Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vettem ma a patikába folsav...

Vettem ma a patikába folsav tablettát, nyugodtan szedhetem így?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül 4-5 hetes kismama vagyok:)

Voltam ma a patikába folsav tablettát venni, ami 3mg!

Azt mondta a hölgy napi kettőt nyugodtan be vehetek, mivel nem szedek más terhesvitamint! Szerintetek nyugodtan szedhetem így? Nem sok az a napi 6mg korai terhességnél? Valakinek valami hasonló tapasztalat?


2017. jún. 26. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze szedheted :)
2017. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok, a terhesvitaminokban nincs ennyi, de baj gondolom nem lehet belőle.
2017. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
800 mg van a terhesvitaminok többségében. Ha egy szemet szedsz naponta, azzal is több mint a dupláját szeded, így meg több mint négyszeresét! Igaz, hogy vízben oldódó B vitamin a folsav, de azért nem kéne szanaszét adagolni azt se, teljesen fölösleges, nem tesz jobbat, mintha a tehresen szükséges 800 mg-ot szednéd.
2017. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 mg-tól nem lesz baj, úgyse szívódik fel mind. De napi 2 szem sok. Velem az orvos egyébként külön szedetett folsavat kismamavitamin mellé az első trimeszterben.
2017. jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!