Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan dolgozzátok fel?

Hogyan dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés
Akik màr hosszú idő óta próbálkoznak babával de sikertelenül. Vagy már összejött de szintén hosszú idő múlva. Hogyan dolgozzátok(vagy próbáljátok feldolgozni) a folyamatos "kudarcot"?
2017. szept. 19. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi három évig próbálkoztunk, de sikertelenül, a férjem meg én is voltunk pár vizsgálaton is, volt pár problémánk, de szerencsére semmi komoly az ő részéről, nálam volt egy kis gubanc. Minden hónapban nagyon figyeltem meg teszteltem is, hogy mikor van ovum, de a baba csak nem akart összejönni, egy idő után már csak gépszerűen csináltam egy terhességi tesztet, ha egy napot késett a menstruációm, de már tudtam előre, hogy negatív lesz. Nem volt könnyű a sok kudarc, de nem adtuk fel. Mindenki mondta, hogy majd akkor jön a baba, ha kész leszünk rá, ne görcsöljünk rá meg hasonlók, de az ott és akkor nagyon idegesítő volt. Kudarcként éltem meg minden hónapot, de próbáltam pozitív maradni, már amennyire az tudtam maradni... Aztán 2017. január elején, amikor megegyeztünk a párommal, hogy kifejezetten nem próbálkozunk, de ha sikerül, akkor is jó végre összejött. Csak egy megérzésem volt a nemvárt első napján,délután, hogy talán tesztelni kéne és az eredmény egy halvány pozitív volt. Először nem hittem a szememnek, úgy voltam vele, hogy majd másnap reggel csinálok megint egyet, és az is halvány pozitív volt. Utána még vagy egy héten keresztül minden nap csináltam egy tesztet, mert nem akartam elhinni, hogy végre megtörtént! Most vagyok 37 hetes, már nagyon várjuk a kisfiunkat, hogy megérkezzen. :)

2017. szept. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz szerintem feldolgozni...nálunk már van egy 3 éves kis csoda,ő teljesen váratlanul,tervezetlenül fogant meg.Aztán rá egy évre elkezdtünk próbálkozni a tesóval és azóta sem jön...nálam kiderült egy enyhe IR,diétával és mozgással már 16 kg lement(még így is van bőven túlsúly sajnos).A párom makk egészséges.Elvállalt egy külföldi munkát,úgyhogy így még aztán a maradék kevéske kis esélybe kapaszkodok,hogy pont jókor fog hazajönni...:D Egyébként tényleg el kellene engedni,de nagyon nehéz,főleg,hogy nem így terveztük és mindent át kell szervezni....elkezdtem egy sulit,az volt a terv hogy amíg babázok befejezem,de így most nem tudok itthon maradni,visszamegyek dolgozni,mellette iskola...remélem,hogy így hogy sok lesz a feladatom, akkor nem lesz időm ezen agyalni.Sokszor kapom azt a tanácsot,hogy engedjem el,koncentráljak másra,szerintem is ez lehet a megoldás,no meg persze az egészség rendbetétele,akinek szükséges.Nehéz,de tényleg nagyon rá lehet kattanni,ha pedig a mindennapokat a baba iránti sóvárgás meg a folyamatos tesztelgetés veszi el,akkor az nem jó...Sok sikert:)
2017. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 évig tartott, mire teherbe estem, nagyon nehéz volt. Már az elején rágörcsöltem, 3. sikertelen hónapban már sírtam. Ovu tesztek, hőmérő, minden volt az első két évben, orvosok, vérvételek, átjárhatósági, clostylbegittel cikluskövetés fél évig, időzített együttlétek. Sok sírás, önvádolás, ha kiderült valami gond kicsit jobb volt, mert volt mi ellen harcolni, de eredmény nem volt. Aztán a sikertelenség miatt válás, van akit összekovácsol a küzdés, van akik nem bírják. Új kapcsolat, boldogság, újra kezdeni az egész harcot, kicsit lazábban lelkileg, de mindent megtéve. Orvosok, vérvételek, inszemek, méhtükrözés, műtét, újabb inszemek, sikertelenség. Ismét két év eltelik közben. Aztán mikor letesz az ember arról, hogy lombik nélkül babája lehet és már nem is agyal ezen, elmegy nyaralni három hétre, ahol se inzulin diétát nem tart, se nem figyel magára, vagy arra mikor van ovu és nem vigyáz magára, mint a hímes tojásra, a kis lakó éppen akkor kopogtat be a hazaérkezés másnapján. Sosem hittem az "elengedés" erejében, persze nem csak ezen múlik, kellenek az orvosok, gyógyszerek, a gondok kezelése, de kell a lelki nyugalom is.

Kívánom, hogy próbáld meg elengedni a dolgokat, sokkal könnyebb lesz.

2017. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, még annyit, hogy hidd el, amikor végre sikerülni fog és ott látod az ultrahangon a pár mm-es kis maszatot és látod/hallod dobogni a szívét, abban a pillanatban eltűnik minden keserűség és rossz érzés, ami a küzdés alatt felhalmozódott benned. Mert -legalábbis számomra - minden tűszúrást, kellemetlen vizsgálatot, sok időt és azt a rengeteg pénzt, amit ráfordítottunk, mind-mind megérte és így utólag már semmi sem érdekel.
2017. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mi is úgy vagyunk mint a kedves második válaszoló. Már van egy gyermekünk akit anno nem terveztünk,de nagyon is örülünk hogy így alakult. Most lesz 5éves és 3 éve próbálkozunk a kistesóval de eddig sikertelenül.

2017. szept. 19. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 6 éves kislányom. Már régóta szeretnénk másodikat. Csalódott vagyok, de engem kárpótol Ő. Ha nem lenne, sokkal rosszabb lenne. Én így dolgozom fel.
2017. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 6 évet vártunk a kislányunkra, de őszintén szólva a 0. ultrahang óta ez eszembe sem jutott... Akkor megdöbbentő volt, hogy tényleg itt van, ennyi idő után, teljesen spontán, azóta már olyan természetes a pocakom, mintha sosem vártunk volna rá. :) Az az időszak nem volt jó, nagyon nem, de pozitívan álltunk hozzá a dologhoz végig, ha voltak is mélypontok.
2017. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!