Hogyan tartotok ki?

Figyelt kérdés

Én most épp lent vagyok a mélyben. Már nagyon régóta szeretnénk gyereket de csak márciusban kezdtünk el próbálkozni egyéb okok végett. Ez a hatodik hónap és még mindig nincs baba. Tudom, hogy mások évekig próbálkoznak de sajnos ez engem cseppet sem vigasztal mert mellette ott vannak azok akik nem akarják és elvetetik, lemondanak róla azoknak rögtön sikerül védekezés meg minden mellett is. Az utóbbi 1-2 hónapban azt sem tudom mondani, hogy "rágörcsölök" mert nem. A pozitív gondolkodás híve vagyok de azóta az 1-2 hónap óta folyton az jár a fejemben, hogy biztos nem lesz gyerekünk jó sokáig.


A ciklusom átlag 30 nap, na most eddig 59 napnál tartok. 28 napja késik és az égvilágon semmi. Se menstruáció, se baba. Négy negatív tesztem lett a 28 nap alatt. A következő menstruációm a héten várható ezért nem megyek most orvoshoz, csak ha ez is kimarad. Reménykedtem azért, hogy hátha mégis baba de az utóbbi teszt érzékenyebb volt meg vártam 2 hetet az előző teszt óta de így is fehér mint a hó. Eddig tudtam, hogy legalább megjön de most így, hogy meg se jön végképp negatív vagyok én is. Attól függetlenül persze ugyanúgy próbálkozunk és nem fogom feladni... csak elszomorító. Hogy fiatal nő létemre arra se vagyok képes, hogy teherbe essek. Annak ellenére, hogy nem pusztítom a szervezetemet olyan káros dolgokkal mint az energiaital, cigi, alkohol, kávé, már kólát sem iszom, igyekszem sok gyümölcsöt meg vitamint enni. Próbálok tudatosabban élni egy jó ideje de úgy érzem mind hiába.


Most eléggé sz@rul érzem magam emiatt és kíváncsi vagyok, hogy mások honnan, miből merítenek erőt.


2017. aug. 21. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Orvoshoz kéne menned, közel sem normális egy 60 napos ciklus. Amúgy nekünk 8 hónap és egy vetélés után sikerült a baba, aki meg is maradt de csak segítséggel. Clostit szedtem, utána progi hiányom volt, végig veszélyeztetett terhes voltam pedig 19 évesen lettem terhes és 20 évesen szültem. Fiatalon is lehetnek problémák.
2017. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Duenna ***** válasza:
0%

"A pozitív gondolkodás híve vagyok de azóta az 1-2 hónap óta folyton az jár a fejemben, hogy biztos nem lesz gyerekünk jó sokáig."


Nos, ha ezt mondogatod magadban, akkor úgy is lesz, mert megteremted magadnak gondolatban a negatív gondolattal azt, hogy ne legyen gyermeked.


Fölösleges rágörcsölnöd, akkor fog jönni a baba, amikor te egy nyugodt, boldog, türelmes és kiegyensúlyozott nő vagy, és nem egy gyomorgörcsös hisztis, sírós, ideges nő, egy ilyen női testbe nem kívánkozik semmilyen baba. Ha ezt megérted, felfogtad, akkor türelmesen várakozol.

2017. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én megértelek, hasonló cipőben vagyok. 5.próbàlkozós hónap, de már több mint 2 éve babàt szeretnèk, de anyagi okok miatt várnunk kellett, azt a 2 évet se volt könnyű kivàrni, de persze abban bíztam, ha elkezdjük 1-2 hónap és sikerül, de nem. Igazából azért is élem meg nehezen, mert ismerösi körben mindenkinek összejön, boldogan vàrják a babát vagy már babáznak, nálunk meg semmi. :-( Én is szeretnèm ezt átélni. Nehéz türelmesnek lenni, mert ki tudja mennyit kell még várni, a bizonytalanság eléggè zavar. Tanácsot nem igazán tudok adni, én próbálom elterelni a figyelmemet, meg nem depizni rajta, de nem könnyű.
2017. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt anno 59 napos ciklusom is, ez kb az 5. próbálkozós hónapnál volt. Elmentem dokihoz aki elküldött egy vérvételre és mindjárt ki is derült, hogy mi a baj. 1 hónapig gyógyszert szedtem majd kezelte a peteérésemet szintén egy gyógyszerrel és az első alkalommal amikor már minden hormonom és petém rendben volt össze is jött a baba. Ennek már 4.5 éve, azóta 3.5 éve egyetlen egy védekezés nélküli szexxel becsúszott a lányunk... :D
2017. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csináljatok gyakran közös programot a pároddal. Beszélgessetek sokat, lazuljatok el és egy pillanatra felejtsd el, hogy babát szeretnél. Mármint ne azon kattogj szex közben, hogy "babát akarok". Tudod, mint a tini lányok, csak ők attól félnek, hogy teherbe esnek.... Fordított pszichológia.

Csak engedd el magad, élvezzétek, hogy nem védekeztek és csak pozitívan!

2017. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig nem törődtem semmivel. Az elején azon voltam minden alkalommal, hogy gyereket akarok de utána már csak úgy csináltuk, nem gondolkoztam közben ezen és azóta se teszem. Eddig teljesen nyugodt, türelmes voltam és mindig izgultam a nemvárt környékén, hogy hátha most de ha megjött akkor se voltam szomorú vagy csalódott. Úgy voltam vele, hogy majd akkor legközelebb. Most se sírok és nem vagyok depis... egyszerűen csak elegem van. Miért van az, hogy ha rossz dolgokat mondunk az úgy történik de ha jókat az olyan mintha nem is mondanánk? A rossz dolgokat baromi könnyen be lehet vonzani de a jókat meg alig. És igen, a kegyelemdöfés az amikor ismerősök sorai jelentik be a terhességet boldogan. Köztük olyanok is akik nemrég azt mondták, hogy hát ők nem szeretnének még gyereket vagy van már egy pár és azokról se tud normálisan gondoskodni. Én persze örülök, hogy nekik összejött de van bennem egyfajta "irigység" amit nehéz elengedni.

Most attól lett tele a pohár, hogy meg se jön. Így azt se tudom mikor van ovuláció, mikorra nem várom, hány napos a ciklusom, mikor érdemes együtt lenni stb. Semmit nem tudok. Ez a legrosszabb az egészben.

2017. aug. 21. 15:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, és még csak azt sem tudom mondani, hogy stressz vagy fáradtság miatt. Azt sem tudom mikor voltam ennyire stresszmentes, kipihent mint mostanában...
2017. aug. 21. 15:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk csak a második hónap, de már régóta szeretnénk babát.

Most voltam hormon vérvételen és terheléses cukor/inzulinon, mert szabálytalanok a ciklusaim.

Szerdán megyek vissza a dokihoz. De annyit én is látok, hogy nincs peteérésem és IR és IGT a probléma...


Így szerintem nem lesz egyszerű a teherbeesés sajnos így picit én is gödörben vagyok. Próbálok másra figyelni, kirándulni, utazgatni.


Szerintem menj el orvoshoz, azzal ha kivizsgálnak csak előrébb lehetsz!

2017. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hanga86 ***** válasza:

Sziasztok! 9.hónapunk a mostani. Első hónapokba nagyon rá voltam feszülve.Dokihoz mentem,bekamuztam az 1 évet...kaptam Clostit,cisztám lett,nem múlt el. Július végén műtött: ciszták, endometriózis, átjárhatósági,Drilling.Nem kellett várnunk,nem is vártunk a szexel;) 30-32 napos ciklusaim vannak és ma van a 33.,mensi sehol... Cicijeim 2hete feszülnek, rengeteget pisilek,folyton éhes vagyok...de mégsem bízom benne igazán. Valóban rossz egy újabb hónapot kezdeni és teljesen nem tudok kikapcsolni,hisz szeretnénk a babát de azért már vissza vettem magamból.Tudom mit érzel,sokat sírtam és kérdeztem a fentiekből hogy miért én???

Hanga

31/L

2017. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. 4 év alatt több vetélés egy méhen kívüli terhesség amit átéltünk. Még mindig nem adom fel és Én valóban pozitívan állok hozzá és nem aut mondogatom hogy nem lesz baba hanem azt hogy nemsokára eljön hozzánk a drágánk csak kikell várni. És tudom hogy lesz gyermekünk! Érzem. Szval igy állj hozzá. Megértelek mert nagyon nehéz. Sajnos tudom. De akkor is kell a pozitiv hozzá állás tényleg. Foglald le magad teljesen valamivel. Én megcsináltam egy nyelvvizsgát vettünk egy nagy házat hatalmas telekkel. Na nem unatkozom. Van min eltöprengenem. Igy nem gondolok folyton a baba témára. Jobb is a hangulat otthon. Majd megoldódik tudom. Lesz még hangos a ház 🤗🤗🤗
2017. aug. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!