Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire baj ha kövéren...

Mennyire baj ha kövéren kezdem a terhességet?

Figyelt kérdés

Idèn szeretnèk teherbe esni, de nem tudom mennyit fogyjak mèg előtte.

Most 160 cm 74 kg vagyok..

Nem akarom hogy az orvos/vèdőnő emiatt szekáljon majd.

Mennyivel ideális kezdni? Minèl kevesebbel?


2017. máj. 30. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

4 hős kismama vagyok de nem szóltak semmiért pedig egyezik a méretünk.

Ha hizekony vagy akkor picit fogyj le ha szeretnél.

2017. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat..4 hós
2017. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A közben hízásért szoktak szekálni, a kezdő miatt nem.
2017. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87 kilóval estem teherbe.Senki nem szólt egy rossz szót sem.92-vel mentem szülni.
2017. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira, de vannak kockázatai. Pl. a túlsúly akadályozza a teherbe esést, nem is biztos, hogy sikerül.

Nagyobb eséllyel lesz terhességi cukrod, jobban megvisel a terhesség, jobban vizesedsz. Magas lehet vérnyomásod. Dagadhat a bokád.

Meg hát nagyon kell arra vigyáznod, hogy ne hízzál 25 kilót terhesség alatt.

2017. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért butaság így félni a doki/védőnő leendő szemöldökráncolásától. Nagylány vagy, vagy megfogadod majd, amit mondanak vagy bevállalod, hogy "szekálnak".

A túlsúly egy rizikófaktor terhesen és nem terhesen is, csak a terhesség még egy megterhelés a szervezetnek, így összeadódnak (főleg a mozgásszervi panaszokat, az érrendszer - vérnyomás, trombózis - abnormális működését és cukorbetegségre való hajlamosítást szokták kiemelni). Tehát vagy baj lesz vagy se.

Egyébként szerintem egyáltalán nem vészes a súlyod. Neten találsz egy csomó ún. bmi kalkulátort, amivel kiszámolhatod, mennyi lenne az ideális, aztán hajrá: Az egészséges életmód, arányaiban több zöldség és sok mozgás már most hozzájárulhat közvetve a leendő utód egészségéhez is. :) Minél kevesebbel (alultápláltan) viszont nem érdemes kezdeni, annak is lehet rizikója (hiánybetegségek).

Terhesség alatt egyébként a 9-14 kiló súlynövekedés az átlag, ami nem hízás, hanem a baba súlyából, plusz magzatvíz, megnövekedett mellek, több keringetett vér, esetleg vizesedés ...stb. jön össze, és ha tényleg csak ezek, a szüléssel vagy pár napra rá megválsz tőle. Aztán majd a hormonváltozás és a kialvatlan miatt vagy újra hízni vagy pont fogyni fogsz :)

2017. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akik nagyobb súllyal esnek teherbe azok lényegesen kevesebbet híznak a terhesség alatt, szóval ne lepődj meg ha közel azonos súlyú leszel a végére egy másik kismamával, aki előtte vékony volt :D
2017. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mèg kb 10 kg-ot le akarok adni mielőtt " nekilátnánk próbálkozni"..

Amúgy igen, nem csak az orvos èrdekel mit mond, hanem hogy ne legyen emiatt plusz esèlyem problémákra.

2017. máj. 30. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100 felett estem teherbe, semmi probléma nem volt.
2017. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én 20kgval több voltam mikor terhes lettem, és ugyan ilyen magas vagyok, mégse szólt senki semmit. 4kgt híztam, most már "csak" 85 vagyok.
2017. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!