Hashimoto - m van?

Figyelt kérdés
Három éve nem esek teherbe. Rengeteg vizsgálaton túl vagyunk, de még csak most találtam olyan dokit, aki most mondott konkrétumokat: az Anti - tpo szintem 1300<, a tsh szintem 3,1. Az ultrahang eredménye echoszegény, inhomogén. Pajzsmirigy alulműködésem van, napi 50 mg Letrox-ot kell szednem. Ez már hashimoto, vagy "simán" alulműködés? Mikor lesz hashimoto?
2017. jún. 3. 20:28
 1/10 anonim válasza:
Ha ilyen magas az anti-TPO, akkor az már Hashimoto. Nekem is ilyesmi eredményem volt. Ha szeded a Letroxot és más bajt nem találtak és a TSH-d is beáll akkor hamar lesz baba!
2017. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon remélem, hogy már hamarosan sikerül :)

Eddig azt hittem, hogy az alacsony pajzsmirigy működés nem egyenlő a hashimotoval. Vagyis akkor gondolom nem is egyenlő, csak ha az Anti tpo ennyire magas. Nálad van baba?

2017. jún. 3. 20:48
 3/10 anonim válasza:

Nem egyenlő a kettő, csak a Hashimoto is tud pajzsmirigy alul működést okozni.

Nekem más problémám is van, de most 12 hetes vagyok és spontán! :) (pedig már lombik programban voltunk...)

Úgyhogy ne add fel, biztosan lesz baba!

2017. jún. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 1000 feletti Anti tpo-m van tsh-m 4,8 volt. Letroxot kaptam rá szépen lement egy év alatt, baba akkor még nem lett, és igen ez már hashimoto.


Nálam Inzulinrezisztencia is volt amint arra kaptam gyógyszert 3 hónappal utána terhes maradtam. Majdnem 7 év volt mire sikerrel jártunk. Igaz volt egy vetélésem ikrekkel 2 éve, ezután derült ki a hashimoto majd később ugye az IR.


Ha nem voltál még IR-re vizsgálva és belül egyébként minden rendben (peteérés van, ciszták nincsenek stb.) akkor érdemes lenne megnézetni. Csak addig nehéz teherbe esni amíg nincs meg minden probléma és nincs kezelve. Ha ezt tudtam volna mrá rég orvoshoz mentem volna.


Minden jót és mielőbbi babásodást :)


32hkm

2017. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valoban, a magas tpo mar ezt jelzi. Szerencsere a bogyokkal jol karbantarthato a dolog. Lehet az elejen eltart egy darabig, amig beallitjak, de ha mar kiderult, az is fontos lepes!

En is Hashimotos vagyok, es konnyen sikerult a teherbe eses - valoszinuleg azert, mert a jol beallitott gyogyszernek koszonhetoen a tsh-m szepen rendezodott. Ugy tudom a tsh-d kene 2 ala menjen, vagy meg inkabb 1,5 kornyekere. (Ha jol emlekszem)

Nalam a terhesseg alatt folyamatos (havi) ellenorzes volt, fontos, hogy ne boruljon fel a jol beallitott rendszer. A kislanyom megszuletett azota, egeszseges es mar 7 honapos.

Remelem Nektek is sikerul majd, sok sikert kivanok hozza!

2017. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Több nőgyógyászati vizsgálatom volt már : hsg, ovuláció figyelés Uh-n, férjemet is vizsgálták, ő is rendben van. De az inzulinrezisztencia még nem. Jövő héten El intézem.

Gratulálok nektek, akiknek már van babájuk!! Akiknek nincs, ő nekik pedig minden jót és mielőbbi teherbeesés kívánok!

2017. jún. 4. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor örülök, hogy még tudtam újat mondani az IR-el :) Nálam az volt végül a ludas. Gyógyszer plusz diéta és már be is költözött a kis csoda. Drukkolok, hogy neked se legyen ennél nagyobb gond és még idén járjon nálatok a gólya :) Bármi van szívesen segítek infóval, ha tudok :)
2017. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kérdeznék : ez az inzulinrezisztencia milyen tünetekkel jár? Milyen gyógyszert kell szedni? Gondolom diéta kell, hogy eredményes legyen a kezelés.
2017. jún. 4. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Tünetek, igazából elég összetett. Pl meddőség, elhízás és képtelenség fogyni, illetve a vékony nőknél is előjöhet és nem tudnak hízni.. Szóval ezek ilyen nem is tudom... nincs konkrétan egyértelmű tünete. Inkább azt lehet mondani, hogy párban jár a pajzsmirigy gondokkal... szinte 90%-ban társul hozzá vagy kismértékben vagy nagyon. [link]


Itt szépen le van írva. De sokszor csak egy tünet jelentkezik amiből ugye még nem is tudhatjuk :D


Ez egy gonosz dolog... De minden esetre pajzsmirigy gondnál érdemes megnézetni.

2017. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem a PCO miatt csináltak 3 pontos inzulinrezisztencia tesztet, mivel gyakran együtt jár a kettő.

Igazából nekem tünetem annyi volt, hogy állandóan sütit, meg csokit ettem volna, doki azt mondta, hogy a szénhidrát éhség egy tünet lehet. Túlsúlyos épp nem vagyok. Én amikor kiderült Merckformin XR-t kaptam, amit a 12. hétig kellett szednem. Ezenkívül szénhidrátra kell diétáznom, mint a cukorbetegeknek...

2017. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!