Youdith kérdése:

Mesterséges gyógyszerek helyett áttérhetek természetes gyógymódokra?

Figyelt kérdés

Elegem lett a mesterséges sz*rokból! Gondoltam, ezeket helyettesíteném teákkal, vitaminokkal. Rendszertelen ciklusra barátcserje, peteérésre cickafarktea, beágyazódásthoz palástfűtea.


Már most váltanék, de félek, ártok, ha épp beágyazódás lenne most...

Vagy nem befolyásolja a megtapadást????



2016. aug. 22. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem is értem.

Eőször azt írod, hogy mesterséges sz.rok. Aztán meg hogy hátha árt, ha abbahagyod...

Most akkor mit szeretnél?

A te tested, azt csinálsz vele amit akarsz.

Ha bízol az orvostudományban, és az orvosodban, akkor ne sz.rozd le a gyógyszert, és szedd, mert neked írta fel az orvos, a te problémádra.

Ha nem hiszel a "mesterséges sz.rokban", akkor minek szedted eddig? És minek mentél dokihoz? Miért nem egyből a teával, vitaminokkal kezdtél???

2016. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem fognak segíteni a teák, barátcserje, stb., ha az endokrin probléma, ami a rendszertelen ciklust okozza, nincs kezelve. Csak az idődet pazarlod vele. Én is szórakoztam ilyenekkel, amikor még nem volt annyira sürgős a baba... Endokrin kivizsgálás, kezelés, diéta, fogyás, sport, gyógyszerek (Metformin, Letrox) mellett is gyenge volt a peteérésem, így az alapbetegségemre kapott "mesterséges szarokat" meg kellett fejelni még eggyel, Clostylbegittel. A "mesterséges szarok" eredménye a szomszéd szobában alszik. Köszönöm, nekem megérte. A te tested, a te döntésed.
2016. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy teherbe akarsz-e esni vagy csak szereted a drága teákat. Szerintem inkább menj orvoshoz és vegyél Earl Greyt. Olcsóbb is, és hatásos is. Nem a tea, hanem az orvos.
2016. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudni kéne mi a betegséged. Ezekkel a teákkal semmire nem mész.
2016. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Tény, hogy a dokik minden nőgyógyászati/hormonális problémát mesterséges hormont tartalmazó gyógyszerekkel próbálnak megoldani, holott vannak olyan természetes készítmények, amelyek pl. nem mesterséges molekulával pótolnak egy hiányt, hanem arra serkentik a szervezeted, hogy maga termelje nagyobb mennyiségben azt, amiből hiány van. A barátcserje pl. segíti a kiegyensúlyozott hormontermelést. De vannak pl. növényi progeszteron-krémek is.

Három dologra azonban vigyázz:

1. A női test ciklikusan működik. Ha elkezdtél egy kezelést/gyógyszert, csináld végig, és csak a következő ciklusodtól válts módszert!

2. Ha nem vagy elég képzett, hogy mit mivel lehet együtt szedni/inni, mikor mit érdemes használni, inkább kérd egy természetgyógyász segítségét ahelyett, hogy össze-vissza teázol.

3. A természetes módszerek csak úgy segítenek, ha helyes táplálkozással és mozgással is hozzájárulsz a belső egyensúlyhoz. Ez sokszor többet ér, mint a méregdrága, ilyen-olyan növényi kapszulák és teák, amiket természetes készítményeknek kikiáltva árulnak.

2016. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek Endokrinológus vizsgálatok, diagnózis... Ha 100% osan tudod mi a bajod akkor megfelelő gyógyszer ! Nem akarlak elkeseríteni, de a gyógyteák kárt is tudnak okozni, ha nem megfelelő mennyiségben, és ideig használod őket... Pl. Függ a terméstől, függ a mennyiségtől csak annyi, hogy egy nap egy csapott kanállal raksz bele, másnap kissé többet, vagy tovább hagyod a vizben ... Sztem ez több mint kísérletezés... Nekem hormonzavarom volt, és a tabletta mikrogrammra be volt lőve, na ezt egy teával soha nem méred ki... Nem mellékesen nem hormon, csak hormonhatást fejt ki legtöbb gyógyszer. Ha jót akarsz magadnak, pontos diagnózis, hormonvizsgálat, nőgyógyászati vizsgálat, MR ... A fejed búbjától a talpadig vizsgáltasd ki magad !
2016. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!