Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek a stressz (főképpe...

Szerintetek a stressz (főképpen munkahelyi) befolyásolhatja-e a teherbeesést, akár természetes, akár mesterséges megtermékenyítésről van szó? Van esetleg bármilyen tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van köztetek esetleg olyan, akinek olyan volt a munkája, hogy emberekkel kellett dolgoznia, stressz is volt s mégis sikerült teherbeesnie?

2017. jún. 3. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem elég stresszes a munkahelyem. Többször is előfordult, hogy elbőgtem magam, annyira kikészültem tőle idegileg.

A babát fél éve próbáltuk összehozni, mire sikerült, akkor is spontán alkalomból, nem lestem görcsösen a megfelelő napokat. Szóval szerencsések voltunk, hogy viszonylag hamar és könnyen összejött.

2017. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Nem, én sem görcsölök a babatémán. Nem azért írtam ki a kérdést. Igazából csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Várom a többiek tapasztalatát is!

És kedves első! Nagyon GRATULÁLOK!!!

2017. jún. 3. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A stressz megemeli a prolaktin szintet, ami nehezíti a teherbeesést.
2017. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon jó választ adtál szerintem. Ráadásul amíg a prolaktin szintje nem ér el egy bizonyos mértéket, addig úgy nagyon problémát sem okoz, észre sem veszi az ember. Nyilván már jócskán szint felett azért vannak már tünetek...

Ha esetleg helyrehozzák a prolaktin szintjét (pl. Bromocriptinnel), de a munkahelyén a stressz fennáll, szerinted utána lehetséges a teherbeesés?

2017. jún. 3. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze. És a stressz ugye jöhet több irányból is. Én pár hónapig próbálkoznék, mielőtt orvoshoz fordulnék evvel, mert talán te más eset vagy, és neked nem fog gondot okozni.
2017. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a munkám nagyban befolyásolta.. nagyon stresszes voltam. Prolaktinom a duplája... peteérés ez miatt nem is volt! 1.5 év után jött a baba ahogy a stressz megszűnt!
2017. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Sajnos az én prolaktinom is el volt szállva, nekem Bromot kell szednem. A 2. inszemináció eredményét várom. :)

Nem értem, mert igazából mind a ketten egészségesek vagyunk.

Neked a munkahelyi stresszt úgy sikerült megszűntetni, hogy felmondtál, vagy találtál más megoldást? Gratula a pocaklakóhoz!!!!

2017. jún. 3. 19:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Jah és kedves utolsó válaszoló! Te is szedtél rá gyógyszert? Gondolom rendbehozta, és utána sikerült a babó. Természetes úton sikerült a babád? Köszönöm a választ! :)
2017. jún. 3. 19:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem sikerült megszüntetnem. Viszont olyan munkát végzek, hogy a pozitív teszt után mentem is táppénzre, mint nálunk mindenki, így terhesség alatt nem kellett már stresszelni.
2017. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én is szedtem a bromot. Fél évig. Nem tudom hogy az segített e valamit de biztos! Mert a hangulatom is jobb volt.

De leginkább ami segített.. hogy 2 hónapom volt olyan hogy egyáltalán nem érdekelt a baba téma. A munkámon változtattam. Nem voltam hajlandó annyit dolgozni mint előtte. És miután kiléptem a munkából gondolni se gondoltam rá.. nem idegesítettem magam már a következő nappal.

Inkább azzal foglalkoztam amit nagyon szeretek. Pl kiskutyám, séta , olvasás. Aztán jött a meglepi :D

Kitartást kívánok!

2017. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!