilyen meg olyan elenyésző a kockázata annak, hogy később nem sikerül teherbe esnie a nőnek.Sajnos az unokatesóm és a felesége is így játrak. Elvetették a gyereket, mert még friss volt a kapcsolatuk. mára már egy gyermektelen negyvenes házaspár, sajnos nem sikerült többé összehozniuk egy babát.
2017. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A jó multkoraban voltam a gyermekjóléti szolgálatnál egy targyalason, ahol anyukanak 11 abortusza volt eddig és 12 elő gyermeke. Neki nem okozott gondot..
2017. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Abortusz utáni lehetséges testi hatások


azonnal

erős fájdalom

kilyukadt méh, erős vérzés

fertőzés (a gyermek egyes részei bennmaradhatnak)

sokk, kóma, egyéb szervek sérülése, halál

később

tersességre való képtelenség

vetélés, halvaszülető magzatok

méhen kívüli terhességek, koraszülés

medencegyulladás

méh eltávolításának szüksége

megnövekedett mellrák kockázat

meddőség, halál

2017. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!