Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pm alulműködő (hashimoto)...

Pm alulműködő (hashimoto) vagyok. Elképzelhető, hogy veszélyeztetett terhes leszek?

Figyelt kérdés
3 pozi tesztem volt, holnap megyek először nőgyógyászhoz
2017. máj. 22. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem leszel az. Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, szedek rá gyógyszert. A kockázati tényezőre magas besorolást írtak, de ezenkívül szóba sem került, hogy veszélyeztetett lennék. Nekünk a szokásos vérvételen túl nézni kell a pajzsmirigy értékeket. (Nálam a TSH-t pluszban). Elképzelhető, hogy majd növelni kell a gyógyszert.
2017. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Te problémamentes voltál? Én nagyon félek, nehogy baj legyen
2017. máj. 22. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még csak 10 hetes vagyok, de eddig probléma mentesen alakul minden...kop-kop :)


Kicsit én is izgultam a pajzsmirigy miatt, de egyből megnézettem pozi teszt után a TSH-t, és olyan jó lett az értékem, hogy még az asszisztens is megdicsérte :)


Ne izgulj! Szedd rendesen a gyógyszert, és minden rendben lesz!


Hány hetes vagy?

2017. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Engem veszélyeztetett terhesnek vettek pm alulműködéssel, és magas kockázatúnak soroltak be (il.az első fiammal még ez a kockázati besorolás nem volt). Ettől függetlenül semmi probléma nem volt egyik terhességem alatt sem, két gyerekem van, mindkétszer dolgoztam a 32.hétig, 40+0-ra és 39+4-re születtek, egészségesen. A Tsh, T3, T4 értéket ellenőrizték 6 hetente.
2017. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Számításaim szerint tegnapnléptem a 6. hétbe, de holnap megyek dokihoz és mindenre fény derül remélem :)
2017. máj. 22. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma már a veszélyeztetett terhest "magas kockázatúnak" hívják. Amúgy semmi extrával nem jár, ha az állapotod nem indokolja, nem kell sem feküdni, sem táppénzre menni, és több vizsgálat sincs (csak ha indokolt).
2017. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!