Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes kivizsgálásra menni...

Érdemes kivizsgálásra menni vagy még nem? Ha igen, milyen vizsgálat kell? Ha nem, meddig várjunk?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban hagytam abba a fogamzásgátlót 4 évig szedtem. Mivel sokszor együtt voltunk ezért nem néztem peteérést, nem hőmérőztem stb. Április óta figyelgetem a középidőt. A ciklusaim 25-26 naposak. A baba sajnos nem jött össze. Júl.10-11-én kellene megjönnie . Arra gondoltam ha most sem sikerül akkor orvos. Érdemes?
2017. jún. 28. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel 1 éve próbálkoztok így szerintem érdemes elmenni már. Sajnos azt nem tudom hogy milyen vizsgálatok vannak,nálunk minden rendben volt.
2017. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi amikor ugy döntöttünk babát szeretnénk bele kezdtünk. egy év mulva lettem terhes :) van aki hamar teherbeesik van aki késöbb de ha aggodsz elmehetsz orvoshoz az nem árt
2017. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

már letelt az egy év.

szerintem igen, most már el kell menni orvoshoz. lehet, hogy minden rendben lesz, de ha meg vmi gond van, az jobb, ha kiderül minél hamarabb.


ezeket kell megcsináltatni:

ultrahang

3. napi és 21. napi hormonsor, d-vitamin szint, pajzsmirigy

(ezekre úgy is nőgyógyász ír ki, ez az első lépés)


érdemes még megnézetni: a férfi oldalt minél hamarabb, mert a többi női nem leányálom, pl petevezetékátjárhatósági


nálunk 2 év után csinálták meg a pct tesztet, ami mindent megmagyaráz, ha okosabb lennék, már egy éve megcsinálttuk volna. ez azt vizsgálja, hogy életben maradnak-e a spermiumok. Én sajnos kinyírom szegényeket :(


az UH ciklus közepefelé a legjobb, neked szerintem 11-11. nap körül, hogy azonnal lássa, van-e érett tüsző.

és hogy mennyi a méhnyálkahártya.


hát elsőkörben ezek. Mielőbbi teherbeesést kívánok :)

2017. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én barátnőm 2 év után esett teherbe pedig vele is minden rendben meg a párjával is.
2017. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, nálunk 2 éve nem jön a baba.


kihagytam a terheléses inzulisos tesztet, azt is meg kellene csináltatni.

2017. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi, szóval 3-as voltam :)
2017. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sperma vizsgálattal kezdenénk, aztán ha ott minden rendben, érdemes kérni egy 3. és 21. napi hormonsort. De gondolom úgyis felkeresel egy nőgyógyászt, vagy meddőségi szakembert, aki tájékoztat a protokollról.


Sok sikert és kívánom, hogy mielőbb összejöjjön! :)

2017. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót és három hónapja próbálkozunk.

Sajnos nálam probléma van, mert előző hónapban is hosszabb volt a ciklus, most meg egyáltalán nem jön meg (37. napon vagyok) sajnos a teszt is negatív.

3 hét múlva megyek orvoshoz és először a mensit hozzuk meg, utána meglátjuk mi lehet a baj.

Nem akarom halogatni, ha baj van inkább derüljön ki és kezeljük. Pár vizsgálat még nem ártott.

2017. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. jún. 28. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!