Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma reggel teszteltem pozitívat...

Ma reggel teszteltem pozitívat. Lehet a Balatonban fürdeni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például arra hogy nagyobb igy a fertőzésveszély.....
2017. júl. 24. 07:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
nem ajánlott de ez sokakat nem érdekel. én nem mertem anno strandra se menni terhesen, nem hogy a balatonba.
2017. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
A nőgyógyászok szerint az élővizek kevésbé fertőzésveszélyesek, mint a medencés strandok.
2017. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Balatont engedni szokta az orvos, a fürdőket nem.

Én nem mennék bele így sem. 12. hétig 25% a vetélés, nem akarnám tovább növelni az esélyt rá.

2017. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Két éve tavaly belementem a Balcsiba, de akkor már 20 hetes voltam, csak a térdig érő vízben áztattam a lábam, nem guggoltam-ültem bele, tehát nem ért a víz, valamint az akkor másfél éves kisfiamat pancsiztattam, szval muszáj volt. Egyébként terhesen biztosan nem mennék bele, akármennyire is ajánlják a ternészetes vizeket.
2017. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Volt már pár ilyen kérdés, rengetegen úgy vannak vele, hogy semmi bajuk nem lett stb.. Na én bele nem mennék az biztos! Nekem problémamentes volt a terhességem eddig, mégis azt mondta az orvosom, hogy egyedül a tengervízben való fürdést javasolja.
2017. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha nem csináltál volna tesztet bele mentél volna

Nyugodtan menj nem lesz gond

Én 8 hetes voltam mire ki derült hogy babát várok. Voltam tavakban, strandon. Semmi bajom nem lett és van egy egészséges kislányom.

Boldog Baba várást

2017. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Én biztos nem mennék bele, főleg ilyen korai szakaszban.

12. hétig bármi előfordulhat, nem kellene húzogatni az oroszlán bajúszát.


Egyébként persze, van, akinek nem lesz gondja, nem okoz semmit még az sem, ha strandol 5-6-7 hetesen, de valakinek attól sem megy el a baba, hogy intravénásan lövi magának a drogot napi 10x.


Én meg úgy vagyok vele, hogy ha egyszer tudom, hogy egy kis élet fejlődik bennem, nem teszem ezt kockára, még akkor sem, ha van, aki igen, és nem történt semmi. Ez nem garancia arra, hogy nálam sem lesz semmi.


Valakinek kisebb a hajlama a fertőzésre, van, akinek nagyobb. Nem terhesen akarok kísérletezgetni és a határokat feszegetni.


Szóval szerintem nem éri meg kockáztatni és tojni az egészre, az én lelkem biztos nem lenne nyugodt, ha fürdőznék ilyen korai terhesség esetében, folyton azt figyelném, van-e vmi gond.


És sajnos ha mindenre odafigyelsz, akkor is adódhat probléma, nem kellene még pluszban ehhez hozzátenni olyanokkal, amiket el lehet kerülni.

2017. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Én simán bele mennék! Fürdeni is fürdesz, mégsincs semmi bajod.

Természetes vizekkel nincs probléma, a Balaton vize pedig kimondottan tiszta, akik átússzák még inni is szoktak belőle! Otthon is lehet kádban fürdeni, csak ne forró vízben.

Viszont a strand nem ajánlott, a sok ember és klór miatt. Ott nincs természetes tisztulás.

Nekem az orvosom azt mondta csak a legvégén, mikor már nyitott a méhszáj akkor nem ajánlott bemenni.

2017. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

Nahát, meg sem lepődök, hogy le lettek totálisan pontozva azok, akik nem mennének bele... jellemző.


Nekem 3 különböző orvos is mondta, hogy lehetőleg ne menjek bele, mert jobb félni, mint megijedni, és volt, akinek így ment el a baba 6 hetesen. Ilyenkor ha nem csinálsz semmit, akkor is elmehetnek, de nem kell még rátenni egy lapáttal.


Mondjuk akinek fontosabb a pancsizás, mint a saját terhessége, babája, arról igenis meg van a véleményem.


Én megkérdeztem az orvost, nekem ovutól már a fürdésre is azt mondta, hogy hagyjam el, zuhanyozzak csak, mert vetélést okozhat a fürdést. nem feltétlenül vetélést okoz, hanem okozHAT! vagyis nem biztos, van is, akinek semmi gondot nem okozott.

De! Én nem tudnék tükörbe nézni, ha pl. az orvosi javallatnak ellent mondva mégis pancsiznék a pozi tesztem ellenére, aztán ha baj van, egy életen át gyűlölném magamat érte, hogy ennyire se voltam képes...


Hány nő van, aki 12. hétig nem is tudja, hogy babája van, és cigizik, iszik, nem vigyázz magára. Vannak szép számmal, és soknak problémamentesen egészséges babája születik, de ha már van egy olyan helyzeti előnyöm, hogy tudok a terhességről, akkor nem csinálok olyat, ami ártHAT!

2017. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

A kádba fürdéstől sem vetél el senki, csak a víz hőfoka nem mindegy...


Nekem az orvosom azt mondta, hogy mindent lehet csinálni, én még a lovaglásra is rákérdeztem, azt is megengedte, neki az a véleménye, hogy nem ilyenektől vetélnek el az emberek, ha így lenne, akkor kihalt volna az emberiség. Ahol vetélés van, ott más gondok lesznek, amit nem egy fürdőzés, szexelés vagy sportolás okoz, bőven elég korlátozni a megengedett dolgok körét akkor, ha erre valami okot is ad később (lepény, méhszáj stb.) addig meg az a jó, ha élem a normális életemet, ahogy addig is.

2017. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!