Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek mégis hogy sikerül "...

Nektek mégis hogy sikerül " elengedni" a stresszelést?

Figyelt kérdés

3. hónapja aktív a babaprojekt. Totál rákattantam a témára. Ovuláció esztek, vitaminok, tervezgetés....


Mindenhol azt olvasni ha jönni akar jönni fog, csak ne görcsölj rá...


Hozzáteszem napi 12 órát dolgozok, pörgök, imádom a mnkámat. Kitölti a mindennapjaimat, sőt még a hétvégéimet is. Nem vagyok "túlterhelve", a munka miatt csak normál mértékben stresszelek.


De mégis hogy vonatkoztassak el a ne görcsölj rá dologtól?? Bármit is csinálok alapvetően ott motoszkál bennem, hogy na talán ez a hónap lesz az. Aztán a hó végén jön a pofáraesés, amit személyes kudarcnak élek át, mert kb. ez az egyetlen része az életemnek amit nem tudok befolyásolni. A precíz és maximalista stílusom ezzel nem tud azonosulni. Ha egyszer elterveztük, hogy jöhet a baba, akkor szerintem normális, hogy e körül forogjon a gondolatom. Na nem kezdek el sírni ha épp megjön, nem vagyok feszült a párommal, ez részemről csak amolyan néma szenvedés. Nem beszélek erről állandóan...na de a gondolataim..... :)


Szóval kívülálló szemével nem görcsölök rajta, csak magamban. Ugyanúgy megiszok 1-2 pohár bort összejöveteleken, stb. Nincs olyan hogy juuuj most a ciklusom a 15. napján vagyok, várom a nagy csodát, nem iszok bort, nem iszok kávét köszike, tudod az árthat a babának.... Csak valahol belül emésztem magam hogy milyen szerencsétlen vagyok.


Most komolyan, ti nem így vagytok vele?? Vagy menjek pszichológushoz? :)



2017. jún. 23. 10:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy a 3 hónap még teljesen normális, tudom, hogy mások évekig próbálkoznak. Na de ha 3 hónap alatt ez van, már bele se merek gondolni a 4. hónapba....
2017. jún. 23. 10:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam :)

Már eljutottam a kínai naptárhoz is, hogy vajon ha most fogant akkor fiú lesz-e vagy lány? Persze nem hiszek ebben, de folyton a baba témával foglalkoztam. Volt, hogy a pocakom simogattam munkába menet, hogy na, vajon már odabent laksz pici?


Hát igen, nehéz elengedni az izgatottságot, de szerintem ez természetes. Ha 100% "megmérgezné" a tudatod a téma, tehát befordulnál a csalódáskor vagy a maximalizmus kerülgetne a sikeres együttlét miatt na akkor az már fura lenne.


Persze, hogy várod. Legyetek együtt annyiszor ahányszor kell és majd kiderül, mikor vagy termékeny :) Lehet nem is félidősen lesz sikeretek hanem egészen más napján a ciklusnak.

2017. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Én csak az elején voltam teljesen rágörcsölva, pont ahol most te tartasz. 7-8 hónap után picit lenyugodtam, hogy majd alakul valahogy, persze több vizsgálaton is voltunk a férjemmel. Ki is derült, hogy csak lombikkal lehet babánk. Azóta teljes a nyugalom, várjuk a mi kis időpontunkat, nem görcsölök.
2017. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon nehezen viselem. 24 hónapja próbálkozunk.

ráadásul a munkámat is utálom, de felmondani és újat keresni, vagy egyből váltani már nem merek.


2. inszeimáció eredménye vasárnap vagy hétfőn fog kiderülni. ma 12. dpo-n csináltam egy tetszet, ami negatív lett, és olyan mély depresszióba estem, hogy majdnem beteget is jelentettem, legszívesebben csak otthon zokognék egy sarokban. Hab a tortán, hogy lombik is, ahogy számolom, csak egy év múlva lehetne, mert szeptemberre kaptunk konzultációra időpontot, és onantól még rettenetes hosszú várólista van.


Én már totál ki vagyok, és lassan gyűlölök minden nőt, aki képes teherbeesni, vagy gyerei vannak, gyűlölök mindenkit, aki a ne görcsölj rá mondatokat szajkózza, ugyanis rohadtul nincs ehhez köze, a 24 hónap több mint felében alig gondoltam a babaprojektre, cak együtt voltunk ovukor.


aztán kiderült, hogy hiába akciózunk jókor, ha antitesteket termelek és kinyírom a spermát rögvest.

ezért inszemezünk.

és az ember hogy ne görcsöljön rá, amikor inszem előtt kétnaponta UH, és stimulálás, inszem után meg napi 3x progeszteron, már minden jelet figyelget az ember, várja, hogy lehessen tesztelni. Barátokkal, barátnőkkel már is nagyon akarok beszélni, mert csak kérdeznék, hogy mi a helyzet... idő előtt nem tudok mit mondani, idő után meg csak a pozi hír az, amit szívesen elmondana...


bocsi, a ma reggeli nega teszt nagyon kikészített, ezért nem szabad korán tesztelni.


De kérdező, te ne keseredj el, 3 hónap az semmi

2017. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is így voltam vele, már az első próbálkozós hónapban is csalódás volt a mensi. Kb fél évig ment ez a görcsölés a témára, aztán feladtam lélekben szerintem.

Másfél év múlva a pozitív teszt volt a meglepetés, mert nem számítottam már rá. Az sajnos vetéléssel végződött.

Na, akkor utána tényleg rákattantam, volt gyertyaállás, palástfű tea, számolgatás. Szerencsére a harmadik hónap sikeres volt, már meg is született a pici.

Abszolút nem függ ez a rágörcsöléstől, ha jókor találkozik a két ivarsejt, lesz baba, ha nem, akkor nem.

2017. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!