Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes tesztelni az...

Mikor érdemes tesztelni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Ha jövőhét péntekre (szept. 8) várom a mensim de ma (szept. 2) voltam együtt a párommal védekezés nélkül tehát a ciklusom 22. napján, akkor ha jövőhéten elmaradna már utána tesztelhetek? Vagy meg kell várnom az együttlét től számított 2 hetet?

2017. szept. 2. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az együttléttől számított 12-14 napot meg kell várni, de még akkor is lehet negatív terhesség ellenére is, ha pl. a tüszőrepedés előtt 3 nappal voltatok együtt és a spermiumok vártak a petesejtre, mert akkor ugye a 3 nap + a 12-14 nappal kell számolni. Vagy van extrém eset is, mikor 5-6 napig is elél, így akkor az együttléttől akár a 20. napi is kitolódhat a dolog. Nem tudom, érthető voltam-e, szólj, ha nem!
2017. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, és azt elfelejette leírni, h viszont a ciklus 22. napján csak abban az eseten van tüszőrepedés, ha min. kb. 34 naposak a ciklusaid, vagy legalábbis ez.

Most viszont újra átgondoltam, elé kicsi a valószínűsége, hogy csak még 3 nappal későb lett volna az ovulációd... Ráadásul az okosok azt mondják, a 35 nap feletti ciklusokban leggyakrabban már nincs is peeérés és tüszőrepedés.

Amúgy szeretnétek babát, jól sejtem?

2017. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is szept. 8 ra nem várom, de nem fogok tesztelni, csak ha már késik. Nekem 14. napon volt PÉ-m, teszt is mutatta... türelemmel kivárom a 14 napot :) amennyiben nem jön meg (remélem, nem...) akkor szombaton tesztelek, akkor már mutatnia kéne. Előtte nem voltatok együtt egyszer sem?
2017. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen tökéletesen megfogalmazás kedves 1 válaszoló mindent értettem. A ciklusom amúgy 28-30 naposan extrém esetben is ami nagyon ritka 32, szóval rendszeres ahhoz képest hogy májusban hagytam abba a fogamzásgátlót több éves szedést követöen. Igen szeretnénk a babát és többször is voltunk együtt augusztusban is. Egy sajnos a gond, hogy hiába tudom mikor van ovulációm, a párom nem helyben dolgozik és bizonyos időnként jön haza, így általában a megfelelő időpontról lemaradunk, augusztus 16-án voltunk még együtt...tesztet én sem csináltam még mert türelmesen ki szeretném várni 9-ét, viszont kíváncsi voltam hogy ha az nem lett volna sikeres akkor a mai együttlét után mikor tesztelhetek.
2017. szept. 2. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!