Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítséget kérnék! 9nmol/l...

Segítséget kérnék! 9nmol/l progeszteron értékem volt a ciklusom 21. napján! Rossz érték?

Figyelt kérdés
Akárhol nézelődök az interneten az értéknek minimum 17nmol/l-nek kellene lennie! Nem nagyon értek hozzá de akkor most én progeszteron pótlásra szorulok ahhoz hogy teherbe tudjak esni??? Az orvos akinél jártam annyit mondott hogy a pajzsmirigy értékem okozza a progeszteron hiányt ami 3,5 lett. De egyelőre nem írt fel semmit! Most aggódnom kellene? A pajzsmirigynek mi köze van a progeszteron szintemhez? Budapesti vagyok, ha valaki tudna jó orvost is ajánlani megköszönném!

2017. júl. 31. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem volt ovulációd, ezért ilyen alacsony.

összehasonlításképpen, nekem alapból 21. napi 59 volt múltkor, nekem nincs progi gondom.

Ha csak alacsony a progi, akkor adnak gyógyszert, de neked szinte 0, anovulatio miatt.


Teljes kivizsgálás szükséges.

Én Dr. Vajda Miklóshoz járok, nagyon jó orvos és kedves, türelmes, szinte non-stop rendel, hétvégén, ünnepnapokon is. Viszont ő magándoki, de meddőséggel sztk-ba nem érdemes menni, csak időpazarlás sajnos.

2017. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De akkor hogyan lehetséges hogy éreztem a peteérést? Annyira feszített és aztán hirtelen megszűnt ahogy szokott is. Peteérésem van csak maga az ovuláció marad el?
2017. júl. 31. 15:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem biztos hogy megreped, még ha el is kezd érni. a progeszteron alapján semmiképpen sem volt tüszőrepedés, mert akkor több lenne a progi. Lehet cak próbálkozott a szervezeted, de nem jött össze.

Hődet nem méred? Abból lehetne tudni, hogy volt-e.

2017. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
tsh 3,5? mert arra már kellene gyógyszer, a tsh-nak 1-2 közt kell lennie, hogy teherbe tudj esni.
2017. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És milyen kivizsgálások szükségesek ilyen esetben?
2017. júl. 31. 16:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen! TSH az 3,5 lett! Meg a hormonképemen elvileg minden más normális! Az FSH és a többi is. Kórházba nem érdemes menni orvoshoz arra már rájöttem de egyelőre nincs saját orvosom. Magánrendelésre kellene mennem mert ott legalább foglalkoznak velem. Nem tudom mitől zavarodott így meg a progeszteron és a pajzsmirigy! Ugye nem lehet valami komoly probléma a háttérben?
2017. júl. 31. 16:13
 7/15 anonim ***** válasza:
A hormonokért a pajzsmirigy a felelős,szóval elég sok köze van hozzá.
2017. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És akkor nekem a pajzsmirigyemet kell kezelni vagy a progeszteron hiányomat? Vagy mind a kettőt? :O :O Az orvos a kórházban erről se mondott semmit sem! :S Nem értem miért nem írt fel semmit! És erre csak vényköteles dolgok jók vagy van olyan is ami nem ilyen felírós? Köszönöm egyébként a segítséged! Köszi h válaszolsz!
2017. júl. 31. 16:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Olvastam a Mastodynon cseppről is, arról vélemény?
2017. júl. 31. 17:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed kezeltesd nekem sose volt mensim mint kiderult 5.4 volt a TSH m... kaptam rá bogyot és szuper peteeresem és ciklusom lett :) női hormonok is javultak
2017. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!