Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petesejt donor voltam. Anonim...

Petesejt donor voltam. Anonim volt az egész procedúra, de mindig eszembe jut. Hogyan tudom ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, van egy két és fél éves kislányom.

Szoktam önkénteskedni, szeretek segíteni másokon.

Mivel én már nem akartam több gyereket ezért bevállaltam, hogy petesejt donor leszek és így tudok segíteni olyanoknak, akiknek ez másképp nem sikerülhet.

Decemberben vették le a sejteket, annyit tudok, hogy még aznap megtermékenyítették őket és pár nap múlva beültették a fogadónak.

Soha nem fogom megtudni, hogy ez a gyerek/gyerekek megszületnek e vagy hol fognak élni a világban, mivel a fogadó család nem akart megismerni.

Nehéz, mert az én gyerekem, de mégsem az. Ha arra gondolok, hogy olyan lesz, mint a lányom, megszakad a szívem, de ha arra, hogy más az apja és más hordja ki boldog vagyok.

Nincs nap, hogy ne jutna eszembe. Hogy tehetném túl magam ezen?



2017. ápr. 12. 12:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, hogy ezt irom, de ezt elotte is atgondolhattad volna es akkor most nem okozna ekkora lelki gyotrodest szamodra.

Nyilvan az en tudatlansagomra vall, de nem tudtam, hogy lehet hazankban petesejtet adomanyozni... egyaltalan ez Magyarorszagon volt?

En biztosan nem adomanyoznek, pont az altalad felsorolt okokbol kifolyolag es mert nekem is vannak gyerekeim es ilyenkor azert maskepp ertekeli az ember ezt az egesz helyzetet.

2017. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Ezeket előtte is átgondolhattad volna, mert most már tökmindegy, nem tudsz mit tenni. Gondolj arra, hogy jó dolgot tettél, valakit hozzásegítettél élete legnagyobb álmához, és ismeretlenül is örökre hálás lesz neked. Amúgy gondolom nem Magyarországon volt, mert itt illegális, kivétel ha egyenes ági rokonnak adományozol.
2017. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ezen előtte is sokat gondolkodtam, de győzött bennem az, hogy valakinek megvalósíthatom élete álmát. Igazából nálam ezek a sejtek csak kárba vesztek volna, ezért is döntöttem az adományozás mellett.

De mindig ott van bennem, hogy lesz egy vagy több gyerekem a világon akiket sosem fogok ismerni.

Ausztriában voltam donor.

2017. ápr. 12. 13:27
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Gondolj arra, hogy lehet, hogy meg sem fogantak...
2017. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez is lehet. Sosem fogom megtudni.
2017. ápr. 12. 13:47
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

"lesz egy vagy több gyerekem a világon"


Nem, lesz néhány gyerek, aki a te génjeidet hordozza. De nem a te gyerekeid.

2017. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Nezd, annyira gondolj, hogy boldogga tettel egy part. Reszedrol csak sejt volt, nekik viszont gyerek lesz. Felesleges ennel jo bban agyalni rajta igy utolag. A spermadonoroknak hany gyereke rohangaszik a vilagon? Minel tobb, annal tobb csalad boldog. A leadoke meg csak a lefolyoban landolt volna, sejtkent. Ne agyalj rajta utolag, ertelmetlen.
2017. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Véletlenül nem szeretnél még gyereket a lelked mélyén? Nem azért "visel meg" az adományozás?
2017. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon áttételesen is, de egy (vagy több) életet segítettél a világra. Tekintsd őket távol élő gyermekeidnek, ha hívő vagy, imádkozz értük.

Bízz benne, hogy jó családba kerültek, és szerető szülők nevelik őket. Az biztos, hogy nagyon várt gyermekként születhettek meg, és ez már önmagában biztató indulás.

2017. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat.

Nem, én már semmiképp nem szeretnék több gyereket, teljessé teszi az életem az egyetlen lányom is.

20 éves koromban petefészek problémákat találtak nálam, akkor közölték, hogy soha nem lehet gyerekem. Ezt el is fogadtam, nem foglalkoztam a dologgal (értsd nem volt vágyam a gyerek sohasem) de megtörtént a csoda, 27 évesen spontán terhes maradtam.

Átélhettem azt a csodát, amire soha nem is vágytam és teljesen teljes és boldog az életem a kislányommal.

Ez az érzés vezérelt, mikor amellett döntöttem, hogy megpróbáltom lehetek e donor és minden téren megfeleltem dacára a 10 évvel ezelőtti diagnózisnak.

Csak olyanok is eszembe jutnak, hogy mi van, ha majd úgy néz ki mint én vagy olyan lesz a viselkedése. Mi lesz, ha rosszul bánnak majd vele? Egy darab belőlem.

Igen, nem az én gyerekem, illetve azért mégis. Jaj, nehéz dolog ez.

2017. ápr. 12. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!