Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tartotok ideális kornak...

Mit tartotok ideális kornak gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Tudom pontos válasz nincs, de érdekelne mi a legfiatalabb és a legidősebb életkor amiben gyermeket vállalnátok.

Nem becsúszott, hanem tervezett terhességről beszélünk, és az életkoron kívül más tényező ne befolyásolja a válaszotokat (ne olyat írjatok pl hogy amikor minden körülmény adott)

Az eredmény egy felmérés kapcsán érdekel.

Köszönöm ha szántok időt a válaszadásra.


2015. máj. 7. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden körülmény adott lenne, akkor én kb 23-32 éves korom között szülnék. 25 vagyok és még nem tartunk ott a férjemmel, hogy be tudnánk vállalni, de ha nagyon megcsúszunk akkor 40 éves koromig mernék szülni.

Annyiszor feltették már ezt a kérdést, de annyira egyéni dolog, hisz nem csak a külső körülmények számítanak, hanem az egyéni érzések, lelki érettség. Ezért írtam én is csak magamról.

2015. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
30
2015. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, de ez olyan, mint a mennyi az ideális kalóriabevitel, ha nem vesszük figyelembe se az egyén súlyát, se a magasságát, se a fizikai aktivitását?
2015. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

23 évesen most várom az első babámat. Tervezett baba volt.

Lehet, hogy nem 100%-os biztonsággal rendelkezünk. De van lakásunk, dolgozunk és szerencsére a szülők nagyon sokat segítenek mindenben.

2015. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem ez csak egy felméréshez kell hogy mi az az időintervallum amit ideálisnak tartotok gyerekvállalás szempontjából.

Nem nézve az anyagi hátteret ami sokszor gátol ebben, sem a pár megtalálását ami szintén kitolhatja a dolgot, se a fogamzó képességet

(ez egy elképzelt eset ahol tényleg semmilyen külső tényezőt nem kell néznetek)

2015. máj. 7. 19:20
 6/19 A kérdező kommentje:
2. válaszadónak a 30 a legkorábbi, a legidősebb vagy az egyetlen életév amiben gyereket vállalnál?
2015. máj. 7. 19:22
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Ideális kor számomra 25-30 év között. A kisfiam a 26. szülinapom előtt jött 2 hónappal, bár már terveztük, korábban jött, mint sejtettük.

A másodikat is nagyon szeretném megszülni 30 éves korom előtt, vagy legalábbis addigra teherbe esni. Én mindig is így terveztem az életem. El sem tudnám képzelni, hogy 30, vagy 40 éves kor felett szüljek.

2015. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én csak magamból tudok kiindulni, így azt mondom a 30. Sajnos ezt így elméleti síkon, általánosságban nem lehet megválaszolni, mert sok tényezőtől függ. Én például egyetemet végeztem, így 25 körül még nem tudtam (nem is akartam) volna gyereket vállalni, van aki pedig ekkorra már két gyermekes anya. Szóval nincs általános ideális idő, mindenkinek más az ideális.
2015. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
66%
Szerintem 22-35 között :D
2015. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
szerintem meg min. 25 és max. 35 (persze, akinek nagy nehezn 35-40 kozott jon ossze nekik az ideális)
2015. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!