Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő kb mire a spermiumo...

Mennyi idő kb mire a spermiumok a célhoz érnek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

"Az elfolyósodás alatt kiszabaduló spermák elindulnak a petevezeték felé, ami nekik nagyon hosszú út, kb. 15 cm. Tehát ez a 15 cm a méhszáj közeléből indulva a petevezeték nyílásáig tart, mert a nyakcsatorna kb. 3-5 cm és a méh kb 6-8 cm. A spermiumok egy perc alatt 3-4 mm-t tesznek meg. Kiszámolhatod, hogy a 15 cm utat 37-50 perc alatt teszik meg. De egyébként változó a gyorsaságuk, mert kutatások során volt olyan hogy az ejakuláció után néhány perccel is tudtak már mozgó spermát kimutatni a petevezeték kürtőinél, és volt olyan is, hogy az ejakuláció után még 48-72 órával is találtak mozgó spermiumot a méh nyakcsatornájában."


[link]

2017. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi de közben mindegy..utána számoltam mikor voltam dokinál.. a 12ciklusnapon es nem láttunk tuszőt (32 naposak a ciklusaim) máskor a 15-16.napon megyek ,akkor már 17 -19mmeseket szoktunk látni. veteles után vagyok 13nappal, clostit most nem kaptam de próbálkozhatunk. nem kellett műtét!

sztem nem fűzök hozzá sok reményt

2017. máj. 21. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!