Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok így a terhességet?

Vállalnátok így a terhességet?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, van 2 egészséges gyermekem. Fogamzásgátlót szedek, mellette más gyógyszert nem, normálisan az szedem, kb fél éve. Most furcsa tüneteim vannak, fogok tesztet csinálni, egyelőre minden zárva.

Nem lenne baj a baba, csak...


A gondok:

Ittam alkoholt az elmúlt hetekben (2-3sör/hét maximum, azt sem egyszerre)

Járok speedfitnessre, ahol ugye elektromos stimuláció van

Szedem a gyógyszert.


Ezek a tényezők mennyire befolyásolják vajon az embrió fejlődését ilyen korai szakaszban?

Vagy már olyan veszélyeknek tettem ki, hogy nem lehet egészséges?


2017. szept. 2. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Semmi olyan nem történt, ami biztosan károsítja az embriót.:-) Nyugodtan vállald be, ha tényleg terhes vagy.
2017. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha rendesen szeded a fogamzásgátlót és semmi nem gyengítette a hatását, akkor nem valószínű, hogy terhes vagy. Terhességhez hasonló tüneteket pedig ezer más dolog is okozhat.

De ha netán mégis összejött a baba, ezektől az ég világon semmi baja nem lesz.

2017. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Ha mindig pontosan vetted be a gyógyszert, nem lehetsz terhes.
2017. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Heee??? Szeded a tablettát... Mièrt gondolod, hogy terhes vagy??? A másik meg, ha nem biztos a terhesség, tehát mèg a tesztig sem jutott a dolog, felesleges már most legyártani A, B, C stb.elmèletet!

Mifèle furcsa tüneteid vannak? Ezt nem rèszletezted!

2017. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
3# ugye tudod, hogy ez baromság? Szedheti valaki rendesen, ha fosik egy hétig, vagy bebszott mint állat és nem hat a gyógyszer stb......
2017. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ezek egyike sem okoz sérült babát. Ahhoz, hogy bármi problémát is okozzanak, igen nagy mértékben kellett volna ezeknek hatni rád - nem 2-3 sör egy héten, hanem egy láda egy nap -, de akkor is csak két lehetöség van: vagy nem ártott a magzatnak és egészséges lesz, vagy ártott és akkor megszakad a terhesség. Ilyen korai szakaszban még csak ez a két lehetöség van csak.
2017. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem voltam beteg, részeg sem, nem hánytam, nem volt hasmenésem. Van 2 gyerekem, hasonló tünet volt velük is a legelején, pl.a hasam picit feszül egész lent, gyakran járok pisilni, hányingerem van időnként, fáradékony vagyok. Nem ez a lényeg, most valóban csak elméleti egyelőre a kérdés, szerintem ez nem ütközik törvénybe. Aki válaszolt eddig, annak köszönöm, annak is, aki most fog :)
2017. szept. 2. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Az első 6 hétben az égvilágon semmi bajt nem tudsz neki okozni semmivel. Nyugi! :)
2017. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted heti 3 sör a terhesség korai szakaszában bármi gondot okozhat? Dehogy, nyugodtan vállald a babát, itt maximum a fogamzásgátló szedése okozhat gondot, kérdezd meg a nödokit.
2017. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Majd ha csináltál tesztet, akkor agyalj!
2017. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!