Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor fog osszejonni a masodik...

Mikor fog osszejonni a masodik gyerek?

Figyelt kérdés
1,5 eves a gyermekem, meg szoptatom. Nogyogyasz szerint nem kell abbahagyni a szoptatast, mert ha mar eleg ritkandzopizik, akkor meg fog jonni (meg nem jott meg eddig). Szeretnenk mar egy ideje masodikat. Akik hasonlo helyzetben voltam, mennyi ido utan sikerult?
2017. szept. 6. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én két éves koráig szoptattam, egy éves volt mikor elöször megjött, és még szoptattam mikor ujra terhes lettem! Szerintem amint megjön, már bármikor,probálkozzatok, elöbb utobb ugyis sikerül :) drukkolok
2017. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Valóban nem kell abbahagyni, de nem törvényszerű hogy igy is sikerul. A szopival lemerült a szervezeted és a hormonhaztartas se olyan mint terhesség előtt. Nálam így volt.

Nálunk szopi mellett 7 hónap után jött meg. 14 honapos koráig szopizott a fiam. Akkor már nem kellett neki igazán. Utána 2 hónapra rá terhes lettem. Sajnos elment a baba, amire a doki azt mondta h valószínűleg a hormonhaztartas meg nem rendeződött. Kis szünet, baratcserje és gyógytea, majd a 3.hónapban újra terhes lettem. Szedtem Utrogestant is ovatossagbol. Most 9 honapos a kicsi 😊

Hajrá!

2017. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kodzonom a valaszokat!
2017. szept. 7. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem 20 hónapos a gyermekem, 10 hónapos kora óta rendszeres menzim van. Nekem a 3. próbálkozós hónapban sikerült, de vetéléssel végződött, nagyon korán. Ja, én is szoptatok még. Érdekes, nekem azt mondta a doki,hogy sürgősen hagyjam abba a szoptatást, ha gyereket akarok. Pedig annyian mondják,hogy nem hagyták abba, csak a 3. hónap körül. ne haragudj, tudom, nem a kérdésedre válaszoltam, mert nekem menstruáció mellett sikerült. csak azért reagáltam, mert olvastam, hogy neked azt mondta a doki, hogy nem gond, ha szoptatsz. Sok siker!
2017. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vannak dokik, akik olvassak az uj kutatasi eredmenyeket, meg gondolom a tapasztalatuk is mast mutat, mint mas orvosoke. Egyik ismerosom dokija meg kifejezetten ajanlotta is a nagyobbik szoptatasanak folytatasat, mikor terveztek a tesot, aki meg is fogant, es annak ellenere sem mondta a dokija, hogy hagyja abba a szoptatast, hogy verezgetett az elso trimeszterben viszonylag sokaig, mert nala nem volt koze a szoptatashoz (most jar azt hiszem a 2. trimeszter vegen). Szerintem ilyenkor az a jo, amit magadnak annak erzel. En nem akarom egyelore abbahagyni emiatt.
2017. szept. 8. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én sem gondolom amúgy, h.a szoptatás miatt volt a vetélés. Fokozatosan próbálom azért leszoktatni, ha nem lesz semmi gond a köv. terhességgel. Mondjuk én nem szeretnék terhesség alatt végig szoptatni, de a drasztihus elválasztás híve sem vagyok.
2017. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a saját hormonhaztartasodon mulik, azaz h mikor jön meg, mikor marad meg egy terhesség szopi mellett is.

Nekem lassan rendeződtek a viszonyok , nem volt szabályos se a ciklus.

De számtalán ellenpélda tudok! :) sok sikert kívánok!

2017. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szülés után 1 évvel jött meg a menzeszem, ekkor már csak reggel, esti és délutáni altatáshoz szoptattam, de már elötte is próbálkoztunk. Onnantól nyomtam magamba a vitaminokat nagyobb dózisban, de semmi. Viszont hőmérőztem és aszerint kellett pár hónap, míg a luteálisom megnyúlt annyira, h meg is tudjon tapadni a baba. 16 hónapos koráig szopizott a lányom. A következő, teljesen szopimentes ciklusban rögtön összejött a testvér.

Az első babához 9 hónapig próbálkoztunk, a hormonpanelemen minden rendben volt, az AMH volt kicsit alacsony, és a prolaktin magasabb, de még határértéken belül. A második babánál menzesz megjötte és szoptatás abbahagyása között félúton voltam megint hormonpanelen. FSH és AMH értékem alapján meddőségi központba küldött a nőgyógyászom, mint nehezen stimulálható kategóriás. De pl. a prolaktinom jóval alacsonyabb volt (tehát ez elvileg nem tarthatta vissza a babót), mint az első terhesség előtt.

2017. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!