Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sperma adás Magyarországon?

Sperma adás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szóval felmerült bennem már többször, hogy szívesen lennék spermadonor ha megfelelek az egészségügyi követelményeknek.

Ugyanakkor itthon nem igen találtam erre túl sok lehetőséget (csak talán a Humancell-t).

Esetleg tud valaki még többet a témáról?

És a pénzbeli juttatások utána? (bár eléggé 'lehúzós' lehet, mert ahogy láttam, a magánklinikák elég komoly összegeket kérnek egy-egy mintáért, és ahogy hallottam itthon nem kap az adó túl sokat; persze órábérben még mindig jó :D :D :D)


+ nincs lehetőség 'privát' donornak lenni? (azaz a klinika kihagyásával)

vagy nem, mert nem szerencsés megkerülni a különböző vizsgálatokat?


2017. márc. 29. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Én annak idején petesejt-donáció kapcsán körüljártam az ivarsejt-adományozás témáját. Azt tudd, hogy az ivarsejtekért (így a spermiumért is) pénzt kérni törvénytelen, szervkereskedelemnek minősül.

A hivatalos út is csak a költségeket finanszírozza, ami nem egy nagy összeg, szóval megélni nem fogsz belőle.

2017. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon semmit nem éri meg adni. Nevetséges a véredásos 500 ft-os utalvány is, illetve a vérplazmás 6000 ft. Nyugaton viszont ezt is megfizetik, nemcsak a munkaerőt.
2017. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

uitánakérdeztem és ennél a humancell-nél elvileg az ingyenes vizsgálat mellett 20e ft jár genya adásnál

az nem is vészes végül is, de nem tudom, csak van több hely is ahol lehet, annyira ők nem szimpik

2017. márc. 29. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 20 ezer forint a költségtérítés alkalmanként, szóval kevesebb lehet, több nem.

(A szemétség, hogy ugyanennyi jár egy petesejt-donornak is, pedig az nagyságrendekkel bonyolultabb, kellemetlenebb és sokszor fájdalmasabb eljárás.)

2017. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!