Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mely TV szolgáltatók teszik...

Mely TV szolgáltatók teszik lehetővé azt Magyarországon, hogy a külső adathordozóra rögzített műsorokat a számítógépen is lejátszhatóvá teszik?

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan egyik sem, mivel ennek súlyos jogi következményei lehetnek.

Saját, okosított set top box készülékkel viszont megvalósítható egyes szolgáltatóknál, viszont ez több 10 ezer forintos beruházást igényel a részedről.

2016. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyiksem! Ez nem szolgáltatótól függ belsőegysegtől ma már nem gyártanak olyanokat hogy kódolatlanul vesz fel régebben volt de manapság mindent próbálnak védeni kisebb nagyobb sikerrel de nem lehetetlen felveni kódolt adást hisz néztem online filmet amin fox-on ment tudtommal az fizetős csatorna és azt valaki felvete és felrakta The walking dead beszélek mindig tv feltételeként kerül fel elsőként
2016. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál a szolgáltatóknál tudod ezt megtenni, melyek nem csak a saját STB-uk használatát engedélyezik. De ekkor is a zsebedbe kell nyúlni.


Amiket én ismerek.


Digikábel


Itt a legkönnyebb a helyzeted a Digi az HBO csatornák, a Digifilm és a Super One kivételével kódolatlanul sugároz kábelen, így a kínálat 95%-ról tudsz felvételt készíteni viszonylag olcsó 10-20 ezer forintos STB-vel. A kódolt adásokról a számítógépen is lejátsztható felvételekhez Smart CAM-et kell kérni és drágább Linux alapú DVB-C STB kell, az olyan 40 ezer forint. Plusz türelem, hogy találj olyan szoftvert, ami kezeli a Smart CAM-et.


UPC Direct


Lehetőség van csak kártyás előfizetésre. Ezután szerezned kell egy régebbi PVR képes STB-t (pl. Opticum x403), ami még kódolatlanul készített felvételt, vagy szinten egy kb. 40 ezer forintba kerülő Linuxos STB-t újonnan. Az utóbbi években kapható műholdas STB-k már kódoltan vesznek fel a kódolt adásokról, a felvétel csak ugyanazon a készüléken vissza.


Mindig TV Extra


Itt mivel nincs párosítás így akár készülékkel veszel előfizetést, akár anélkül, ugyanaz a helyzet, mint a UPCD-nél. Keresni kell egy 2010 előtt gyártott kártyaolvasós STB-t és az azzal készült felvétel lejátszható lesz PC-n, vagy Linuxos STB-t ~40 ezerért.


UPC kábeltévé / Telekom kábeltévé


Ezeknél ugyanaz áll fenn, mint a Digikábelnél csak a csatornák 80%-a kódolt, így a kínálat kisebb részéről tudsz viszonylag magas beruházással felvételt készíteni.


Összegzés


Ez az egész akkor éri meg, ha forgalomkorlátos vagy nagyon lassú neted van. A UPC Direct és a Mindig TV Extra gyenge minőségben, agyontömörítve sugározza a műsorok jelentős részét, így az azokról készített felvételekben nincs köszönet. A Digikábel egy fokkal jobb, de ott is vannak olyan csatornák, melyek valószínűleg a forrás agyontömörítettsége miatt gyengébb minőségűek. (pl. AMC, Filmcafé) HD adásokhoz nagy kapacitású és gyors pendrive kell.

2016. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

le a kalappal,ilyen választ vártam!!!

Nagyon köszönöm!

Van-e esetleg információd arról,hogy DVB T2 boxok között melyik rögzít kódolatlanul?

Ha esetleg a Mindig TV áttér erre a szabványra.

2016. máj. 11. 11:59
 5/5 anonim válasza:

Műholdas UPC-m van.

- Philips 6010

- Philips 4101

- Philips 8111 (felvevős)

- Kaon Co3600 (2 darab)

Ezeket dvd felvevőre rákötöttem és leteszteltem, hogy fel lehet-e venni a kimenő jelet. Mindegyik esetben sikerült. A Kaon a legújabb beltérijük és azzal is működött.


A T home sat tv Kaon és Huewai beltérik jeleit nem lehetett, a dvd felvevő Kódolt jel hibát írt ki.

HD-s Intek még engedte.


Ezek után tudtam rippelni a filmeket aviba szép minőségbe.


Viszont a upc-nek van olyan box-a amivel lehet külő eszközre felvenni de azt nem tudod pc-n megnézni.


Így a legegyszerűbb megoldás a dvd felvevős.

2016. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!