Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barnázás második alkalommal....

Barnázás második alkalommal. Felhívjam az orvosom vagy már mindegy?

Figyelt kérdés
Februárban hagytam abba a fogamzásgátlót. A múlt hónapban a menzesz előtt 8 nappal elkezdtem barnázni, kisebb-nagyobb mennyiségben, vizes, de volt darabos is. Jeleztem az orvosomnak, de mivel ez volt az első, ezért azt mondta előfordul. Itt a következő ciklusom, 6 nappal vagyok a menzesz előtt. Tegnap délelőtt nagyon-nagyon haloványan ott volt a fehérneműn egy pici folt. Mármár elhittem, hogy nem is az volt, vagy ha az is volt, nem folytatódik, de ma reggel olyan lett a wc papír. Múlt hét kedden voltam dokinál, volt egy szép domináns tüszőm, ami csütörtökön repedt meg. Érdemes felhívnom, tud velem kezdeni valamit vagy már mindegy és menjek el a szokásos rendelésére és majd a következő hónapban talán újra lesz remény?
2017. jún. 9. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Menzesz előtti rendszeres, több napos barnázás tudtommal progeszteron hiány tünete lehet. Fogamzásgátló abbahagyása után (ugyanúgy, mint szülés/szoptatás után) valakinek rögtön, másnak meg több hónap, akár egy év is lehet, mire maguktól helyreállnak a hormonjai. Ezt most vagy megvárod vagy se...
2017. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Utána olvastam már ennek az első alkalommal, kivétel nélkül a hormon hiányt írják. 26 éves vagyok, 17 évesen ösztrogént szedtem bőrgyógyász utasítására (ovestint írt fel), tehát már volt gond a hormonjaimmal, de reméltem, hogy ennyi idő után ez már rendeződött. Ebben az esetben akkor kérhetem az orvost hogy küldjön el 3. és 21. napi vérvételre? Nagyon ideges vagyok attól, hogy valószínűleg nincs minden rendben velem, így mint elsőre, most is sokat görcsölök, ha elkezdek agyalni a témán.
2017. jún. 9. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
24 éve menstruálok és mindig 2-3 nap barnázással kezdődött. Számomra annyira természetes volt, hogy fel sem merült bennem, hogy nem normális. Két terhessègem volt és mind a kettő gyorsan összejött (elsőre és harmadikra) és egyikkel sem volt gond. Természetesen nem árt egy orvosi vizsgálat, de nem feltétlenül van baj. Idő kell a gyógyszer után, hogy rendeződjenek a sorok.
2017. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából mivel ez nálam 7-8 nap, ezért már nem igazán tudom rámondani, hogy normális. Felkeresem az orvosom az a tuti.
2017. jún. 9. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!