Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba vállalás (mi legyen a...

Baba vállalás (mi legyen a nevük? )

Figyelt kérdés

Párommal már egy ideje feszegetjük a témát, hogy mi legyen a kisbabáink neve. Ikreink lesznek még hozzá egy kisfiú és egy kislány. Eddig már elhangzott a fiú nevekből a Dominik, Erik, Olivér és a Benjamin. Kislány neveket nem igazán találtunk ami nekünk is tetszene. Eddig az Elina, Elizabett és a Natália név jött szóba. Egy ideje engem megfogott a Melodi név is, ami anyósomnak is kifejezetten tetszett. Nem tudom hogy mit szól majd hozzá a párom. Van már egy kisfiúnk aki az apjáról lett Kolos.

A lényeg hogy mi lenne a legjobb választás majd a babáinkra nézve. Nem akarom hogy majd a többi gyerek nevessenek rajtuk, ha találnak olyan gúnyneveket ami majd rájuk ragad :(.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 28. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Manapság annyiféle nevet adnak már, hogy nem amiatt fogják csúfolni, ha fogják őket.


A felsoroltak közül nekem a Natália és a Benjámin tűnik a legkevésbé modorosnak, erőltetettnek, tucatnévnek.


Kolos, Natália, Benjámin. Nekem ez így tetszene.

2017. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi őszinte leszek , ne haragudj , de ha a kisfiutoknál nem érdekelt annyira hogy gunyneve lesz meg majd kirohogik a neve miatt akkor mar nem mindegy most az ikreknel is ? En biztos nem adnám a KOLOS nevet a gyermekemnek , dehat ízlések es pofonok
2017. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A második kommentelőnek üzenem, hogy nálunk ez hagyomány, hogy az első fiúgyermek az apja nevét kapja:). De ahogy mondtad, ízlések és pofonok.
2017. máj. 28. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem kifejezetten tetszik a Kolos név nincs vele semmi probléma. Ami viszont nagyon nem tetszik az az Elina, Elizabet és a Melodi..ez utolsó szerintem egyenesen borzalmas, kb mint a Tifani vagy Mira.


A Natália és Erik név nagyon tetszik, viszont ha a Nagytesónak is rövidebb neve van, én az Riket választanám, és a kislánynak is hasonló rövidebb, de nem E betűvel kezdődőt.


Erik-Ivett

Erik-Odett

Erik-Inez

Erik-Réka

Erik-Zita

Erik-Rita

2017. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Amiket írtál lány neveket , egyiket sem adnám a lányomnak !


De pl az Olivér - Olivia párosítás számomra tetszik !


Mind ket név vállalható gyerek es felnőttkorban egYarant !


Benjamint , eriket nem adnám ! A Dominik elmegy !

2017. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A lány esetleg kaphatná a te nevedet, ha már az első kisfiatok az apjàét kapta. Én nem adnám az enyémet, de lehet hogy nálatok ez szóba jöhet. Én személy szerint a héber neveket szeretem, negyedrészni kóser génjeim tekintetbe vételével, így én a Benjámint választanám a felsoroltak közül. :D Az Olivért semmiképp se adnám Olíviával párosítva, legyen szerencsétlen gyerekeknek saját nevük...

Az én fiam (vagy lányom, még csak reménykedek benne hogy fiú lesz) Ábel Máté lesz/lenne, a lányom pedig Ráhel Johanna. Nem aggódom amiatt hogy mit fognak mások szólni a nevéhez, ha csúfolni akarják, úgyis találnak neki valamit, ami nem feltétlenül a neve lesz. Manapság meg pláne nem a sok gyümölcsnév között... Lánynevek közül a Natália és az Elina tetszik a legjobban, de ennek a Ti döntéseteknek kell lennie, ne befolyásoljon mások véleménye. :)

2017. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Kolos mellé az ikreknek is valami hasonló eredetű/stílusú nevet választanék.

A Melodi, Elina, Dominik is nagyon elüt.

Jó lenne fiúnak pl.: Bercel, Botond, Regő, Sebestyén, Levente, Zente, Zsombor;

lánynak: Bíborka, Boglárka, Csenge, Emese, Zsolna, Kincső, Mikolt.

2017. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a lánynak ne add a saját neved, mert akkor a fiatok ki lenne "közösítve" hogy egyikőtök nevét sem kapta.
2017. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
A mi kisfiunk Erik lesz, így a voksom is ennek a névnek adom. Lány nevek közül az Elina
2017. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha rám hallgattok ne hallgassatok senkire és döntsétek el ketten mi legyen a neve a gyereknek, lehetőleg ne szivassátok meg nagyon.
2020. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!