Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után hormonális változások, teherbeesés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Március közepén hagytam abba a gyógyszert, 7 napos szünetben megjött, aztán 28 napra szintén. 2. ciklusban 24 napra, 14 napon egy pici vérzés volt. A mostani ciklusban viszont a 18. napnál járok és pecsételek, hol barnán, hol rózsaszínes folyással 2 napja. Az állam most lett tele nagyon mély duzzadt aknéval és a nyirokcsomóm is bekeményedett tegnap reggelre alatta jobb oldalon,ami mára lenyugodott. Szeretnénk kisbabát a párommal és ezek a tünetek megijesztenek. Április 3-án voltam nőgyógyásznál, minden rendben volt, nincs szervi problémám. Nem kérek diagnózist, hétfőn megyek vissza az orvoshoz, nagyon szívesen venném inkább a tapasztalatokat amiket szereztetek ezzel kapcsolatban. Köszönöm szépen!

26 L



2017. máj. 18. 18:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kicsit több mint egy év volt mire helyre ràzodtam a fogamzásgàtlo abbahagyása után . Aztan terhes lettem , de 7 hetesen elvetéltem. Azota megint eltelt fél év de még semmi :( én soha többet nem veszek be egy szem fogamzásgátlot sem
2017. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én december végén hagytam abba. Megjött a hétnapos szünetben majd 30-27-26-25 napra. Most vagyok a 28 napon és még semmi. Bár hőmérőzök és a szerint a 18. napon volt ovum. Előző két ciklusban pedig 13. napon és egyszer még barnáztam is.

Kíváncsi vagyok sikerült e ez a hónap, mert csak 2x tudtunk együtt lenni.

Ilyenkor megborul a hormonháztartás nekem a doki azt mondta fél év is lehet míg helyreáll.

26L

2017. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! :( Ha tehetném én is visszacsinálnám! Remélem hamarosan sikerül és rendben lezajlik Nálad a terhesség. Sok sok kitartást kívánok!
2017. máj. 18. 18:12
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyszer 3 éve abbahagytam 2 évre, akkor minden rendben ment, semmi nem változott nem voltam ilyen aknés sem. Ezért ért ez teljesen váratlanul. Remélem sikerült Neked!
2017. máj. 18. 18:14
 5/21 anonim ***** válasza:

Én decemberben hagytam abba a gyógyszert. Megjött a megvonásos, aztán 29 napra majd 34 napra jött meg.

Szóval aztán már nem tudtam hogy mikor kéne megjönnie. De a ciklusom 27. napján pusztán megérzésből ellőttem egy tesztet, és pozitív lett. Szóval nekem elég jól visszaállt minden, amúgy elötte 10 évig szedtem.

12+5 hkm

2017. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Gratulálok!! :) Nagyon szerencsés vagy! Remélem valamikor én is megtapasztalhatom ezt a csodás érzést. :)
2017. máj. 18. 19:29
 7/21 anonim ***** válasza:

Én 11 évig szedtem Harmonetet, majd abbahagyták vártunk a próbálkozással 2 ciklust, és utána kezdtünk próbálkozni 6 hónapra jött össze (akkor 28 éves voltam csak azért írom mert ez sem mindegy) nagyon vékony voltam lehet az sem segített a dolgon ezt utólag nem tudom. A ciklusaim a terhességi-gyermekágyi hosszabbidtak 28 ról 31 napra fokozatosan majd többet nem jött meg pozitív teszteltem.

Most 4 éve szedek gyógyszert nyár végén hagyom abba kíváncsi leszek mi lesz, mert nekem is göbös nagy patik lettek középidőben es mensi előtt. Anno voltam endokrinologusnal Bérczi Judit budai maganrendelesen, az első vizsgálatok rendben voltak de tovább nem vizsgálódtunk mert akkor lettem terhes. Ő azt mondta különben hogy minimális tesztoszteron eltolódással gyanakszik.

2017. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok elnézést a sok hibáért a telefon átírta.


Annyit szerettem volna még, hogy akinek baja van nem a gyógyszer miatt csak addig ugye elkendőzni volt a probléma amíg szedte. A környezetemben tízéves gyógyszer szedés után 1-2 hónapra terhesek lettek egy lányt ismerek akinek meg sem jött utána rendesen csak gyógyszerrel.

2017. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szóval lehet valami bajom van mégis és nehezen esek teherbe? :( Nagyon letörne. Még reménykedem, hogy ez csak àtmeneti.
2017. máj. 18. 20:17
 10/21 anonim válasza:
Szia! Ha még csak 2 hónapja próbálkoztok és nem jön össze a baba, szerintem még felesleges azon parázni, hogy valami baj van. Ha már fél év után sincs semmi folyamatos próbálkozás mellett, akkor érdemesebb gyanakodni, de szerintem most még felesleges. :) Gyógyszer abbahagyása után, van hogy nincs is egyből peteérése a nőnek, ez nyilván egyénenként változó. :)
2017. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!