Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tervezett terhesség előtt...

Tervezett terhesség előtt milyen vitaminokat célszerű szedni?

Figyelt kérdés
Hallottam a folsavról, ami a velőcső záródási rendellenességek esélyét csökkenti és az E-vitaminról meg a koenzim q10-ről, de ezeken kívül milyen más vitaminnal, ásványi anyaggal, nyomelemmel segíthetem elő a fogamzást? Esetleg ha valakinek van személyes tapasztalata, ne fogja vissza magát, ossza meg itt. :)

2017. márc. 28. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Terhesvitamin (mindegy, melyik, válassz egyet, amelyik szimpi) szedését szokták ajánlani.
2017. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Norman Bates ***** válasza:
En pregnacare t szedek, nekik van 'trying for a baby' vitaminjuk. An benne folsav meg minden egyeb ami kellhet.
2017. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Folsavat mindenképp, a többi opcionális, nem elengedhetetlenül szükséges. (Ez az orvosom szakvéleménye.)
2017. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Folsav + étkezésfüggő. Van aki jobb, ha szed multivitamint vagy kismamavitamint a táplálkozási szokásai miatt, más bevisz mindent táplálkozással, akkor elég folsavat szedni.
2017. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig a Das Gesunde Plus A-Z Mama terhesvitamint szedtem, elég sok minden van benne, 900 Ft a 60 db, de nem tudom, tényleg szükség van-e ennyi vitaminra. Inkább csak azt szedném, ami kimondottan elősegíti a fogamzást és persze folsavat. Lassan 4 hónapja szedem a DGP terhesvitamint és baba még nincs. Tudom, 1 évig kell próbálkozni, de közben hallottam, hogy csak 1-2 vitamin vagy ásványi anyag kell a fogamzáshoz, csak nem tudom, melyikek. Illetve bizonyos elemek gátolják egymás felszívódását (pl. magnézium és vas).
2017. márc. 28. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki ha tévedek, de úgy tudom, hogy a vitaminok nem segítik elő a fogamzást. Az E vitamin erősítheti a méh nyálkahártyát, a folsav pedig akkor fontos, ha már megfogant a kicsi, mert neki ez az első pillanattól fontos vitamin. A többire előzőleg nincs is úgy kifejezetten szükség, max a szervezet feltankol belőlük, de nem befolyásolják ezt a folyamatot. Persze jó ha szedi az ember, mert haszna van, de nem ettől fog megtörténni a csoda.
2017. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!